PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara CarbonClean Tavsiyesi?

DarknessFall
01/06/2012, 10:58
Arkadaşlar , aracıma cc yaptıracağım. :)
Ankara CarbonClean yaptırabileceğim tavsiye edebileceğiniz biryer varmı?
2 tür olduğunu duydum çünkü bir araca göre hazırlanan diğeri uni. olan?

teşekkürler. iyi forumlar.

Ayberk0616
01/06/2012, 11:12
Fiat'ın yetkili servisleri carbonclean yapmakta.
En güzeli gidip serviste egr ni boğaz kelebeğini manifoldunu temizletip üstüne bide CarbonClean yaptırırsan aracın ilk günkü sağlığına kavuşucaktır :)

DarknessFall
01/06/2012, 14:24
Fiat'ın yetkili servisleri carbonclean yapmakta.
En güzeli gidip serviste egr ni boğaz kelebeğini manifoldunu temizletip üstüne bide CarbonClean yaptırırsan aracın ilk günkü sağlığına kavuşucaktır :)

Fiyatı hakkında fikriniz varmı?
yada her yetkili servis aynı kalitedemi sonuç verir?

rbcn
01/06/2012, 14:37
evet fiyat hakkında bilgisi olan varmı

cemal arslan
01/06/2012, 15:50
dostum bizde var....
80 liraya yapıyor bizim usta....

Ayberk0616
01/06/2012, 16:49
Yetkili servislerin numaraları var internette arayıp sor fiyatlarını kaça yaptıklarını :)

DarknessFall
01/06/2012, 16:59
Yetkili servislerin numaraları var internette arayıp sor fiyatlarını kaça yaptıklarını :)

bunun yapılabileceği aşikar dostum :) forum ya burası bilen yazar diye yazdım ben onu :)

DarknessFall
01/06/2012, 17:00
dostum bizde var....
80 liraya yapıyor bizim usta....

abicim o gün konuştuk ama tanıdık olduğunu düşünmemiştim :) yeri neresidir? dükkanın yakınımı?

sebasti
01/06/2012, 18:52
Kavaklıdere oto ya gidip yaptırabilirsin, yaklaşık 1.5 ay önce yaptırmıştım, Müslüm Bey'in çayını da içmiş olursun :) piyasada fiyat olarak ne duyduysan o fiyata yaptırırsın

LevenTgb
02/06/2012, 03:41
Peki arkadaslar forum da ve Disarda cc yapıp da sıkıntı yasiyanlar olmuş bununla ilgili düşüncelerinizi de belirtebilirmisiniz acaba?

Konuyu açan arkadas dan özür dilerim sorusu üzerine bir soruda ben ekledim;)

cemal arslan
02/06/2012, 11:12
abicim o gün konuştuk ama tanıdık olduğunu düşünmemiştim :) yeri neresidir? dükkanın yakınımı?

tanıdık :)

ivedikte...gelmek istersen...haberleşelim...

sebasti
02/06/2012, 16:09
Peki arkadaslar forum da ve Disarda cc yapıp da sıkıntı yasiyanlar olmuş bununla ilgili düşüncelerinizi de belirtebilirmisiniz acaba?

Konuyu açan arkadas dan özür dilerim sorusu üzerine bir soruda ben ekledim;)

CC yaptıralı 2 bin KM oldu, 1200 km si uzun yol gerisi şehir içi, beni üzecek bir performans kaybı hiç olmadı, bir miktar performans artışı olduğunu hissediyorsunuz ama öyle uçup kaçacak canavar olacak, arabam maserati ye dönecek gibi beklentilere kapılmayın, söyleyen olursa da sadece gülün :)

Sonuçta kurumlar temizleniyor, daha sağlıklı bir çalışma ortamını sağlamak adına servislerin tavsiye ettiği ve elbette yararlı olan bir uygulama, ama 100 bin KM den sonra CC hiç yapılmamış bir araca bi faydası olur mu bilemiyorum.
Aracın çekişine etki edecek daha önemli şeyler var.

DarknessFall
03/06/2012, 21:28
CC yaptıralı 2 bin KM oldu, 1200 km si uzun yol gerisi şehir içi, beni üzecek bir performans kaybı hiç olmadı, bir miktar performans artışı olduğunu hissediyorsunuz ama öyle uçup kaçacak canavar olacak, arabam maserati ye dönecek gibi beklentilere kapılmayın, söyleyen olursa da sadece gülün :)

Sonuçta kurumlar temizleniyor, daha sağlıklı bir çalışma ortamını sağlamak adına servislerin tavsiye ettiği ve elbette yararlı olan bir uygulama, ama 100 bin KM den sonra CC hiç yapılmamış bir araca bi faydası olur mu bilemiyorum.
Aracın çekişine etki edecek daha önemli şeyler var.

yakıtta bir azalma oldumu peki ?

aracım 100.000 e yaklaşıyor tüm bakımlarını zamanı gelmeden önce yaptırıyorum , fakat bu km.ye kadar cc yapılmamış.

DarknessFall
04/06/2012, 11:40
bir makale okudum ,
142.000 de bir astra h için sorulmuş ingilterede ,
yetkilinin cevabı ;
bu km.deki motorda oluşan yararlı kurumların temizlendiğinde aracın yağ yakmaya
başlayabileceğinden bahsetmiş ? doğrumudur?

cemal arslan
04/06/2012, 11:58
motorun sağlığı ile alakalı bir durum

motor eğer yıpranmadıysa bir sorun olmaz

ama yıpranmış bir motorsa çekiş kaybı yağ azalması olacaktır.

mercedes yetkili servisler bu tarz şikayetler yüzünden cc artık yapmıyormuş...bizzat çalışandan öğrendim...

DarknessFall
04/06/2012, 12:24
motorun sağlığı ile alakalı bir durum

motor eğer yıpranmadıysa bir sorun olmaz

ama yıpranmış bir motorsa çekiş kaybı yağ azalması olacaktır.

mercedes yetkili servisler bu tarz şikayetler yüzünden cc artık yapmıyormuş...bizzat çalışandan öğrendim...

hımm....
teşekkürler cemal abi :)

sebasti
04/06/2012, 18:43
Şöyle söyleyim ;

80 bin periyodik bakımında CC, filtreler motor yağı felan değiştirdim, 4 gün sonra uzun yola çıktım, araç 4 kişi + bagaj dolu, 120 bandında, zaman zaman 130 larda gezinerek ekonomi felan hiç düşünmeden gittim, ortalamam 4.6 litre idi. Ekonomisinden oldukça memnun kaldım.

İlk zamanlar fazla yakıyor, bu doğrudur, daha doğrusu CC yaptırmadan önceki haliyle kalıyor da diyebiliriz.

Şehir içi daha önce net 6.0 yakan aracım 5.5 - 5.9 aralığında gezer oldu, ciddi bir fark olmasa da bir miktar azalma oluyor elbet. Ama yakıt ekonomisini sadece CC ye bağlamak yanlış olur.

hkngp
08/06/2012, 22:06
Şöyle söyleyim ;

80 bin periyodik bakımında CC, filtreler motor yağı felan değiştirdim, 4 gün sonra uzun yola çıktım, araç 4 kişi + bagaj dolu, 120 bandında, zaman zaman 130 larda gezinerek ekonomi felan hiç düşünmeden gittim, ortalamam 4.6 litre idi. Ekonomisinden oldukça memnun kaldım.

İlk zamanlar fazla yakıyor, bu doğrudur, daha doğrusu CC yaptırmadan önceki haliyle kalıyor da diyebiliriz.

Şehir içi daha önce net 6.0 yakan aracım 5.5 - 5.9 aralığında gezer oldu, ciddi bir fark olmasa da bir miktar azalma oluyor elbet. Ama yakıt ekonomisini sadece CC ye bağlamak yanlış olur.

hocam dün mazot aldım 50 tl flan sıfırladım öncesinde 7 di şimdi de 6.7 ye düştü nasıl yapıyosunuz 5 civarı anlayamıyorum. bnm uzun yolda bile 5.2 nin altına düşmedi anlayamadım bi cc o kadar yardımcı olurmu motora çok yararlıysa yaptıralım biz birkaç arkadaş puntocular olarak bu konudan şikayetçiyiz. başka bi çözüm yolu var mı yok mu acaba?

sebasti
09/06/2012, 00:32
Ben kışın Ankaranın -20 lerde olduğu günlerde 6.2 yakıyordum. Aracı genel anlamda sakin kullanırım, bir de siz Ankaranın hangi istikametlerini kullanıyorsunuz ? yani her gün Dikmen e çıkıp iniyorsanız başka, istanbul yolundan eryamana gidiyorsanız başka yakar aracınız. Kişisel kullanımınız da bir o kadar etkendir, yüksek devirde aracınızı çok seyrettirmek veya düşük devirde aracınızı boğmak, sert frenleme yapmak her biri etken. Sadece CC ile ekonomi olmaz.

Bir de benim araç her 10 bin km de bir yetkili servise bakıma gider, ayrıca havaların çok tozlu pisli olduğu zamanlarda hava filtrelerini değiştiririm.

Ben HDI ve dCi dizel motorları da kullandığım için 5.5 in bile çok olduğunu düşünüyorum Punto için. Benimle aynı yolu gidip gelen, hatta daha agresif ve seri kullanan yakın arkadaşımda Nissan Qashqai -1.5 dCi dizel var, yakıt ortalaması 5.7...

cemal arslan
09/06/2012, 11:18
hocam dün mazot aldım 50 tl flan sıfırladım öncesinde 7 di şimdi de 6.7 ye düştü nasıl yapıyosunuz 5 civarı anlayamıyorum. bnm uzun yolda bile 5.2 nin altına düşmedi anlayamadım bi cc o kadar yardımcı olurmu motora çok yararlıysa yaptıralım biz birkaç arkadaş puntocular olarak bu konudan şikayetçiyiz. başka bi çözüm yolu var mı yok mu acaba?

yol durumu...yokuş iniş çıkış viraj
trafik durumu...dur kalklar...sıkışık trafik...lambalar
sürüş tarzınız
yakıtın kalitesi
aracın bakımları
hava filtresinin durumu
maf map sensörler
turbonun durumu
lastiklerin basıncı yol tutuşu
kısa mesafede araç sürmek...
bir çok etken var...
herkes aynı değerleri elde edemez

kimisi var chipsiz 3.6 yakıyorum diyor
kimisi var chiple 3.6 düştü diyor...
aradaki fark...yukarıdakiler...

burhankutlu
09/06/2012, 14:18
Fiyatı hakkında fikriniz varmı?
yada her yetkili servis aynı kalitedemi sonuç verir?

tüm filtreleri değiştirerek cc yaptırmanı tavsiye ederim yakıtta eğer anormal bi yükseklik varsa emin ol baya fark edecektir aracın sesi bile değişiyor ben yaptırdım 2 ay oldu çok yakmayla ve aracın çekişiyle ilgili tüm sorunlar düzeldi bundan sonra her 20bin kmde yaptırmayı düşünüyorum zaten ustalarda kesinlikle belirli km den sonra yaptır diyor. serviste bakımla birlikte pazarlık yaptığınızda 50 liraya kadar iniyorlar tüm filtre,yağ,cc diğer kontroller dahil 300 lira.