PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yedek anahtar hakkında

since1453
22/05/2012, 16:23
arkadaşlar pazar günü ilkkez yedek anahtarı kullandım.kapıları açtı fakat kontağa taktiğimda mar konumuna geldiğinde motor resmi üstünde de kilit olan bir uyarı çıkıyor ve araç çalişmiyor.

Merak ettiğim evolarda yedek anahtar sadece kapıları açmayamı yarıyor?
Yada benim yedek anahtarın imobilizerın da mı sorun var ?

frkn1907
22/05/2012, 16:43
Tahminimce anahtarda sıkıntı var yoksa calıstırmassı gerekir.Düz mantık olarak dusunuldugunde calıstırmıcaksa napıcak dıyor ınsan ama belkı vardır ufak bı ayrıntısı

aykut_1914
22/05/2012, 17:57
abi immobilizerdan dolayı tahminim ilk olay normal.
ama çalıştırmamasını anlamadım :S

OzzY
22/05/2012, 18:46
anahtarın immobilizer chipinde sorun var, garantiniz devam ediyorsa servise başvurun.

taka1
22/05/2012, 19:51
Kesinlikle sorun immobilizer da olmadı. yedek anahtarımı defalarca kullandım herhangi bir sorunla karşılaşmadım. servise göstermenizde fayda var malum acil durum olur lazım olur falan, aksatmamak lazım..

since1453
23/05/2012, 08:08
aracı aldığımda yedek anahtar eksikti.bayi temin edeceğini söyledi 3 ay oyaladıar.Fiata mail atıp durumu bildirdim 3 gün içinde yedek aanhtar teslim edildi.işte o anahtar bozuk çıktı.dün tekrar mail attım epey ağır yazdım...

dedim ki ;

müşteriyi bir mailden sonra 5 kez arayıp memnun kaldınızmı demekle müşteri memnuniyeti olmaz sorunu çözerek sağlanır.bozuk anahtar yollayarak değil !

Medos araç teslimi yaptı araç yıkanmamiş pislik içindeydi
anahtarı eksik verdi 3 ay sonra bozuk anahtar verdi
araç servisin rampasını çıkar çıkmaz stop etti benzini bitmiş :) depoya 2 lt benzin koyacak kadar acizmisiniz ? :)

benzer sorunların başka firmalarda çözümü ;

kuzenin golfunde bir sorun çıktı bayi özür dilemek için depoyu fulledi
başka bir akrabanın i20 si 2-3 gün geç teslim edildi bayi özür için boya koruma yaptı.

sorun çözümü budur dedim.bayiniz yüzünden müşteriniz 3 ay mağdur edildi maliyeti 30 tl etmiycek kumandalı anahtarı teslim etmek bukadar zormuydu,sorumsuzca aracım temzilenmeden veriliyor durumu bildirince özür için boya koruma yapmak zormuydu vb. anlattım bakalım fiat napıcak