PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam problemlerim

tonymontana
03/06/2012, 22:18
Merhaba,

2 adet cam problemim var. Henüz kapı içlerini açmadım ama belki başına gelen olmuştur da tecrübesinden faydalanırım diye yazayım istedim.

1.si sol ön cam yani sürücü tarafı camı. Başka bir başlıkta da yazmıştım, anahtarın içeride unutulması sonucu sol ön kapıdan kilit teli çekilerek açılmıştı kapım. Ancak onun devamında bir problem yaratmadı. Ama 3-4 haftadır camda bir sıkıntı var. Önceleri tam açtığımda zır zır titreme sesi yaparken şimd belli kademelerde açıkken de yapıyor, sanki cam kapı içinde sallanıyor da bişeylere değiyor. Kapalıyken ses yok tabii ki ancak kapıyı kapatırken de sanki o cam sallanıp ses yapıyor gibi. Sebebi ne olabilir nasıl çözerim?

2.si ise sağ arka cam. Manuel cam var tabii aracımda, kol işlevini yerine getirmiyor sanki sıkışmış gibi. Biraz (bir parmak kalınlığından az) açıyor, ama zorla. Daha fazlasına izin vermiyor arada bir parça var sıkışmış gibi, sanki onun etkisiyle yapmıyor gibi. Bunun sebebi nedir, nasıl çözülür?

Şimdiden teşekkür ederim.

SteinGP
03/06/2012, 22:31
abi ikisi içinde söküp bakmak gerekli bence. böyle ne denirse sallama olur...

tonymontana
03/06/2012, 23:15
bi ihtimal dedim başına gelen olduysa... ve o başına gelen şahsın parçası değiştiyse... ben hiç ellemeyim diyordum. diğer türlü açarım da tamir olmayacak birşeyse diye uğraşmayayım dedim.

SteinGP
03/06/2012, 23:18
valla annemin eski astrasında arka cam sıkışıyordu(otomatik). bi keresinde cinnet geçirip allah ne verdiyse yüklenmiştim elimle, kapı içinden çatır çutur dağılma sesleri geldi. cam düştü. sonra kaldırıp kağıtla sıkıştırmıştım..

tonymontana
03/06/2012, 23:21
ne yapılmayacağını öğrenmiş oldum en azından :D

fuatcosar
03/06/2012, 23:49
ön camdaki sorun kronik sorun gibisanırım. ben geçenlerde kapı döşemesini açtığımda kontrol etttim. bizim araçlarda camın oturduğu kanal kilit kısmına kadar uzanıyor. cam tam açıldığında camın alt tarafı boşta kalıyor. cam açıkken sallanmasının sebebi bu. ikinci sorun nedendir bilmiyorum ama belki halat da bi sıkışma yada dolaşıklık olabilir.