PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam Açma Tuşu Neden Çalışmaz

izmirFBC
23/05/2012, 15:58
Merhaba arkadaşlar benim sol ön cam otamatiği (sürücü penceresi) çalışmıyor diğer 3 otomatik sapasağlam . Bu neden kaynaklanıyor acaba tuşa basınca içerden hafif bir seste geleyiyor çok kısa bir süre

fatihhhh
23/05/2012, 16:25
mevsim kış ise, donmuştur.
sizin sorununuz ise, cam krikosu ile ..vs bozulmuştur.
servise gidin halledeceklerdir.

akca37
23/05/2012, 16:35
Benimde bir kere başıma gelmişti, açma yapmıştı kapatmayapmıyordu aklıma akü kutup başını çıkartıp takmak geldi yaptım düzeldi veya kontağı kapatın sonra bir müddet sonra bekleyip çalıştırın böyle de belki düzelebilir

izmirFBC
23/05/2012, 21:13
Benimde bir kere başıma gelmişti, açma yapmıştı kapatmayapmıyordu aklıma akü kutup başını çıkartıp takmak geldi yaptım düzeldi veya kontağı kapatın sonra bir müddet sonra bekleyip çalıştırın böyle de belki düzelebilir

ya bu dediğiniz olabilir akü kapağı yerinden çıkmıştı onla baya uğraştık falan ama anlamadığım niye sadece biri çalışmıyo diğerleride çalışmamaması gerekmez mi böyle birdurumda

WILD
23/05/2012, 21:45
Arkadaşın sorusuyla belki alakasız olacak ama ayrı bir konu açmayayım dedim. Aracın arka camları neden yarıya kadar açılıyır. Bu tüm evo larda standart birşey mi? Belki saçma bir soru oldu ama bilmeyince bilmiyor insan?

izmirFBC
23/05/2012, 22:25
arkadaşlar bu kutup başlarını çıkartıp taksam sorun olurmu örneğin teyp sıfırlanır mı çok acil cevap lazım

Nokta.
23/05/2012, 22:58
aynısı bendede var sag cam açılmıyor içinden tıklama sesi geliyor anlamadım bendemi kutupbaşını söküp taksam düzelirmi acaba

utkucankut
23/05/2012, 23:35
Ayni sorun bende var sağ taraftakı bazen çalışmıyor. Anahtarın içini söküp temızledim smdı sorunsuz çalışıyor. anahtarın içindeki mekanızmada komurlenme oluyo temas etmıyo kazıdım komrlnmesını aldım suan çalışıyor

Kablonet
24/05/2012, 00:30
arkadaşlar bu kutup başlarını çıkartıp taksam sorun olurmu örneğin teyp sıfırlanır mı çok acil cevap lazım

Evet sifirlanir.

izmirFBC
24/05/2012, 01:56
Evet sifirlanir.

teybin kodu var bende ama kolaymıdır girmek yoksa servis şartmı

Du Hast
24/05/2012, 05:56
teybin kodu var bende ama kolaymıdır girmek yoksa servis şartmı
aküyü ya da radyoyu sökseniz bile sıfırlanmaz korkmayın.

akca37
24/05/2012, 10:27
ya bu dediğiniz olabilir akü kapağı yerinden çıkmıştı onla baya uğraştık falan ama anlamadığım niye sadece biri çalışmıyo diğerleride çalışmamaması gerekmez mi böyle birdurumda

Dediğim gibi benim başıma geldiğinde hatta bir keresinde kapı kapanmadı kilidini kapatmamıştı kapalı garaja çekcektim içerde aklıma geldi kutup başınının birini çıkartıp yeniden taktım çalıştırdım kapı kapanmıştı, aynısı camlarda da yaşamıştım elektriksel bi hata diye düşündüm.

izmirFBC
05/06/2012, 20:09
aynı sorunu olan arkadaşlara bilgi olsun diye söylüyorum akü kutup başlarını çıkarmak bi işe yaramadı tuşunuda yerinden çıkartıp baktım sağlam hatta tuşa basınca çık diye bir ses geliyor sanırım sorun kapı içinde

ozoz83
07/06/2012, 13:48
Eger dugmeye basılınca tık sesi geliyorsa yüksek ihtimal lastik yapismistir. Kışın donuyor, yazin yumusayip yapisiyor. Bir süre sonra duzelmez ise başka bir problem vardir. Saygilar

Sent from my iPhone using

ayaman
07/06/2012, 14:27
Arkadaşın sorusuyla belki alakasız olacak ama ayrı bir konu açmayayım dedim. Aracın arka camları neden yarıya kadar açılıyır. Bu tüm evo larda standart birşey mi? Belki saçma bir soru oldu ama bilmeyince bilmiyor insan?
bütün araçlarda yarıya kadar açılır sebebi ise güvenliktir. kafa,kol dışarıya sarkmamak ve pencerede oturma gibi saçma sapan olayların önüne geçmek için

izmirFBC
07/06/2012, 20:30
Eger dugmeye basılınca tık sesi geliyorsa yüksek ihtimal lastik yapismistir. Kışın donuyor, yazin yumusayip yapisiyor. Bir süre sonra duzelmez ise başka bir problem vardir. Saygilar

Sent from my iPhone using

2 hafta oldu hala aynı vakt bulup götürmek lazım ustaya şikayetlerim arttı zaten, biriktirip toptan halletmek lazım :)