PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : anahtar sorunu

okahinoTR
19/05/2012, 20:29
Merhaba arkadaşlar

2008 model grande puntom var anahtarı düşürdüm elektronik aksamında bir sorun yok yani kapıları açıp kitliyor arabayı yarım kontakta çalıştırıyor ama devamı yok yani arabayı çalıştırmıyor ekranda da kilit işareti var yedek anahtarla çalıştırdım arabayı ama bu sorunu nasıl çözebilirim. bilginiz varmı

uLTRa GP
19/05/2012, 20:54
chip bozulmuş servis çipi tamir etmez zaten tamir edilemez herhalde muhtemelen yeni anahtar almanız gerekecek ben almıştım yazın, kaskonuz varsa deldirmeden anahtar alma hakkınız var.Ben eski anahtarımı şu an kullanamıyorum çipi tanımıyor sadece kontak açıyor ve kapıları açıyor kaskonuz yoksa 240 TL civarı sustalı anahtar

rosso
20/05/2012, 00:05
slm istinye anahtar cok meşur benimkini 50 tly yaptırdım

OzzY
20/05/2012, 01:20
immobilizer chipi yerinden oynamıştır muhtemelen. puntonunkini açmadım ancak mareanınki bozulcak bir şeye benzemiyordu. ben olsam öncelikle youtubeden vs anahtarı nasıl açacağımı öğrenip açıp herşey yerli yerindemi ona bakardım olmazsa sağlam bi anahtarcıya giderdim, tecrübem yok ancak büyük ihtimalle yedek anahtardan okunup yeni chip kodlanıp bozulanın yerine konulabilir.

unreal123
21/05/2012, 17:25
düşürünce muhtemelen o chip in bacakları felan oynamıştır anahtarcıdan ziyade bildiginiz iyi bi elektronikçi o işi çözer chip i ısıtınca muhtemelen bacakları tekrar kaynayıp yerine oturacaktır. Ve sorun çözülecektir.