PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtar Işareti Yanip Sönüyor ....!!!

GUL
06/07/2007, 23:00
Arkadaşlar , puntomda fanların altında bulunan anahtar işareti olan düğmenin üstündeki ışık ( merkezi kilit sistemi ) devamlı yanıp sönüyor..bu normal bişey mi ? bir türlü kapatamıyorum.

h k
06/07/2007, 23:21
araci stop edip kapilari kitledikten sonra o isik kesik kesik yanip söner , normaldir.

fox41
06/07/2007, 23:21
Aracı kitledigin zaman o ışıgın yanıp sönmesi normal.kapılar acıkken yanıp sönmemesi lazım

Linos
06/07/2007, 23:24
Onu bir nevi aldatmaca olarak yapmışlar sanırım! Alarm aldatmacası... Renault'larda da var... ;)

GUL
06/07/2007, 23:32
Onu bir nevi aldatmaca olarak yapmışlar sanırım! Alarm aldatmacası... Renault'larda da var... ;)

ün akşam dalgınlıkla 25-30 metre kadar geri vitesde el frenini indirmeden geri geri gittim...ondan kaynaklı bir sorun oluştu sandım üzülmüştüm....çünkü daha önce yanıp söndüğünü hiç fark etmemiştim..beni rahatlattınız arkadaşlar , Teşekkürler ,iyi akşamlar

gogigogi
06/07/2007, 23:36
ben aldığımdan beri farkındayım aracı kilitledinizmi yanıp sönüyo zaten alarm niyetine biraz caydırıca hırsızlara söylemeyin onlar hepsi alarmlı sanıyolar hrhlde:play_bal:

gurik
07/07/2007, 01:07
immobilzer kodlayıcı uyarısı. Araçta immolizer sistem olduğunu gösteriyor.

GUL
07/07/2007, 01:40
immobilzer kodlayıcı uyarısı. Araçta immolizer sistem olduğunu gösteriyor.

immolizer sistem nedir peki ?

OzzY
07/07/2007, 04:35
aracın anahtarı tanıması

dejavu
07/07/2007, 06:36
ün akşam dalgınlıkla 25-30 metre kadar geri vitesde el frenini indirmeden geri geri gittim...ondan kaynaklı bir sorun oluştu sandım üzülmüştüm....çünkü daha önce yanıp söndüğünü hiç fark etmemiştim..beni rahatlattınız arkadaşlar , Teşekkürler ,iyi akşamlar

ya ne yaptınız arkadaşlar.. arkadaşlar bilgilendirmeleri yaparken lütfen biraz daha dikkatli olalım.. @gül el freni çekik nasıl 25-30 metre gittin. araç sana el freni çekik sinyali vermesi lazım.. o sesi zaten anında veriyor.. sanıyorum müzik açıktı seside biraz fazla açıktı herhalde..
imbloyzer lambası bir aldatmaca değil araçta güvenlik sisteminin olduğunu gösterir..
araç kapatılıp kapıları kilitlendiğinde imbloleyzer (bu kelimenin tam yazılışını bilmiyorum) devreye girer ve güvenlik donanımı devreye girer... bu güven donanımında ne vardır... direksiyon kilitlenir.. motor kilitlenir.. kontak devresi sadece kendi kodlu anahtarın kullanılması durumunda açılmak üzere yazılım programını kapatır.. sanıyorum tam emin değilim ama birde difransiyel kilidi varmi tam bilmiyorum.. birde teybin arabadan çıkartılıp başka bir arabaya takıldığın şifre istemesi de bu sisteme dahil olması gerekiyor.. yanlız bu son iki sistemin imbloyzer istemine dahil olup olmadığı tam olarak bilmiyorum..

gogigogi
07/07/2007, 07:22
ya ne yaptınız arkadaşlar.. arkadaşlar bilgilendirmeleri yaparken lütfen biraz daha dikkatli olalım.. @gül el freni çekik nasıl 25-30 metre gittin. araç sana el freni çekik sinyali vermesi lazım.. o sesi zaten anında veriyor.. sanıyorum müzik açıktı seside biraz fazla açıktı herhalde..
imbloyzer lambası bir aldatmaca değil araçta güvenlik sisteminin olduğunu gösterir..
araç kapatılıp kapıları kilitlendiğinde imbloleyzer (bu kelimenin tam yazılışını bilmiyorum) devreye girer ve güvenlik donanımı devreye girer... bu güven donanımında ne vardır... direksiyon kilitlenir.. motor kilitlenir.. kontak devresi sadece kendi kodlu anahtarın kullanılması durumunda açılmak üzere yazılım programını kapatır.. sanıyorum tam emin değilim ama birde difransiyel kilidi varmi tam bilmiyorum.. birde teybin arabadan çıkartılıp başka bir arabaya takıldığın şifre istemesi de bu sisteme dahil olması gerekiyor.. yanlız bu son iki sistemin imbloyzer istemine dahil olup olmadığı tam olarak bilmiyorum..
yok yok el freni çekik olarak bende bazen dalgınlıkla basıyom gaza araç geri gitmiyo ,bazende birkaç metre gidiyo zorla hiç uyarı falan geldiği yok:tooth000:

femoli
07/07/2007, 10:02
Ben hemen kendi bilgilerim dolayısıyla açıklama yapayım el freni çekikken uyarı verir bunu anlarsınız

1: Kilit lambasının yanmasının sebebi aracı kapılarını kontrol etmeden kapıların kilitli olup olmadığını belli etmek amacıyla yapılmıştır .Uzaktan bakıldığından evden işten vs

2 : o lamba hiç bir şekilde güvenlikle bir alakası yok hiçbir donanım kapatmaz direksiyon kilidi mekaniktir kontak anahtarı çekildiği taktirde çentik kendini bırakarak direksiyonun kilitlenmesini sağlar ..

3: immoblizer sadece çalıştırma esnasında devreye giren manyetik bir okuyucu her aracın farklı kodlu bir manyetik alanı vardır bu özellik iptal olursa araç çalışır 3 saniye sonra kendini stop eder.

yani şunu söylemek istiyorum aracımızda immoblizer haricinde extra hiç bir güvenlik seviyesi yoktur .....

OzzY
07/07/2007, 10:44
3: immoblizer sadece çalıştırma esnasında devreye giren manyetik bir okuyucu her aracın farklı kodlu bir manyetik alanı vardır bu özellik iptal olursa araç çalışır 3 saniye sonra kendini stop eder.

marş motoru dönüyoda araba çalışmıyo (marea üzerinde tarafımdan denenmiştir :D)

femoli
07/07/2007, 10:50
Her araç kendine has immoblizer özelliği taşır ww lerde 3 saniye mercedes lerde7 saniye alfalar hiç çalışmıyor bunun gibi

OzzY
07/07/2007, 11:39
ben her ikiside fiat olduğu içi yazdım gpde çalışmıyordur heralde

Lordrivendel
07/07/2007, 11:40
Radyo immobilizer değil kendi güvenlik önlemini taşıyor sökülürse yada reset atılırsa kodu girilmeden çalışmıyor.

anvil
07/07/2007, 14:10
ben de dün farkettim ışığın yanıp söndüğünü. üstüne de bu konu açılmış :)

everest22
16/01/2009, 19:57
herkese iyi akşamlar.arkadaşlar yeni punto aldım.şu ön paneldeki kilit resminin üstündeki led sürekli yanıyormu yoksa birşeyleri yanlışmı yapıyorum.arabam park halinde evin önünde yukarıdan bakıyorum alarm ışığı gibi sürekli yanıp sönüyor.teşekkürler

microab
16/01/2009, 20:02
Evet yalancı alarm olur kendisi ;)

hırsızlara karşı bir nevi önlem.

Aracın hızı 20 km/h üzerine çıktığında kapıları kendisi kilitler ve ışık sürekli yanar,araç park

halinde iken de yanıp sönerek hırsızlara "Hımm bu araçta alarm var" dedirtir" ;) ...

everest22
16/01/2009, 20:45
sağol microab

ekodin
16/01/2009, 20:50
Bu 20 km nin üstünde otomatik kiliteme activ lerdede varmı

ERC
16/01/2009, 21:09
valla bnm kı 2008 yok bende

ekorkut
16/01/2009, 21:19
Active olsun Dynamic olsun yol bilgisayarı 3 satırlı modellerde var.

Ziyaretçi047
16/01/2009, 22:25
Arkadaş güvenlik lambasını sormuş galiba. Evet aracı kitleyip gittiğiniz zaman o sürekli yanıp söner güvenlik sistemi aktif olduğunu belli etmek için.

onurcan
16/01/2009, 22:35
active lerde 20 km nin üstünde otomatik kilitlenme yok istersen manuel olarak yapılıyor park halinde zaten yanıp sönüyor. diğer modellerde durum nasıl bilmiyorum.

ekorkut
17/01/2009, 09:17
Tekrar yazıyorum Active olsun Dynamic olsun, Fun olsun Sport olsun ne olursa olsun, eğer ki 3 satır yol bilgisayarı varsa bu özellik var demektir.

femoli
17/01/2009, 09:35
Kapılların kilitli olup olmadığını gösteren led dir .Emreninde dediği gibi 3 satır olan tüm araçlarda 20 km üstü kilitler..

anvil
17/01/2009, 13:08
Konular birleştirilmiştir.

soldierkan
18/01/2009, 18:35
benim aracın arka kelebek camında birmod oto güvenlik sistemleri yazıyo minik bi etiket ışıkla birleşince caydırıcı oluyo sanırım araca hala kimse girmeye teşebbüs etmedi aman teşebbüs etmesinde nazar değmesin :D
birmoda giden varsa sorsun bu yazıdan yapıştırsınlar sizinkinede :D