PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karter Koruyucu ile ilgili bir sorum var

ekartoo
19/05/2012, 20:20
Herkese selam. Punto Evo Multijet aracıma 5-6 ay önce yetkili serviste karter muhafaza taktırmıştım. Ancak sağ ve sol yanı kısa olduğundan açık duruyor. Fiat'ın orjinal parçası böyle ama sağ ve sol yanları da kapatacak bir çözüm ya da yöntem var mıdır?

Teşekkürler.

maceraci95
19/05/2012, 20:22
Muhafazalar plastik mi? Ne kadar tuttu bilgi verirmisin.

ekartoo
19/05/2012, 20:25
Muhafazalar plastik mi? Ne kadar tuttu bilgi verirmisin.

Evet sert plastik. Ankara Tan Oto'da o zaman işçilik dahil 100 TL ücret ödemiştim.

maceraci95
19/05/2012, 20:32
Evet sert plastik. Ankara Tan Oto'da o zaman işçilik dahil 100 TL ücret ödemiştim.

Ben karter koruyucu olduğunu bilmiyordum. Yazdığın iyi oldu. Servise sorayım.

Ziyaretçi034
19/05/2012, 22:03
şu başlık işinizi görür sanırım, bende bu parçaları edinip monte ettirdim

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30708-evo-icin-karter-muhafaza-ve-davlumbaz-arasina-parca.html

ekartoo
20/05/2012, 11:57
konu kilitlenebilir sanırım

Ziyaretci036
20/05/2012, 12:13
Aslinda bu parca karter korumasinda cok motora alttan toz toprak girmesini engelliyor. Cunku en nihayetinde plastik parca. Dun bir puntocu arkadas denk geldi 3 mm sacdan lazerde kestirip takacakmis. Dedim yaptirinca haber ver bakalim. Olursa bende kestirip takarim.

StrawBeeRy
20/05/2012, 22:44
Aslinda bu parca karter korumasinda cok motora alttan toz toprak girmesini engelliyor. Cunku en nihayetinde plastik parca. Dun bir puntocu arkadas denk geldi 3 mm sacdan lazerde kestirip takacakmis. Dedim yaptirinca haber ver bakalim. Olursa bende kestirip takarim.

haber bekliyorum abi :)

ekartoo
21/05/2012, 19:40

Ama şöyle de bir durum var. Bu plastik parçanın aracın altında monte edildiği bölgeler var. Diyelim ki alttan bir darbe aldık. Bu parça ilk darbeyi yavaşlatıyor ya da koruyor. Ve sonucunda da kırılıyor. Ama bu parça daha sert ya da dayanaklı bir malzeme olursa (örneğin metal gibi), darbe esnasında esnemez ya da kırılmazsa monte edilen yerlere zarar verme durumu olur. Yani farklı yerlerde sorun olabilir. Servisteki tek malzeme sert plastik mi bilmiyorum ama başka orjinal parça varsa daha sert olan o zaman bu savım çürür. Ama tek orjinel parça sert plastikse yazdığım sebepten dolayı da sadece bu malzemiyi kullanıyor olabilir Fiat genel olarak.