PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Silecek

emrekh
29/05/2012, 13:50
Merhaba arkadaşlar

Punto evomun silecekleri artık iş görmez hale geldiler.

Yan sanayii mi almalıyım yoksa Servisden orjinal mi?Fiyat farkı ne kadar?

Ziyaretçi034
29/05/2012, 14:11
ben hovardalık yapıp yetkili servisten çiftini 75 liraya aldım, pişmanım ama yansanayi alsam bundan kötüsü olamazdı herhalde, yağmurlu bi günde gidip derdimi anlatmam lazım, çokmu pimpirikliyim anlamıyorum arkadaş :D

fota
29/05/2012, 14:15
benim de sağ fıskıye suyu fırlatırken sileceği geçemiyor anlamadım gitti.

mutunch
29/05/2012, 14:25

o tamamen puntoların ayarlanamayan silecek fıskiyelerinden kaynaklanıyor. Ben de aynı sorun var. Artı benim de silecekler hafiften lekeli siliyor ancak dışarıda orijinali ile aynısını bulamam diye almıyorum ben de. Var mı orijinalin aynısı dışarıda?

Engin_T
29/05/2012, 14:39
Mehmet abi (femoli) de mevcut :)

mutunch
29/05/2012, 14:46
Mehmet abi (femoli) de mevcut :)

Teşekkürler Engin, değiştireceğim zaman irtibata geçerim kendisiyle

Ziyaretçi034
29/05/2012, 14:50

üstad o sorun bende de var, italyanlar sağolsun fıskiyeyi ayar yapılabilir şekilde tasarlamadığından su sileceğin hemen altına geliyor, yolda giderkende sağa sola atıyor, kışın bi günde bir depo su bitirdiğimi bilirim, öylede saçma işleri vardır bu mühendislerin. fıskiyelerin bulunduğu siyah paneli biraz yukarı doğru kanırtsak iş görüyor ama yüksek hızda gene sapıtıyor

mehmetvyz
29/05/2012, 14:51
hepsiburadada var, fiyatı da uygun

fota
29/05/2012, 14:57
üstad o sorun bende de var, italyanlar sağolsun fıskiyeyi ayar yapılabilir şekilde tasarlamadığından su sileceğin hemen altına geliyor, yolda giderkende sağa sola atıyor, kışın bi günde bir depo su bitirdiğimi bilirim, öylede saçma işleri vardır bu mühendislerin. fıskiyelerin bulunduğu siyah paneli biraz yukarı doğru kanırtsak iş görüyor ama yüksek hızda gene sapıtıyor
sağ tarafı kanırttı zaten servis altına bir parça plastik parça koyarak, ben de kavga ettim sabah yapacağınız ustalık buysa bunu ben de yapardım az cok kafam çalışıyor diye.
İşim gereği 6 senedir İtalyanlarla çalışıyorum ama lanet ettim. Adamlarda iyileştirme adına birşey yok malasef.

Ziyaretçi034
29/05/2012, 15:15
sağ tarafı kanırttı zaten servis altına bir parça plastik parça koyarak, ben de kavga ettim sabah yapacağınız ustalık buysa bunu ben de yapardım az cok kafam çalışıyor diye.
İşim gereği 6 senedir İtalyanlarla çalışıyorum ama lanet ettim. Adamlarda iyileştirme adına birşey yok malasef.

benim fıskiyelere ayar yapacağız diye kırmışlardı, istanbul shopping fest'ten dolayı bir iş yoğunluğum var bu ara, hafta sonu dahil çalışıyorum, elim bi rahatlasın kafaya taktım, mevcut fiskiyeleri deaktif edip insignia washet jet montajı yapacağım bi şekilde. başka türlü rahata eremeyeceğim.

kışın shell screenwasher'i 4 litrelik bidonla alıyordum, 0,5 litre pet dolduruyordum, o şekilde 1 hafta anca gidiyordu. yazıktır günahtır. hadi üretim aşamasında öngöremedin, geri dönüşlerdende mi ders almazlar anlamam ki

fota
29/05/2012, 15:22
benim fıskiyelere ayar yapacağız diye kırmışlardı, istanbul shopping fest'ten dolayı bir iş yoğunluğum var bu ara, hafta sonu dahil çalışıyorum, elim bi rahatlasın kafaya taktım, mevcut fiskiyeleri deaktif edip insignia washet jet montajı yapacağım bi şekilde. başka türlü rahata eremeyeceğim.

kışın shell screenwasher'i 4 litrelik bidonla alıyordum, 0,5 litre pet dolduruyordum, o şekilde 1 hafta anca gidiyordu. yazıktır günahtır. hadi üretim aşamasında öngöremedin, geri dönüşlerdende mi ders almazlar anlamam ki
Ben Birmot la görüştüm bildirmişler İtalya ya , İtalya nın cevabı bizimkilerde böyle bir şikayet yok demişler.

lektonstar17
29/05/2012, 16:00
kafaya taktım, mevcut fiskiyeleri deaktif edip insignia washet jet montajı yapacağım bi şekilde. başka türlü rahata eremeyeceğim.

Bizim evolara uyarlama yapan varmı acaba ? Bu iş benimde kafama yattı.Sizin uygulamanızı bi görelim bakalım nasıl olcak.Ayrıca izlediğim videolarda fıskiyeleri kaputa monte ediyolardı.Bizde nasıl olur acaba.Aşağıdaki linklerde bazı uygulamalar mevcut.

Vectra B Insignia Washer Jets - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=JvIZN02HDyQ)

Astra H - Insignia Washer Jets - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=3uPuTrvYatM)

insignia washer jet projesi - Opel Forum - Opelim.NeT (https://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=54792)

hakanyilmaz
29/05/2012, 16:21
ben hepsiburada dan almıştım. fena değiller. 35 lira idi. çifti.

Ziyaretçi034
29/05/2012, 16:49
Bizim evolara uyarlama yapan varmı acaba ? Bu iş benimde kafama yattı.Sizin uygulamanızı bi görelim bakalım nasıl olcak.Ayrıca izlediğim videolarda fıskiyeleri kaputa monte ediyolardı.Bizde nasıl olur acaba.Aşağıdaki linklerde bazı uygulamalar mevcut.

Vectra B Insignia Washer Jets - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=JvIZN02HDyQ)

Astra H - Insignia Washer Jets - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=3uPuTrvYatM)

insignia washer jet projesi - Opel Forum - Opelim.NeT (https://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=54792)

mevcut siyah plastiğin altında ne kadar hareket alanı var o önemli, servise gidip söktürüp bi bakacağım altında ne kadar hareket alanım var. aslında kafamdaki şey o plastiğe delik açıp içine monte etmekti ama kaputta ne kadar hareket alanı var onu irdelemek gerekiyor. bu b kasa vectra için olanını görmemiştim, bulduğun iyi olmuş, alternatif olarak aklımda bulunsun. zaten çifti 7-8 lira gibi bişeydi, alalım fazla mal göz çıkarmaz :)

Engin_T
29/05/2012, 17:50
Teşekkürler Engin, değiştireceğim zaman irtibata geçerim kendisiyle

Rica ederim Murat Abi :)

fota
29/05/2012, 17:57
şu işi de el birliği ile halledelim o zamn :)

lektonstar17
06/06/2012, 14:14
mevcut siyah plastiğin altında ne kadar hareket alanı var o önemli, servise gidip söktürüp bi bakacağım altında ne kadar hareket alanım var. aslında kafamdaki şey o plastiğe delik açıp içine monte etmekti ama kaputta ne kadar hareket alanı var onu irdelemek gerekiyor. bu b kasa vectra için olanını görmemiştim, bulduğun iyi olmuş, alternatif olarak aklımda bulunsun. zaten çifti 7-8 lira gibi bişeydi, alalım fazla mal göz çıkarmaz :)

Fıskiye işinde bi gelişme var mı Oğuzhan ?

Ziyaretçi034
06/06/2012, 15:53

uygulaması kolay diye citroen olanı uygulayacağız, yedekparça siparişi verdim, gelmesini bekliyorum, cuma gününe kadar gelirse cumartesi uygulamayı yaptırmayı planlıyorum üstad

erosistanbul
06/06/2012, 18:34
bende sanayiden 30 tl ye banana almıştım. gayet memnunum. fakat arka sileceğe bi çözüm bulamadım. lastiği değiştirdiler pek memnun değilim. komplemi değişsem. karar veremedim.

iskmehmet1975
07/06/2012, 10:53

yaklaşık ayda bir defa arıyorum fiat'ı daha sonra onlar arıyorlar bei ve derdimi dinliyorlar ama her arayana diyorum '' beni dinledin sadece ve senden öncekiler gibi çözüm bulmayacak birdaha da beni aramayacaksın''.şükür beni utandırmak için bile arayan olmadı usta:( araçlarınızı kronik sorunlardan dolayı geri çağıracakmısınız soruma cvp veren olmadı:) arka kapılar öter,stoplar buğu yapar,kalorifer boruları birbirine sürter...vb yanlız diğer markalarda ki bunlara opel vw dahil ne sorunlar var forumlarına girip okuyun:) en iyisi salcano bisiklet almak:)

Ziyaretçi034
07/06/2012, 12:20
en iyisi salcano bisiklet almak:)

bisikleti geç, şu balıkçıların ağ kenarına kullandığı yuvarlak mantarlardan araba yapardık. en temizi o bence, el emeği var sonuçta, fabrikasyon değil :D

blk_hakan
07/06/2012, 12:46
20 TL ye dışarıdan aldım orjinalinden daha iyi :)

makeles
08/06/2012, 13:09
aynen orjinal alana kadar her sene yenisiyle değiştirseniz yine de karlısınız.. her daim temiz..

Ziyaretçi034
12/06/2012, 18:36

son durum, istanbulda başka bir bayide olan fıskiyeyi transfer etmeyi becerene kadar fıskiye çoktan uçmuş, yeni sipariş için 20 (iş) günü deniyor. fransızlar her zamanki gibi beni şaşırtmadı. es kaza fransız arabamız olsada fıskiye bozulsa, heleki kış döneminde arabayı 20 gün yatıracağız demek ki,

neyse proje insignia washerjet'e döndü, deneme amaçlı standart iki fıskiyelerin tam ortasına biraz ön kısma idareten tutturup bi deneme yapmaya çalışacağım hafta sonu. bakalım neler olacak

Ziyaretçi034
03/11/2012, 17:26
washer jet projesini açık bırakmışım, bugün tembelliği bırakıp kapatayım dedim.

montajı medos'ta yaptırdım. mevcut fıskiyeler sökülerek yerine delik açıp insignia washer jet fıskiyelerini taktık. kaputta yeterince alan olmadığından montajı çok sıkıntılı. mevcut fıskiyelerinden memnun olmayıpta bu sisteme geçmeyi düşünen varsa alternatif olarak citroen veya doblo fıskiyelerine göz atsın derim

washer jette ayar seçeneği var ama citroen veya doblo fıskiyeleri hakkında fikrim yok, önceden bakmakta fayda var

citroen fıskiyesi;
https://i90.photobucket.com/albums/k276/deathroww_06/X20XEV/th_IMG_9080.jpg

https://i90.photobucket.com/albums/k276/deathroww_06/X20XEV/IMG_9086.jpg

madenmaden
03/11/2012, 17:49
bu silecek fıskiyesinin özelliği nedir merak ettim ben de memnun değilim çünkü sağ taraftaki fıskiye resmen yukarı doğru atıyor suyu ve cama hiç denk gelmiyor

lektonstar17
03/11/2012, 18:35
Doblo fıskiyesi olarak buna ulaştım.Biraz daha kibar durucak sanırım.

lektonstar17
03/11/2012, 18:36
Ama bunda ayar olmayabilir.

Ziyaretçi034
03/11/2012, 20:55
Ama bunda ayar olmayabilir.

var sanırım

emrgnc
03/11/2012, 21:40
arka fıskıyeyi de bu şekilde modifiye edebilir miyiz acaba?

aykut_1914
03/11/2012, 22:31
benim o fıskiyelerdeki plastik her kış çatlıyor ya