PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : denedim ve 15 liraya aracımın çekişini arttırdım

can_ibotek
31/05/2012, 20:38
slm arkadaşlar öncelikle şunu söylemek istiyorum opetten hiç memnun değilim aracımı bitirme noktasına getirdi.aracımda titreme ne bilim çekişten düşme daha sonra ranpayı 2. vitesle iniyorum araç kendini silkeliyo bunun gibi etkenler ben herhangi bir servise götürdüm boğaz temizlenmesi gerekiyor dediler.100 lira para istediler tamam temizleyin madem faydası olucak yapın dedim adam boğazı yani klebeği bi gösterdi şook oldum tamamen üstü yağdı acayip şaşırdım sonra temizlediler aracın çkişi çok değişti sanki 1,6 ya biniyorum araç çok güzel uzuyoo hatta yolda kendi branşımdaki araçlara bile kafa tutuyordum :D :D neyse aradan 1 ay geçti araç tekrar kendini silkelemeye başladı aynı işlemi ben yaptım araç tekrar düzeldi servise götürdüm carbon temizliği yapılması gerekiyor dendi yanlız yaptığım uygulamayı çook beğendim araca hiç bir zararıda yok inanın araç acayip değiştiii

acRep
31/05/2012, 20:51
Kardeşim kusura bakma da Eğirim şart ! Bu nasıl bir anlatım stilidir nasıl başlıktır??

Acil tercüman istiyorum ! :D :D :D

celenlee
31/05/2012, 21:04
Kendin ne yaptın arkadaş :) ?

Serviste carbon yaptırdın mı?

100TL mi 15TL mi harcadın ??

Bize tavsiyen nedir? Carbon mu, servis mi, boğaz kelebeği mi..

Bunları cevaparsan konu daha anaşılır olacak ;)

WiSTaRiA
31/05/2012, 21:06
15 lira harcıyarak çekiş nasıl arttırılmış anlıyamadım... Biri şu yazılanı tam anlamıyla anlatabilirmi yada ibrahim kardeşim tam anlamıyla bir anlatırmısın...

acRep
31/05/2012, 21:09
Çok öğretmen açığımız var Çoook :(

WiSTaRiA
31/05/2012, 21:12
:d
:d

Ziyaretci036
31/05/2012, 21:15
Çok öğretmen açığımız var Çoook :(

Sosyal mesaj seziyorum :)

kuday.
31/05/2012, 21:19
forumdan bir arkadaşı kaybettik.(Kendi düşüncem) özelden ikaz edilebilirdi.

Du Hast
31/05/2012, 23:09
150 yazılacağı yerde 15 yazılmış büyük ihtimal :)

emrahisilti
31/05/2012, 23:12
boğaz kelebeği temizliğine 100 tl istendiyse tebrikler :)

asil
31/05/2012, 23:13
arkadaş heycan yapmış olabilir sonuçta mesaj sayısı belli az hoşgörü yeni üyellere yardım..

Nokta.
31/05/2012, 23:19
15Tl :-) ben ilk başlıgı gördüm konuyu okumadan hani şu gittigidiyorda ampul kılıklı şeyler var ya çakmga takıyorsun yok yakıt tasarrufu yok çekiş artırma falan ondan aldı denedi iyi çıktı falan diye düşündüm allah sabır versin :-)

shellcininabisi
31/05/2012, 23:22
neyse konuyla alakalı ben yazayım bari bişiler :)

benzinli araçlarda arada gerekiyor boğaz kelebeği temizliği hele ki araç LPG li ise bir süre sonra aracın 100 le giderken stop etmesine bile neden oluyor ( tecrübeyle sabittir :) )

da merak ettiğim acaba dizel araçlarda da sanırım arada temizletmek gerekiyordur (?)

Çok öğretmen açığımız var Çoook :( katılmamak mümkün değil :) (dayanamadım konu dışına çıktım yine :) )

acRep
31/05/2012, 23:38
neyse konuyla alakalı ben yazayım bari bişiler :)

benzinli araçlarda arada gerekiyor boğaz kelebeği temizliği hele ki araç LPG li ise bir süre sonra aracın 100 le giderken stop etmesine bile neden oluyor ( tecrübeyle sabittir :) )

da merak ettiğim acaba dizel araçlarda da sanırım arada temizletmek gerekiyordur (?)

katılmamak mümkün değil :) (dayanamadım konu dışına çıktım yine :) )

Latife yapıyorum hocamm Umarım arkadaşımızda alınmaz :fun:

since1453
01/06/2012, 09:03
15 lira harcıyarak çekiş nasıl arttırılmış anlıyamadım... Biri şu yazılanı tam anlamıyla anlatabilirmi yada ibrahim kardeşim tam anlamıyla bir anlatırmısın...

sen 15 TL harcayarak çekişin nasıl artığını anlamamişsin ben baştan sona hiçbirşey anlamadım :)

dogus618
01/06/2012, 09:18
konudaki parçaları toplayıp birleştirip çözebilicek biri warmı

celenlee
01/06/2012, 09:22
2 ay önce bu boğaz kelebeği temizliği ile ilgili bir ustaya gitmişken sordum.
Aracın lpg'li mi? kaç km'de falan diye sordu.
Benzinli 45000km'de deyince, açıp taktığına değmez temizlenecek birşey olmamıştır daha dedi. Ben de eyvallah dedim :p

Bu işin ideal bir vakti var mı?
Her 20000km'de yapılsın, ya da
60000km'de bir yapın, daha erken yapmanız fayda getirmez gibi birşey söz konusu mudur?

effect1903
01/06/2012, 09:42
Ben anladığımı yazayım; arkadaşımız önce serviste 100 tl'ye boğaz kelebeği temizliği yaptırmış ve memnun kalmış ancak 1 ay sonra aracının çekişi tekrar düşmüş ve bu sefer aynı işlemi kendisi 15 tl'ye (15 liraya temizlik malzemesi vs. gibi birşey alınmış olabilir) yapmış (anladığım kadarıyla) ve 15 tl'ye aracının çekişini arttırdığını ifade etmeye çalışmış...

Misafir047
01/06/2012, 09:59
arkadaşlar lütfen biraz höşgörülü olalım gerçekten ayıp etmişssiniz dalga geçmişssiniz hiç şık olmadı

can_ibotek
02/06/2012, 07:35
slm önceliklee herkzden özür diliyorum yanlız mehmet arakadaşım olayı çözmüş :D şimdi şöyle anlatayım aracım lpg li ve aldığım yakıttan dolayı çekişten düştü kelebek temizliği yaptırdım çekişi yükseldi 1 a sonra tekrar aracımın çekişi düştü bende hava filitresini söküp kelebeği kontrol ettim ve kelebeğin yağlı simsiyah görünce 1 adet boğaz temizleme spreyi aldım ve boğazı temizledim tekrar bi test sürüşü yaptıktan sonra arcımın çekişinde yükselme oldunu fark edebiliyorsun bunu sürekli temizle temizle nereye kadar fıat tan randevu aldım carbon temizliği yaptırıcam sonuçta kelebek öyleyse kim bilir kanallar depo nasıldır eğer ki şimdi bilgilendire bildiysem ne mutlu bana :D

can_ibotek
02/06/2012, 07:36
slm önceliklee herkzden özür diliyorum yanlız mehmet arakadaşım olayı çözmüş :D şimdi şöyle anlatayım aracım lpg li ve aldığım yakıttan dolayı çekişten düştü kelebek temizliği yaptırdım çekişi yükseldi 1 a sonra tekrar aracımın çekişi düştü bende hava filitresini söküp kelebeği kontrol ettim ve kelebeğin yağlı simsiyah görünce 1 adet boğaz temizleme spreyi aldım ve boğazı temizledim tekrar bi test sürüşü yaptıktan sonra arcımın çekişinde yükselme oldunu fark edebiliyorsun bunu sürekli temizle temizle nereye kadar fıat tan randevu aldım carbon temizliği yaptırıcam sonuçta kelebek öyleyse kim bilir kanallar depo nasıldır eğer ki şimdi bilgilendire bildiysem ne mutlu bana :D

chn73
02/06/2012, 12:18
Kardeşim kusura bakma da Eğirim şart ! Bu nasıl bir anlatım stilidir nasıl başlıktır??

Acil tercüman istiyorum ! :D :D :D

egirim gercekten şart :)

Birkan61
02/06/2012, 12:26
Bende yakıt katkısı alıp koydunuz diye düşündüm:)

sonercanpunto
02/06/2012, 12:31

Şimdi olmuş :book0000: teşekkürler bilgi için..