PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evomun farları bana biraz az aydınlatıyor gibi geliyor yüksek bir ampül takılırmı?

dogus618
24/05/2012, 21:40
Arkadaşlar merhabalar ya evomun farlarının ampülünü daha kuvvetli bişi takabilirmiyim nedersiniz ya cünki benim gözlerim gece biraz zayıf kalıyor yani karşı tarafıda rahatsız etmeyecek bir seviyede birazdaha kaliteli ve temiz bir ışık vericek ampül varmı birde arıza ışığı yaktırmayacak bişi tabikide:) fikirlerinize ihtiyacım war

Gorky
24/05/2012, 21:44
Philips Extreme Vision :)

cihankardes
24/05/2012, 21:44
Philips breaker vardı veya Osram'ın ürünü. %20 daha fazla ışık vaadediyorlar ve haklılar. Sitemizde karşılaştırmalı incelemesi vardı.

EvoKoray
24/05/2012, 21:46
farları kaput içinden vidasıyla oynayarak kaldırmak mümkün , 20 bin bakımına gittiğimde kaldırtmıştım biraz , eski haliyle gece zifiri karanlıkta karşıyı görmüyordum ve önümde belirgin bir V işareti çıkıyordu en yukarda olmasına rağmen , biraz daha yukarı kaldırttım sorun çözüldü tabelalar ve virajlar daha belirgin oldu , karşıdan selektör yapanı görmedim 6 aydır bu şekildeyim ;)

dogus618
24/05/2012, 21:49
ya walla benimde gözlerim biraz zayıf gözlüklerim 4.5 numara oyüzden birazdaha ii bişi istiorum ama karşıdanda küfür yemek istemiyuorumm acıkcası

Ziyaretçi034
24/05/2012, 22:20
aracımda ilk yaptığım değişiklik far ampüllerini değiştirmek oldu. bugüne kadar görmeden gidiyormuşum demiştim :)

izlenimlerim burada; https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/33327-philips-x-treme-vision-vs-osram-blux.html

M@GIC
24/05/2012, 22:45
philps daha net ve güzel aydınlatıyor kesinlikle tavsiye ederim.
Far ampullerini değiştirdikten sonra cihazla ayar yaptırırsan daha net sonuç alırsın.
normalden fazla yukarı kaldıırnca havayı aydınlatıyor yine yolu görmüyorsun.

diesel32
24/05/2012, 23:28
bende kullanıyorum kesinlikle philips extreme vision alın... 65-70 gibi bi rakama aldım ben...

WILD
24/05/2012, 23:34
bende kullanıyorum kesinlikle philips extreme vision alın... 65-70 gibi bi rakama aldım ben...
Bu bahsettikleriniz beyaz ışık veren ampuller mi? Beyaz ışı veren ampuller yağmurluhavada çok kötü diyorlar doğrumudur bu?

Ziyaretçi034
24/05/2012, 23:47
Bu bahsettikleriniz beyaz ışık veren ampuller mi? Beyaz ışı veren ampuller yağmurluhavada çok kötü diyorlar doğrumudur bu?

beyaz ışık verecek ampüller her durumda kötü performans gösterir,

yukarıda verdiğim linki incelerseniz bahsi geçen ampülün aydınlatma performansını görebilirsiniz. Philips X-treme vision, osram breaker, bosch plus90 serisi ampüller normal halojen ampüller gibi aydınlatma rengine sahiptirler. yani bildiğimiz sarı ışık. farkları normal halojen ampüllere göre %10/%30 daha açık ton, %80 ile %100 arası bir değerde standart ampüle göre daha fazla ışık vermekteler.

WILD
24/05/2012, 23:52
beyaz ışık verecek ampüller her durumda kötü performans gösterir,

yukarıda verdiğim linki incelerseniz bahsi geçen ampülün aydınlatma performansını görebilirsiniz. Philips X-treme vision, osram breaker, bosch plus90 serisi ampüller normal halojen ampüller gibi aydınlatma rengine sahiptirler. yani bildiğimiz sarı ışık. farkları normal halojen ampüllere göre %10/%30 daha açık ton, %80 ile %100 arası bir değerde standart ampüle göre daha fazla ışık vermekteler.
Bilgi için teşekkürler link verdiğinizi görmemişim.
Bu forumda gerçekten faydalı bilgiler öğreniyorum.

diesel32
25/05/2012, 00:05
tam beyaz değil ama orjinal ampüldeki kadar sarıda değil... ikisini arası ama sarıya yakın bişi... performansı çok iyi tavsiye ederim...

dogus618
26/05/2012, 20:20
ampülleri değişicem kesinle sayenizde karar verdim bu hafta içi alcam