PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tavan tutamağı arızası...

operatormurat
01/06/2012, 10:22
evellki gün yanımdaki babayiğit arkadaşımın asılarak tutması sonucu(günahını almayayım içindeki yayın yorgunluktan kırılması sonucu olabilir)tutamak çıt diye bariz duyulan bir sesten sonra boşaldı ve bırakınca eski yerine dönmedi.bu sabah söktüğümde yayın bir ucunu 2mm kadar kırıldığını gördüm.hemen bir saatçi vidası takarak sorunu çözdüm(!)... şaka tabi yayın kırılan son ucunu esnetip kıvırarak eskisi gibi şekillendirip yuvasına soktum.şimdi muzdarip olupta sökenler yayın orada ne gibi bir vazife gördüğünü anlamak için bayağı bir düşünebilir,koyduyğum resimlerden fikir yürütebilirsiniz, ama yayın düzelltiğiniz ucuyla diğer ucunun 180 derece olmasına dikkat edin,sikıntı yaşayan varsa daha detaylı anlatayım...

etufan
01/06/2012, 10:25
Bir tutamağımız bile yok ki :)

operatormurat
01/06/2012, 10:37
Bir tutamağımız bile yok ki :)

tufan ozaman benim yaşadığım olayı yaşama stresin asla olmayacaktır.... bu işlemden sonra onardığım tutamak biraz daha sertleşti bırakınca yuvasına daha çabuk dönmeye başladı....yayın bir ucu içerdeki yuvaya diğer ucu resimdeki gözüken yere dayanacak,sonra pimi ortasından tutamak kapalı vaziyetteyken yerine hafifçe yandan çakın...son resimdeki gözüktüğü yere dayanacak yayın diğer ucu.

aykut_1914
01/06/2012, 11:05
geçmiş olsun abi,yapan dostsa birşey diyemiyoruz malesef :)

fotobelit
01/06/2012, 11:27
Paylaşım için teşekkürler..Aynı sorun bendede var..Tutamağın sanırım yayı kırılmış aşağı düşüyor..Hocam o tutamağı nasıl söktün? :) onuda bilsek..Bende hafta sonu yapıyım diyorum..

ersan16
01/06/2012, 11:29
AYNEN benimde arka sağ tarafta yaya çubuk mubuk kalmamış herhalde. bir taraf tutuyor diğer tarafta hiç bir bağlantısı kalmamış. bende bir sökmeye çalışayımda bakyım derdi ne

fotobelit
01/06/2012, 11:31
AYNEN benimde arka sağ tarafta yaya çubuk mubuk kalmamış herhalde. bir taraf tutuyor diğer tarafta hiç bir bağlantısı kalmamış. bende bir sökmeye çalışayımda bakyım derdi ne
Geçmeli gibi duruyor ama okadar baskıya yerinden çıkma riski oldugunu düşündüğümden vidalıdır diyorum ama,Arkdaşta sökmüş vida falan yok..Sökerseniz benide bilgilendirirseniz çok memnun olurum..

uygar
01/06/2012, 11:45
Sanslisin active versiyonunda tutamak bile yok o kadar yani 3 kurus daha ucuz yapmak icin herseyden kasmislar :-)

Benim GT-I9100 cihazımdan kullanarak gönderildi.

sinanuzun
01/06/2012, 11:56
bu tutmaklardan uygun fiyata alabileceğimiz bir yer var mı benim arçtada yok

etufan
01/06/2012, 13:05
tufan ozaman benim yaşadığım olayı yaşama stresin asla olmayacaktır.... bu işlemden sonra onardığım tutamak biraz daha sertleşti bırakınca yuvasına daha çabuk dönmeye başladı....yayın bir ucu içerdeki yuvaya diğer ucu resimdeki gözüken yere dayanacak,sonra pimi ortasından tutamak kapalı vaziyetteyken yerine hafifçe yandan çakın...son resimdeki gözüktüğü yere dayanacak yayın diğer ucu.

Aracımda malesef ki yok, keşke olsaydı da elimde kalsaydı sorun değil, sizin gibi deneyimlerini paylaşan kişiler sayesinde onarırdık. Ama yanıma oturan kişinin elini tavana atıp, tutacak birşey bulamaması gerçekten çok çirkin.

Tanesi 150-160 TL olunca insan hemen gidip alayımda diyemiyor. Daha mantıklı fiyatlarda bulabilirsek takarız inşallah...

operatormurat
01/06/2012, 13:05
Paylaşım için teşekkürler..Aynı sorun bendede var..Tutamağın sanırım yayı kırılmış aşağı düşüyor..Hocam o tutamağı nasıl söktün? :) onuda bilsek..Bende hafta sonu yapıyım diyorum..
akşam fotoğrafla detaylı anlatırım biladerim...

fotobelit
01/06/2012, 16:35
Bekliyorum Murat bey..Aslında beni rahatsız etkmiyor :))) kayınço biraz iri,kafasına çarpıyor..Yaparsam en çok o sevincek :))

operatormurat
01/06/2012, 21:34
20909ilk resimde gördüğünüz gibi tornavidanın ucundaki yerden yukarı doğru hafifçe kanırtırsanız yuvarlak kapak açılacak ve resimde görüldüğü gibi torx alyan başlığı civatalar gözükecek (sağ-sol )iki adet bunları sökünce tutamak dışarı çıkacak sonra en üstte anlattığım gibi yavaşça sökülür kırık olan yay meydana çıkar , hatta dikkatli sökerseniz kırık olan parça içinden bir yerden çıkar ......

operatormurat
01/06/2012, 21:39
resimleri atamadım kusura bakmayın...

fotobelit
02/06/2012, 11:51
Çok teşekkür ederim..Elinize sağlık..Çok yararlı oldu benim için..

Ziyaretci046
03/06/2012, 21:25
benmde ön sağdaki biraz kırık sarkyo murat abi yaparsın artık

Ziyaretci036
03/06/2012, 21:28
Murat abi eline saglik cozmussun isi :)

fotobelit
04/06/2012, 18:23
Yahu söktüm ama,İçindeki yayı yoktu..Sağ arkadaki tutamakla değiştirdim..Sanırım o yayı temin edemem..mandal yayı biraz ince olsa olucaktı ama :)Nerden bulunur acaba o yay?

operatormurat
04/06/2012, 22:07
Yahu söktüm ama,İçindeki yayı yoktu..Sağ arkadaki tutamakla değiştirdim..Sanırım o yayı temin edemem..mandal yayı biraz ince olsa olucaktı ama :)Nerden bulunur acaba o yay?
bir araştıralım biladerim bulunca sana haber veririm...

fotobelit
05/06/2012, 10:14
bir araştıralım biladerim bulunca sana haber veririm...
Teşekkür ederim..Bulunursa çok iyi olur..