PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yerli dizel spor aile otomobili

meo
07/07/2007, 12:23
Etox adıyla yerli bir spor araba üretilmeye başlanıyormuş. İnternet sitesinde yapılan açıklamaya göre ülkemizdeki tüketicinin ihtiyaçları göz önüne alınarak hem spor hem tasarruflu dizel hem de aile otomobili olması düşünülmüş. Artık hangisinden ne kadar olur bilmem ama aracın görüntüsü hoş olmuş. Çok uçuk fiyatlar istemezlerse satabilir ama üretimi nerde nasıl yapıyorlar pek belli değil. Kendisine başarılar diliyoruz.

..:: etox - zafer ::... (https://www.etox.com.tr/)

Ziyaretçi047
07/07/2007, 12:47
Fiat ın spor bir versiyonu var eski. Fiat Coupe du sanırım. Ona benzemiş.

Auto engineeR
07/07/2007, 13:36
link açılmıo bende şu an ama bu oruç abiyle ankarada yolda gördüğümüz araç olmalı. oruç abi foto da koymuştu foruma.
o ise pek aile arabası denemez ama görüntüsü çok güzeldi

femoli
07/07/2007, 14:20
bana fake geldi biraz yaw ne biliyim inandırıcı gelmedi hiç

Auto engineeR
07/07/2007, 14:31
1.6 meganeII motoru we yürüyen aksamının kullanıldığı söyleniyordu..

tempesty
07/07/2007, 14:32
ben yarın vaktim olursa gidip bi bakmayı düşünüyorum walla istanbul yolu 8.km diyo buluruz heralde :)

Er-NnN
07/07/2007, 14:42
görüntü hoş ama aile arası olabilcek bi araç deil sonuçta bi coupe...

Ziyaretçi047
07/07/2007, 14:46
Tamamen türk yapımı imiş. Motorun da türk yapımı olduğunu düşünüyorum. Başka bir aracın motoru kullanılmış mıdır ki?

ABNEW
07/07/2007, 16:16
Bu Etox bana yabancı gelmiyor.Nerede gördüm acaba?
Teşekkürler paylaşıma...

atombak
07/07/2007, 17:02
Ya madem böyle bi olay vardı neden hiç medya da rastlamadık? Şimdiye çoktan konunu üzerine atlamış olmaları gerekmezmiydi ? Bir zamanlar İMZA diye bir araba çıkacaktı Jet Fadıl finansmanıyla,ona bile gösterilen ilgi inanılmazdı.İnşallah doğrudur da artık otomotivde yerli üretim adına gelişmeler izleriz...

CaGRi
07/07/2007, 21:44
ben bu arabayı ulusta dolmş duraklarının orda görmüştüm. waaaay be dedim.gavur yapıomuş.helal olsun dedim. gerçekten çok hoşuma gitti. yanından geçerken gördüğüm için etox zafer yazısını görmediğim için oldu bunlar tabi. bu sabhta tv de görünce jeton düştü. dizaynı gerçekten güzel.

şimdi siteye girdimde bişi bulamadım. bunun motoruda mı türk yapımı???

meo
08/07/2007, 03:48
şimdi siteye girdimde bişi bulamadım. bunun motoruda mı türk yapımı???

motoru fransa'dan bir firmadan geliyormuş, ama ileride onu da kendileri yapmayı hedefliyorlarmış. motor yapmak kolay iş değil ve öncelikle çok gerekli de değil. motoru alıp gerisini kendin tasarlayıp adam gibi bir otomobil ortaya çıkarabiliyorsan büyük başarı. 1.4 dizel motor o aracın görüntüsüne pek yetmez, toz yutturar ona epeyce ama yine de yollarda görmek isteriz.

bu arada haberi milliyet'ten okudum ben.

Ferrari ve Lamborghini'ye yerli rakip geliyor / Türkiye / Milliyet İnternet (https://www.milliyet.com.tr/2007/07/07/son/sontur09.asp)

unik06
08/07/2007, 12:17
link açılmıo bende şu an ama bu oruç abiyle ankarada yolda gördüğümüz araç olmalı. oruç abi foto da koymuştu foruma.
o ise pek aile arabası denemez ama görüntüsü çok güzeldi

ben onu sonra armada'nın önünde görmüş ve kenara çekip 2-3 pozunu çekmiştim :Ç

https://img406.imageshack.us/img406/6480/01032007023yu3.jpg

https://img412.imageshack.us/img412/7503/01032007024nw0.jpg

https://img476.imageshack.us/img476/9880/01032007026wi2.jpg

BGRAYS
08/07/2007, 12:20
bence harika bi araba zaten turuncu hastasıyım :) fiyatı nedir acaba?

alphaville
08/07/2007, 12:22
bende dün milliyette gördüm bence gerçekten ilk üretilen bir araç için gayet güzel bir araca benziyor fazladan param olsa hemen sipariş geçerdim yani.

femoli
08/07/2007, 16:31
allah allah bu arabanın plakası t mi banamı öle geldi t yi sadece taksiler kullanabilir bu nasıl iştir

ABNEW
08/07/2007, 19:30
bende dün milliyette gördüm bence gerçekten ilk üretilen bir araç için gayet güzel bir araca benziyor fazladan param olsa hemen sipariş geçerdim yani.

Yusuf oldukça fazla paramız olması lazım sipariş için:)

Er-NnN
08/07/2007, 19:35
allah allah bu arabanın plakası t mi banamı öle geldi t yi sadece taksiler kullanabilir bu nasıl iştir

aynı soru benim de kafamı kurcalıyo acaba millete tanıtmak için taksicilik mi yapıolar... :D

06kaymak
08/07/2007, 22:58
Bu Etox bana yabancı gelmiyor.Nerede gördüm acaba?
Teşekkürler paylaşıma...

valla bana da hic yabanci gelmiyor...ozellikle arka kisim nissan bir modeline benzettim...

femoli
09/07/2007, 11:28
Arkadaşlar düz özellikle bu yeri bulmak için dışarı çıktım saolsun bir arkadaşımda benimle gelecekti ama saat 14 30 olmasına rağmen uyanamamış ..

Neyse uzun uzun gezmemize rağmen böyle bir yerin var olmadığını ama tel çalıştığını gördük sormadığımız hiç bir taksici kalmadı her yeri alt üst ettik ve en sonunda bir de şu tarafa bakalım dedik birde ne görelim araç orda duruyor yanına gittik araç sahibi kim diye sorduk millet birbirine bakıştı bende ne oluyor gizli saklı bişimi var diye şüphelendim sonra öğrendikki sahibi yok kullanıcısı var hemen kendimizi tanıttık aracı incelemeye aldık..

Tel bozulduğu için foto çekemedim .Raracın kaputunu kaldırdık renault megane motoru 1,6 renault yazısını kazıyıp takmışlar içi garip bir deri ile kaplanmış 4 kişilik dedniliyor amam arkaya safinaz bile otursa sığamaz kapıyı açtık kapı aşagı düştü kapı ayarını yapamamışlar daha stop kesimden yapılmış ve etrafındaki silikon gözüküyor tam oturtamamışlar farlar farbanın yuvarlak ivecoların farlarından jantlar stilauto kaporta fiberglass

Yani tam anlamıyla arabaya 30 m re geriden maktığınızda harika ama yakından baktığınızda sıfır işçilik yani uazktan iyi ama yakından kalite anormal derecede düşük..

Amam yine de el işçiliğn hakkını yememek lazım aracı görmek isteyen arkadaşlar adresi ararken litfen ertex olarak arayın aracın mimarisi ertex tarafından bodrum katında üretiliyormuş yani anlayacağınız aracın sahibi ertex ama tutmaz diye kendi isimleriyle lanse edilmiyor etox ( er tekstil otomobil karoser sanayi )

fiyatı yaklaşık 150 000 ytl olacak imiş inşallah tutar....

tempesty
09/07/2007, 11:39
saolsun bir arkadaşımda benimle gelecekti ama saat 14 30 olmasına rağmen uyanamamış ..

bu taş banaydı ama kesin gideriz diye söz vermemiştim zaten;çünkü cumartesi sabah 8 de nöbete girip pazar sabah 9 da çıkabildim 25 saatlik bir nöbetin arkasından saat 14:30 a kadar değil hatta !! akşam saat 18:00 a kadar uyudum ben..memetcim sana mesaj yolladım ama ''iletilemedi'' uyarısı geldi. :frusty00:

eğer bu kadar kötü işçilikle fiber ama spor görünen bi arabayı 150 000 e satmayı düşünüyorlarsa bence macera arıyorlar..

memat
09/07/2007, 12:09
valla bana da hic yabanci gelmiyor...ozellikle arka kisim nissan bir modeline benzettim...

nissan 350z modelinin aynısı arka kısım

Reddline
09/07/2007, 12:45
:) biraz çakma olmuş ama seri üretime geçilirse güzel şeyler olabilir. Fakat seri üretime geçmeleri biraz fabrikaya ihtiyaçları war sanki el ile yaparlarsa hiç bişeye benzemez...

CaGRi
09/07/2007, 12:47
150000 ytl mii.:stretche:

alphaville
09/07/2007, 13:28
Arkadaşlar düz özellikle bu yeri bulmak için dışarı çıktım saolsun bir arkadaşımda benimle gelecekti ama saat 14 30 olmasına rağmen uyanamamış ..

Neyse uzun uzun gezmemize rağmen böyle bir yerin var olmadığını ama tel çalıştığını gördük sormadığımız hiç bir taksici kalmadı her yeri alt üst ettik ve en sonunda bir de şu tarafa bakalım dedik birde ne görelim araç orda duruyor yanına gittik araç sahibi kim diye sorduk millet birbirine bakıştı bende ne oluyor gizli saklı bişimi var diye şüphelendim sonra öğrendikki sahibi yok kullanıcısı var hemen kendimizi tanıttık aracı incelemeye aldık..

Tel bozulduğu için foto çekemedim .Raracın kaputunu kaldırdık renault megane motoru 1,6 renault yazısını kazıyıp takmışlar içi garip bir deri ile kaplanmış 4 kişilik dedniliyor amam arkaya safinaz bile otursa sığamaz kapıyı açtık kapı aşagı düştü kapı ayarını yapamamışlar daha stop kesimden yapılmış ve etrafındaki silikon gözüküyor tam oturtamamışlar farlar farbanın yuvarlak ivecoların farlarından jantlar stilauto kaporta fiberglass

Yani tam anlamıyla arabaya 30 m re geriden maktığınızda harika ama yakından baktığınızda sıfır işçilik yani uazktan iyi ama yakından kalite anormal derecede düşük..

Amam yine de el işçiliğn hakkını yememek lazım aracı görmek isteyen arkadaşlar adresi ararken litfen ertex olarak arayın aracın mimarisi ertex tarafından bodrum katında üretiliyormuş yani anlayacağınız aracın sahibi ertex ama tutmaz diye kendi isimleriyle lanse edilmiyor etox ( er tekstil otomobil karoser sanayi )

fiyatı yaklaşık 150 000 ytl olacak imiş inşallah tutar....

bu yazılanları okuyunca acayip bzuldum ya öylebi heveslenmiştim ki yerli üretim falan ne öyle ya o kadarda kötümü yani.

femoli
09/07/2007, 14:31
Arkadaşlar o kadar da içinizi karartmayın araç düzelebilir tabiki eksiklikler giderilecektir sonuçta ilk üretim fiat bile binlerce ürettikten sonra rayına oturtuyor ..Sonuçta ortada bir emek var bunu göz ardı etmeyin aracın resmi olarak tamamlaniş tarihi 30 ağustos zafer bayramı adındanda belli değilmi belki o zmana kadar bir kaç düzeltmeden geçer amam yinede pahalı bir araç malzeme ve işçiliğe göre ...

velespit1988
10/07/2007, 00:20
nissan 350z modelinin aynısı arka kısım

evet 350 zye hem önden hem arkadan hem de profilden cok benziyor. hatta yanılmıyorsam bi dergide ya da int. sitesinde okumustum tasarımla ilgili elestirileri. yerli üretim olması güzel bişey fakat tasarımı bence özgün degil:thumbdown:

ayrıca ben de bu arabayı odtüde gördüm uzaktan hos görünüyordu. fakat iscilik söylenenlere göre cok kötü ve fiyat da sanırım epey yüksek:sapsal:

memat
10/07/2007, 14:03
abi zaten o arabaya 150000ytl fiyat çok yüksek ben o arabaya 1000ytl bile vermem

femoli
10/07/2007, 14:55
yapma yaw 1000 ytl ne ben den 25 000 ytl ye kadar yolu var daha ötesini düşünmem lazım :D:D:D:D

Adamlarda sırada bekliyorlarya bana vermek için :D:D

nejatb
16/07/2007, 16:28
25 bin'den fazla etmez bu işcilikle. ha isciligi toparlarlarsa 40 a 50 ye cikabilirler.

150 bin ha, kısa yoldan kose olmak istiyorlar, iyi valla.

femoli
16/07/2007, 16:54
yaw işte işten anlamayan benim aracım tek olsun diye sapıklar verebilir

ufukbzk84
16/07/2007, 17:14
valla tvde izledim... 100000 ytl ile 150000 arası olucakmış ama max 150000 bencede çok 60-70 arası olsa çok daha iyi olurdu ozaman yerli olduğunu daha çok kabullenirdik...

Ziyaretçi047
16/07/2007, 17:39
hele bi çıksın sonra konuşalım. bu parası felan şehir efsanesi gibi geliyor bana.