PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırmadaki dengesiz üfleme+koku ve TripA'nın kendiliğinden sıfırlanması

celenlee
28/05/2012, 22:06
Selamlar arkadaşlar öncelikle kolay olan sorudan başlayacağım :)

Bugün depoyu doldurduktan sonra TripB'yi sıfırladım.
Sonra bir baktım ki TripA da gitmiş!! Aldığımdan beri sıfırlamamıştım 2500'ü geçmişti sanırım. Acaba TripA'nın bir limiti mi var? Yoksa ben yanlış bir hareket mi yaptım TripB yi sıfırlarken.

Trip B kullanım süresi ekranındayken sıfırlama işlemini yaptım. Sadece B'nin silinmesi gerekmiyormuydu??

2. Sorum. Klima/havalandırma:
Bendeki araç çift bölgeli/otomatik klimalı:
3 kademe var; Cama, Yüze ve Ayaklara.
Sadece Yüze ayarladığımda deli gibi hava akımı oluyor ortadaki ızgaralardan.
Ama Yüz+Cam ya da Yüz+Ayak yaptığımda orta ızgaraların sesi soluğu kesiliyor!! fanı son kademe bile açsam 5-10cm'den anca hissediliyor hava akışı. Bu bana hiç normal gelmedi, sizlerde de durum böyle değilse ne olmuş olabilir?

3. Sorum:
Havalandırmadan pis bir koku gelmeye başladı!!
İlk önce kaputu açıp kontrol ettim var mı bir olay diye ama birşey yok, koku da yok. Amortisör takozlarını yeni değiştirttim. Değiştirilerken de dikkat ettim herhangi bir börtü böcek vs yoktu havalandırma yerinde. Ki oralarda koku vs de yok.

Sonra havalandırmayı sadece içeriden açarak denedim,koku devam ediyor. Öncelikle polen filtresini bir kontrol edeceğim. Bakmam gereken başka bir yer var mı? Nereleri kontrol etmeliyim?

Şimdiden çok teşekkürler.
Evet cevaplar :shifty:

Ziyaretci037
28/05/2012, 22:16
1.Trip B yi kapalı tuttuğum için bi bilgim yok.
2.Aynı şekilde bendede durum böyle,sadece göğüstekini açınca çok kuvvetli anca başkasıyla beraber açınca çok az geliyo.
3.Bu koku bendede var havaların ısınmasıyla başlıyo hep.Nedenini bende merak ediyorum..

lektonstar17
29/05/2012, 10:09
Aynı havalandırma sorunu bende de var.Ön göğsün içinde hava yönlendirmesi yapan kapakcıkların düzensiz çalışmasından kaynaklanıyo bu sorun.Serviste araca bilgisayar bağladılar,klimayı resetlediler ama olmadı.Bana göğsü komple sökmemiz gerekiyor arızalı kapağı değiştirmek için dediler,ben razı olmadım.Koku sorunu bende hiç olmadı.

hakguner
29/05/2012, 12:43
Trib B yi sıfırladığınızda, A da gidiyor diye biliyorum ben. Trib A yı sıfırlasanız B kalıyor, silinmiyor.

Denemedimi yanlış biliyorda olabilirim.

Koku sorunu için polen filtresi diyorum.

makeles
29/05/2012, 21:41
2. soruna cevap vereyim.

AYNEN ÖYLE :)