PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorunlu Evo sahibi yine er meydanında yine stoplar buhu yaptı

dogus618
28/05/2012, 11:25
Ya Arkadaşlar anlamıyorum dün aracımı ne yıkattım nede yağmur vardı ama arka sol stop buhu yapmıştı yine bu nasıl bir iş anlamadım lanet ettim artık düşünün yağmur yok su deymedi ama yine buuhu war çıldırcam artık ama lanet ettim ben ne sorunlu bişi bu olay ya harbiden toplanım fiatın bursadaki fabrikasına gidip protesto yapalım ya ne illet bi araba cıktı bu tam arbaama ısınıyorum hep bişiler cıkıyor of of

farukileri
28/05/2012, 11:33
bagaj içerisinde vidalar var onlarda herhangi bir gevşeme ya da çevresindeki izolasyonda falan bir sıkıntı var mı? vidalarda bir sıkıntı varsa sadece sıkarak geçebilirsiniz ama diğer türlü servise gitmeniz gerekmekte diye düşünüyorum.

dogus618
28/05/2012, 11:33
bagajda bas war bunun etkisi olurmu gevşetirmi izalasyonu

1ocak2011
28/05/2012, 11:34
Geçmiş olsun, Bu işin profesörü Ankara Kartaş Maltepede Bey üzerine tanımam, Maaşallah tık yok...

farukileri
28/05/2012, 11:36
bagajda bas war bunun etkisi olurmu gevşetirmi izalasyonu

Bas frekansından dolayı vidaların oynama riski var, onları kontrol edin derim. Bas frekansı çok yüksek ise eşyalar yerinden oynamaya başlar; vidaları oynatmış olabilir diye düşünüyorum malum belirli aralıklarla çekiç gibi vuruyordur onlara

dogus618
28/05/2012, 11:38
Bas frekansından dolayı vidaların oynama riski var, onları kontrol edin derim. Bas frekansı çok yüksek ise eşyalar yerinden oynamaya başlar; vidaları oynatmış olabilir diye düşünüyorum malum belirli aralıklarla çekiç gibi vuruyordur onlara

teşşekür uygun olduğüum zaman stopların vidalarını bir sıkım deneyeyim durumu tekrar bilgi vericem sizlere tşkler cevap için

farukileri
28/05/2012, 11:39
teşşekür uygun olduğüum zaman stopların vidalarını bir sıkım deneyeyim durumu tekrar bilgi vericem sizlere tşkler cevap için

Rica ederim, umarım sorununuzu çözmüşümdür

fota
28/05/2012, 12:09
Doğukan ben de sadece Hi Fi ses sistemi var, geçen hafta güncelleme yaptılar bugu için ama daha da arttı malasef, yarın bir daha bırakacağım. sol ön farda yapıyor, sky dome un kızaklarda çatlama var daha sayım mı ? :)

Bugün genel merkezden aradılar tekrar ilgileneceğiz diye, de sonuç yine hüsran olacak adım gibi biliyorum. Umudum klmadı benim Fiat ın buğu olayını çözeceğine dair. Garanti falan demiyeceğim gitcem sanayiye bir ustaya ben de başında durup bakacam.

takres
28/05/2012, 12:52
geçmiş olsun..
bir düzeltme yapayım BUĞU olacak doğrusu...

dogus618
28/05/2012, 13:17
Doğukan ben de sadece Hi Fi ses sistemi var, geçen hafta güncelleme yaptılar bugu için ama daha da arttı malasef, yarın bir daha bırakacağım. sol ön farda yapıyor, sky dome un kızaklarda çatlama var daha sayım mı ? :)

Bugün genel merkezden aradılar tekrar ilgileneceğiz diye, de sonuç yine hüsran olacak adım gibi biliyorum. Umudum klmadı benim Fiat ın buğu olayını çözeceğine dair. Garanti falan demiyeceğim gitcem sanayiye bir ustaya ben de başında durup bakacam.

Walla abim bende isyan ettimbir çok kez uğraştım biliorsun bu işle senle telefondada kaç kez konustuk ama artık ne olursa olsun umarım stop bozulurda o fiata servise bak neler yapıorum artık isyan modundayım baska bişi diyemiorum

fota
28/05/2012, 14:34
Walla abim bende isyan ettimbir çok kez uğraştım biliorsun bu işle senle telefondada kaç kez konustuk ama artık ne olursa olsun umarım stop bozulurda o fiata servise bak neler yapıorum artık isyan modundayım baska bişi diyemiorum

bizim aracımıza olan sevgimizi kullanıyor bu FİAT :) yarın bırakacağım bakalım, görecez sonucu tekrar.

aykutisci
28/05/2012, 14:40
bende sağ stop lambasını değiştirmiştim daha sonra buhu yapmaya bailadı sonra fark ettim stopu oturturken iki tane ufak boncuk kadar top var oturtuması gereken onları oturtmamışlardı sopu bi kontrol et usta sök fön makinesiyle içine hava tut olmadı benim gibi bi şişe selpak dolayıp içerdeki buhuyu emdir sonra düzgün bir şekilde monte et tekrardan ama dediğim gibi o boncuk gii şeyleri dikkatli tak

Mr.Freeze
28/05/2012, 14:45
Benim stoplari da gecen ay cekomastiklermislerdi. Bugun arabayi disari cikarttim ve bir baktim bugu devam ediyor. Bana servis yolu gorundu.

Sent from my iPad using HD

dogus618
28/05/2012, 14:48
Benim stoplari da gecen ay cekomastiklermislerdi. Bugun arabayi disari cikarttim ve bir baktim bugu devam ediyor. Bana servis yolu gorundu.

Sent from my iPad using HD

hangi servise gidicen abi sen

Mr.Freeze
28/05/2012, 15:53
hangi servise gidicen abi sen

Beylikduzu birmot. Arabayi bakima oraya goturuyorum.

iskmehmet1975
28/05/2012, 16:41
bende de aynı sorun oldu,değişim yaptılar ama yine oldu:( kış geldiğinde bakacaz tekrarlayacakmı? gerçekten adam soğuyor arabasından,2004 getz vardı bende bir gün bile böle işler açmadı başıma.merkezden arayanlardan da sıkıldım sadece oyalama çözüm getirdikleri bir durum olmuyor...

kartal3520
28/05/2012, 17:15
Banada servise git gel artık gına geldi.Neyse geçen hafta sol stop'u değiştirdiler.Bakalım şimdi tekrar buğulanacak mı?Beklemedeyim...

sayal
28/05/2012, 19:20
ben fiat müşteri hizmetlerini aradım 3 gün içinde çözüm bulundu stoplar ve soketler komple değişti yeni gelen stopların soketleri ve arka kısmı farklı yani tamamen kapalı

dogus618
28/05/2012, 19:26
ben fiat müşteri hizmetlerini aradım 3 gün içinde çözüm bulundu stoplar ve soketler komple değişti yeni gelen stopların soketleri ve arka kısmı farklı yani tamamen kapalı

hesapta benimkilerde kapalı dün yağmur yok su deymedi ama buhar yaptı trafikte anlamadım gitti bu işi

dogus618
28/05/2012, 19:27
2078920791

sayal
28/05/2012, 19:34
o kadar üstüne düşme havalarda malum sıcak soğuk ondan oluyor içine su almasa bile o kadar buhar normal (mesala mazotta hiç su olmasa bile kendi buharından depoda su oluşuyor)

cihankardes
28/05/2012, 20:42
Şekli güzel ama sorunlu işte. Temiz bişey çıksa gp'ye alırım.

dogus618
28/05/2012, 20:51
Şekli güzel ama sorunlu işte. Temiz bişey çıksa gp'ye alırım.

Bende evo ya gp stoplarini taksam nasil olck acaba

burank16
30/05/2012, 20:13
Doğukan bey geçmiş olsun tekrar,biliyorsunuz benimkilerde değişmişti ama şuan tekrar bu sorun oluşuyormu bilmiyorum.Bu hafta sonu göl kenarında kampa gideceğim,gece soğuk olacaktır sabah hava ısındığında buğu yapıp yapmadığını kontrol ederim.Bence tekrar servise gidin derim ayrıca tüm bu sorunu yaşayan arkadaşaların hepsi FIAT Genel Merkeze bibirinizin araçlarının plaka veya şasi numaralarınıda liste halinde yazarak mail gönderin derim.Nasıl bu sorunu çözmek için Fırat OTO 1.Şu işlemi yaptı 2.şu işlemi yaptı gibi liste yapmıştınız,sizde birbirinizin araçlarının plaka veya şasi-motor numarasını listeleyip mesaj gönderin,hatta bu listeyi burada da oluşturun ki eğer bende de tekrar nüksederse bende bu listeye kendimi ekleyip mail gönderirim.Nekadar çok aracın sorun yaşadığını görsünler ki sizi aradıklarında başka şikayet eden olmadı cevabını size veremesinler sorun üstüne yoğunlaşsınlar.
Slmlr..

USTA
30/05/2012, 20:17
İyileştirilmiş stop takıldığı yalan arkadaşlar,ben hala Fırat Oto dan haber bekliyorum,kaç ay geçti iyileştirilmiş stop geldi buyrun gelin demediler,1 kere aradığımda böyle birşey yok takacağımızda aynısı demişlerdi ve beklememizi önermişlerdi...

Mugen_punto
30/05/2012, 20:54

Benimde 2 hafta kadar önce stoplar değişti. stopları montajını yapan çalışana sorduğumda öncekilerin arkalarında açık yerler vardı ama bunlar tamamen kapalı vede komple soketler yenilendi demişti. aradan geçen 2 hafta zarfında yağann yağmurun ardından buğu filan görmedim.. şuan bir sorun yok. maşaallah.

sunlogan
04/06/2012, 14:52
herkese selam,
arkadaşlar aracımı c.tesi günü teslim aldım. Stoplar ve kabloları değişmiş. Stop lambasının alt kısmı tamamen kapalı görünüyor. yalnız şöyle bir sorun var sol stop lambası tam yuvasına oturmuyor ve hafif bir müdahale de oynama yapıyor. stopların altındaki vidaların gireceği lastikler sanırım vidalara uymadı. bu durumla karşılaşan oldu mu ???

icngz
05/06/2012, 00:08
Doğukan senın arka stoplar yanılmıyorsam değişmişti . son durum nedir şuan?

dogus618
07/06/2012, 11:22
walla usta arka tarafı komple kapalı iyileiştirilmiş stop dediler ama sorun yine basladı hemde bu sıcaklarda basladı su deymese bile buhu yapıor anlamadım gitti ben bıraktım pes ettim artık

burank16
13/07/2012, 22:15
walla usta arka tarafı komple kapalı iyileiştirilmiş stop dediler ama sorun yine basladı hemde bu sıcaklarda basladı su deymese bile buhu yapıor anlamadım gitti ben bıraktım pes ettim artık

Merhaba Doğukan Bey,

Göl kenarında bakmayı unutmuştum fakat,dün öğleden sonra yoldan geldiğimde garajımda aracımı yıkarken baktım sağ stop buğu yaptı.Araç bütün gün zoraki olarak güneşte durmuştu,stoplarda ısınmıştı,yıkarken de su soğuktu ve sağ taraf buğulandı.15 dakika sonra stopun ısısı ile buğu kayboldu ve bu sefer daha önce sizin dediğiniz gibi aracın plakası görünecek şekilde cep telf. ile videosunu ve fotoğraflarını çektim,önümüzdeki hafta servise gidip göstereceğim.Bu servis daha önce gittiğim değil başka yetkili servis olacak,gelişmlerden haberdar ederim.
Slmlr..

Nokta.
13/07/2012, 22:41
degişelimmi dogukan :)

burank16
03/09/2012, 19:01
Merhaba Arkadaşlar,
11.04.2012 tarihinde Bursa Çalışkanel FIAT Yetkili Servisinde arka stoplarım buğu sorunundan dolayı değişmişti fakat 1 ay önce 13.07-02.08.2012 tarihinde aracımı garajımda yıkarken sağ arka stopun tekrar buğu yaptığını fark ettim.Fotoğraf ve video görüntülerini kayıt yaptım.Ramazan dolayısı ile servise gidememiştim bugün BURSA TEKNOMAK FIAT servise gidip bu sorunu dile getirdiğimde bana verilen cevap ''FIAT servislere gönderdiği yazıda stopta oluşan buğu 2 saat içerisinde kayboluyor ise sorun yokmuş ve değiştirmeye de gerek olmadığı söylenmiş'' tabiki bunu bana söyleyen oradaki çalışan arkadaşa peki daha önce olduğunda diğer servis niye değişim yaptı?Niye Bravo-Fiorino-Linea araçlarınızda bu sorun yokta bunlarda var?Belliki parçanın üretim hatası var ve ayıplı ürün dedim.''Fakat ben sizin farları değiştirsemde yine aynısı olacak dedi arkadaş''.Ben de değişim için başvuruyorum sizdende kayıt açmanızı istiyorum,dediğiniz gibi tekrar olursa yine gelirim bu benim sorunum değil FIAT'ın ve yan sanayisinin sorunu,çözsünler o zaman yada değişim yapmayacaksanız ben gerekli mercihlere başvurada bulunacağım dedim.Beni servis müdürünün yanına götürdü ve durumu birde kendisi ile konuştuk ve stopun değişimi için sipariş açıldı.Stop geldiğinde haber verecekler değişimi yapılacak.Servis müdürü ile daha önceki müzik sistemindeki sorun içinde görüşmüştüm bugün kendisine yaşanılan sorunlar hakkında bilgi verdim ve kendisinin yarın bir toplantıya katılacağını ve bunları dile getireceğini söyledi.Servis müdürüne tekrar teşekkür ediyorum ilgisinden dolayı,kendisi bugüne kadar gitmiş olduğum sorunlar için olumlu,çözümleyici bir yaklaşım sergilemiştir.Ayrıca sizlere şunuda belirtmek isterim FIAT TÜRKİYE ve İTALYA bu stop sorununu biliyor,kabulleniyor,bunun içinde diğer arkadaşlarında belirttiği gibi bülten yayınlamıştı ve çözüm bulabilmek için buradaki MAKO ya teknisyen gönderiyor.Fakat bu süreç içerisinde eğer FIAT yan sanayiyi korumak için 2 satte kaybolan stopları değiştirmeyin diyorsa bunu bizlerin kabullenmesi yanlış olur.Yan sanayinin sorunlu üretmiş olduğu ayıplı ürünü kullanmak zorunda değilim ve garanti belgesindede öyle bir ibare yok.Herkezin bu konuda duyarlı olması gerekir.
Slmlr.

dogus618
03/09/2012, 21:47
Duyarli kullanici olmaniz cok guzel tebrik eederimm

burank16
03/09/2012, 21:58
Selam Doğukan Bey,
Nasılsınız?Valla sizin gibi elimden geldiğince duyarlı davranmaya çalışıyorum fakat en son sizinde değiştirmenize rahmen sonra tekrar stopun buğulandığını söylediğiniz biryer vardı.Siz bunun için tekrar servise gidip başvuruda bulundunuz mu?bulunmadıysanız bugün yarın sizden de bunu bekliyorum,hatta bu sorunu halen yaşayan herkezin başvurmasını bekliyorum ve burada o gün neler olduğunu anlatmalarını bekliyorum.
Slmlr.

GUNES
03/09/2012, 22:01
çok sıcak havalarda aracım her yıkandığında benim de arka stoplar buğu yapıyor...servisin dediği gibi 2 saat sonra buğu geçiyor...adamlar işlerinin ehli gerçekten de :D bakın soruna nasıl çözüm bulmuşlar.... çözüm = 2 SAAT :D ..... komik bunlar yaaa

burank16
04/09/2012, 18:42
çok sıcak havalarda aracım her yıkandığında benim de arka stoplar buğu yapıyor...servisin dediği gibi 2 saat sonra buğu geçiyor...adamlar işlerinin ehli gerçekten de :D bakın soruna nasıl çözüm bulmuşlar.... çözüm = 2 SAAT :D ..... komik bunlar yaaa

Bugün Teknomak servisinden aradılar stop gelmiş değişim için yarın servise çağırıyorlar.Yarın vaktim olursa değişim için gideceğim.Bence sizde bu sorun için servise başvursanız bizim gibi bu sorunu yaşayanlar için çok daha iyi olur ve daha sağlıklı sonuç alırız.

GUNES
04/09/2012, 20:37
ben arabamı toptan değiştirecem kardeş...en iyisi bu:)

burank16
04/09/2012, 22:42
Belkide çözüm bu olacak sonunda ama yılmadan mücadeleye devam.

GUNES
04/09/2012, 22:57
burak kardeş... - klima ve eko mod açıkken araç titremesi - arka stop buğu sorunu - kapı gergilerinin ses yapması - tavan tutamaçlarının olmaması - bagaj aydınlatmanın olmaması ....tüm bunlar için servise gideceğime aracı toptan değiştirmeye karar verdim...artık ciddi ciddi düşünüyorum...

iskmehmet1975
05/09/2012, 14:44
torpido ve arka koltuk aydınlatmasını unutmuşsun dostum:)))

burank16
11/09/2012, 18:02
Merhaba Arkadaşlar,
10.09.2012 tarihi itibari ile arka stop lambaları BURSA TEKNOMAK FIAT SERVİSİ tarafından her ikiside garanti kapsamında değiştirilmiştir.Yeni takılan stoplarıda en kısa zamanda inceleyip sorun varsa tekrar servise gideceğim.Sorunu yaşayan arkadaşlar beklemesin derim.
Slmlr.

fausto2005
14/09/2012, 10:04
Ya arkadaş yazmayayım diyorum ama dayanamayacağım. BUHU değil BUĞU :)

kenanyilmaz3084
18/09/2012, 21:00
Kelimeye takilinacagina bu soruna takilmali bence

mehmet_67
18/09/2012, 22:25
slm arkadaşlar stopları sokuldukten sonra resimdeki macuna dikkat edin fazla uzatmışlar stopların arkasındaki süngere baskı yapıyo bu nedenle yıkamadan sonra yağmurda buğ yapıyo dikkatinize.....

Sparco34
19/09/2012, 09:00
yuh bune :D böyle fabrika çıkışımı böyle bu

Misafir047
19/09/2012, 10:04
Geçmiş olsun, Bu işin profesörü Ankara Kartaş Maltepede Bey üzerine tanımam, Maaşallah tık yok...

aynen +10000

Misafir047
19/09/2012, 10:05

:)) haa haa koptum:))

GUNES
19/09/2012, 21:42

BUHU :D:group000: komik oluyor öyle :ressam:

burank16
21/09/2012, 00:11
BUHU :D:group000: komik oluyor öyle :ressam:

Arkadaşlar kelimeye takılacağınıza lütfen konuya ciddiyet gösterelim,sorun hakkında paylaşımda bulunmayacaksanız bu şekilde davranmanıza gerek yok.