PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chiplendim.

maceraci95
18/05/2012, 21:31
Merhaba arkadaşlar. Bu gün Cemal Arslan'ın sayesinde arabama chip yapıldı. Oto sayesinde yaylarım takıldı. SteinGp sayesinde box'lu ilk kurbanım oldu.:X
Aracım 75Hp multijet(tabi eskidendi:-) ) Euro5 motor ve s&s sistemli. Yazılımdan sonra gücünü bilmiyorum ama Cemal Bey'in söylemesi 95Hp civarı. Bence de öyledir gidişinden daha az olacağını zannetmiyorum. Uygulama sonrası aracın ne s&s sisteminde, ne ecodrive sisteminde nede başka bir yerinde sorun yok. Üstelik uygulama ilk seferde başarılı oldu. Tekrardan ayar yapmaya gerek kalmadı. Ayrıca
dumansız olarak uygulama yaptık. Egr iptal edildi. Cemal Bey'in bu konuda hakkını vermek lazım. Bu arada biz zaman yüzünden kendisi ile yeteri kadar ilgilenemedik. Bu nedenle bir dahaki sefere bu açığı kapatacağız. kardeşime de yaylarımı taktığı ve ilgisi için teşekkür ederim. Sorularınız olursa cevaplarım. Unutmadan eve gelirken dizel fiesta kurban ettim. Gerçi kolay lokma oldu. Otoban çıkışından Bornova'ya kadar rampa aşağı kovalamaca oynadık idare etti ama düze gelince dayanamadı.:-)

Kablonet
18/05/2012, 21:52
Hem chip hem box mı taktınız hocam ?

Ziyaretci036
18/05/2012, 21:55

Box takili araci yemis :) hayirli olsun kazasiz belasiz kullan

omer06
18/05/2012, 21:57
hayırlı olsun kazasız belasız bol gazlamalar ekonomiler :)

maceraci95
18/05/2012, 21:57
Box takili araci yemis :) hayirli olsun kazasiz belasiz kullan

Sağol

maceraci95
18/05/2012, 21:58
hayırlı olsun kazasız belasız bol gazlamalar ekonomiler :)

Sağol.

maceraci95
18/05/2012, 22:01

Hayır. Sadece chip var. Murat'ın dediği gibi box'lu aracı geçtim. (Box'lu olan araçda benimki gibi 1.3 Multijet Euro5 evo)

Kablonet
18/05/2012, 22:07
Hayır. Sadece chip var. Murat'ın dediği gibi box'lu aracı geçtim. (Box'lu olan araçda benimki gibi 1.3 Multijet Euro5 evo)

yanlış anlamışım kusura bakmayın :) ben de istiyorum bundan madem öyle :D

maceraci95
18/05/2012, 22:09
yanlış anlamışım kusura bakmayın :) ben de istiyorum bundan madem öyle :D

Cemal Bey Ankara'da zaten sana yardımcı olacaktır.

Kablonet
18/05/2012, 22:10
Cemal Bey Ankara'da zaten sana yardımcı olacaktır.

para biriktirince hemen uğrayacağım zaten Cemal abinin çayını içmeye :D

maceraci95
18/05/2012, 22:12
kardeşimde ev sahipliği yaptığı için tekrar teşekkürler.

maceraci95
18/05/2012, 22:12
para biriktirince hemen uğrayacağım zaten Cemal abinin çayını içmeye :D

Bence uğra pişman olmazsın.

maceraci95
18/05/2012, 22:59
Evoefe neredesin. Pazar günü buluşalımda senide listeme yazayım.:-)

takres
18/05/2012, 23:05
hayırlı olsun...

sfkbrtn
18/05/2012, 23:06
hayırlı olsun Özgün abi! bir ara benim arabayla deneyelim bakalım 95 olmuş mu:) beni de geçersen 95+ dır belki:D

maceraci95
18/05/2012, 23:08
hayırlı olsun...

Sağolasın.

maceraci95
18/05/2012, 23:10
hayırlı olsun Özgün abi! bir ara benim arabayla deneyelim bakalım 95 olmuş mu:) beni de geçersen 95+ dır belki:D

Deneriz tabi. Bakalım vaziyet 95lik karşısında ne durumda. Sende chip varmı?

sfkbrtn
18/05/2012, 23:13
Deneriz tabi. Bakalım vaziyet 95lik karşısında ne durumda. Sende chip varmı?

yok Abi benim araba stock

cemal arslan
18/05/2012, 23:17
aslında..aracın izmirde olması dolayısıyla kasten üst devirde gücü %1-2 biraz düşük tuttum...
hani olur ya duman falan olur...git gel zahmetli ve de masraflı bir iş...

bu arada....bazen soranlar oluyordu start stoplu araç yaptın mı diye...yapmadım diyordum...oysa bir farkı yok...neyse...artık gönül rahatlığıyla yaptım diyebilirim...

chipin hayırlı olsun...keyifle sür...

sfkbrtn
18/05/2012, 23:20
aslında..aracın izmirde olması dolayısıyla kasten üst devirde gücü %1-2 biraz düşük tuttum...

bu arada....bazen soranlar oluyordu start stoplu araç yaptın mı diye...yapmadım diyordum...oysa bir farkı yok...neyse...artık gönül rahatlığıyla yaptım diyebilirim...

Cemal abi 95 lik yaptın mı diye bir soru sorayım o zaman bende yaptıysan sonuç nedir? yapmadıysan tahmini ne olur:) birde dualogic şanzımanla ilgili sıkıntı olur mu bu tarz robotize şanzımanlarla ilgili ufak bir sıkıntı yaşandığından bahsetti izmirde bir garaj sahibi ama yazılımla çözülüyor dedi bilginiz var mı?

aykut_1914
18/05/2012, 23:20
hayırlı olsun abi :)
akşamdan kalmaydım gelemedim kusuruma bakma :)

maceraci95
18/05/2012, 23:26
hayırlı olsun abi :)
akşamdan kalmaydım gelemedim kusuruma bakma :)

Sorun değil kardeşim.

maceraci95
18/05/2012, 23:27

Sağolun. Sayenizde.:)

maceraci95
18/05/2012, 23:31
yaları taktığın için sağol. Aracın viraj tutuşu değişti. Yalnız eve giderken kapıştığım fiesta orjinal haliyle iyi yol tutuyormuş.

cemal arslan
18/05/2012, 23:37
yapmadım :)

dualogiclerde sıkıntı yok...sadece torku düşük tutuyoruz...diğerler şanzımanlar gibi yüksek tork vermiyoruz...

sıkıntı yaşamadığım için o konuda bilgim yok...

SteinGP
18/05/2012, 23:39
:hammer00:özgür abi böyle konuşmamıştık :D şaka bi yana cidden çok iyi oldu araç. gerçi %100 sağlıklı deneyemedik otoyol koşullarında sürekli birimizin önü tıkandı vs. ama, box tan daha sağlam olduğu gerçek. eve gelince box ayarlarını tekrar değiştirdim. istediğim ayarı bulana kadar kimseyle yarışmam gayrı :D

sfkbrtn
18/05/2012, 23:41
yapmadım :)

dualogiclerde sıkıntı yok...sadece torku düşük tutuyoruz...diğerler şanzımanlar gibi yüksek tork vermiyoruz...

sıkıntı yaşamadığım için o konuda bilgim yok...

anladım teşekkür ederim:)

maceraci95
18/05/2012, 23:42
Can ayarları tam oturtamadığını biliyorumda bende keyfini çıkarıyorum.:) Ayarlarını denemek istersen ben buradayım.:-)

SteinGP
18/05/2012, 23:47
valla onun ayarlarını bulana kadar benim ayarlar bozulmaz inşallah. ben kısmetsizim biraz chip konusunda :D bu arada senin ses sistemi için araştırma yapıyorum bilgin olsun :)

maceraci95
18/05/2012, 23:47
Sabah işe giderken otobanda son hızı ve rampa çıkarken performansını deneyeceğim. Buradan sonucu yazarım.

maceraci95
18/05/2012, 23:49
valla onun ayarlarını bulana kadar benim ayarlar bozulmaz inşallah. ben kısmetsizim biraz chip konusunda :D bu arada senin ses sistemi için araştırma yapıyorum bilgin olsun :)

Kardeşim bir tanesin. Sağol.::)

RecepK
18/05/2012, 23:50
Hayirli olsun kazasiz belasiz ve ekonomik gazlamalar dilegi ile :)

maceraci95
18/05/2012, 23:53
Hayirli olsun kazasiz belasiz ve ekonomik gazlamalar dilegi ile :)
Sağolun. Darısı diğer chip düşünenlerin başına.:)

Kablonet
19/05/2012, 00:03
Sağolun. Darısı diğer chip düşünenlerin başına.:)

Steingp arkadasin box basligini okuyunca boxa niyetlenmistim ama simdi chip daha da cekici gelmeye basladi rampadaki performans sonuclarini da merakla bekliyorum hayirli olsun tekrardan.

SteinGP
19/05/2012, 00:06
Steingp arkadasin box basligini okuyunca boxa niyetlenmistim ama simdi chip daha da cekici gelmeye basladi rampadaki performans sonuclarini da merakla bekliyorum hayirli olsun tekrardan.

valla kardeşim chip daha çekici :D 256 tane kombinasyonu var benim box ın. inşallah birinde tutturacağım kafayı yemezsem...

LevenTgb
19/05/2012, 00:26
Hayırlı ugurlu olsun bol bol gazlamalar ;)

Bu arada en kısa sürede bende yaptırmayı düşünüyorum hatta geçen gün Cemal beyin işyerine gittim kendisi Bursa da oldugu için tanışamadık artık birdaha ki sefere...

Hazır yeri gelmişken sorayım benim aracım 90hp bu uygulamadan sonra kaç hp olur acep? :D

maceraci95
19/05/2012, 00:41

Bu arada en kısa sürede bende yaptırmayı düşünüyorum hatta geçen gün Cemal beyin işyerine gittim kendisi Bursa da oldugu için tanışamadık artık birdaha ki sefere...

Hazır yeri gelmişken sorayım benim aracım 90hp bu uygulamadan sonra kaç hp olur acep? :D

Sorunun cevabı Cemal Bey'de sanırım.

Kablonet
19/05/2012, 00:51
Merak ettigim bisey var aracin cekisi alt devirlerde nasil? Turbo devrede degilken eskisi gibi hantal mi yoksa guc artisi var mi detay verirseniz sevinirim.

maceraci95
19/05/2012, 01:01
Turbo boşluğu azaldı. Hele turbo devreye girince 1.6 benzinlilerden kalkışta farkı yok gibi. 2. ve 3. vitesler çok serileşti.

Ziyaretci046
19/05/2012, 01:11
Merak ettigim bisey var aracin cekisi alt devirlerde nasil? Turbo devrede degilken eskisi gibi hantal mi yoksa guc artisi var mi detay verirseniz sevinirim.

senle zaten ben denicem üstat izmire gelirsen ya da biz gelirsek :siritma:

evoefe
19/05/2012, 02:31
Evoefe neredesin. Pazar günü buluşalımda senide listeme yazayım.:-)
bak guzel abıcım ben drag yaparım daha once cok multijet uzdum ısımlerı buradan yazıp rencıde etmek ıstemıyorum :D bır tanesıde sana bu mesaj ıcın tesekkur etmıs onun ayrıyetten suyunu alacam :D bır bulusma olur ıkea da o zaman nesemde yerınde olursa neden olmasın bu arada sunu anladıgınıza sevındım benı stock 75 lıkle gecemıyeceksınız :D bu arada benım lıstem kalabalık bana yetısmen ıcın cokkk calısman lazım cokkk :D

saka bır yana gule gule kullan allah ıcıne sındırsın benım sımdıkı hedefım safakla denemek mesaj ulasmıstır ınsallah :)

sfkbrtn
19/05/2012, 05:45
bak guzel abıcım ben drag yaparım daha once cok multijet uzdum ısımlerı buradan yazıp rencıde etmek ıstemıyorum :D bır tanesıde sana bu mesaj ıcın tesekkur etmıs onun ayrıyetten suyunu alacam :D bır bulusma olur ıkea da o zaman nesemde yerınde olursa neden olmasın bu arada sunu anladıgınıza sevındım benı stock 75 lıkle gecemıyeceksınız :D bu arada benım lıstem kalabalık bana yetısmen ıcın cokkk calısman lazım cokkk :D

saka bır yana gule gule kullan allah ıcıne sındırsın benım sımdıkı hedefım safakla denemek mesaj ulasmıstır ınsallah :)

abi biraz zor gibi ya:D

evoefe
19/05/2012, 07:36
abi biraz zor gibi ya:D
zor gıbı derken ??? :)

maceraci95
19/05/2012, 09:37

Sağol. Yalnız jantların güzelmiş. Hem siyah hemde kırmızı şeritliii.:dribble0:

kadir07
19/05/2012, 09:45
hayırlı olsun benim gibi alışana kadar gaza gelip biraz fazla yakabilirsin ama aracın gaza bastın mı gitmicem demez artık...;)

Hazır yeri gelmişken sorayım benim aracım 90hp bu uygulamadan sonra kaç hp olur acep? :Dbenim aracımada Cemal abi yazılım yaptı kesin olmamakla birlikte 110hp civarı oldu diye düşünüyorum aracın gidişi falan inanılmaz farketti sanki m.jetten t-jete terfi etmiş gibi oldum 1. ve 2. viteslerdeki hantallıktan eser yok şimdi ara hızlanmalar çok fark etti kesinlikle tavsiye ederim...:thumbup1:

maceraci95
19/05/2012, 09:50
hayırlı olsun benim gibi alışana kadar gaza gelip biraz fazla yakabilirsin ama aracın gaza bastın mı gitmicem demez artık...;)

benim aracımada Cemal abi yazılım yaptı kesin olmamakla birlikte 110hp civarı oldu diye düşünüyorum aracın gidişi falan inanılmaz farketti sanki m.jetten t-jete terfi etmiş gibi oldum 1. ve 2. viteslerdeki hantallıktan eser yok şimdi ara hızlanmalar çok fark etti kesinlikle tavsiye ederim...:thumbup1:
Sağol. Seninki sanırım 90'lık+chip. Tadından yenmez.:)

kadir07
19/05/2012, 09:54
walla hiç sorma acayip fark etti neden bu zamana kadar yaptırmamışım diyorum sanki bir haftadır başka bi araca biniyorum koltuğa yapışırıyor resmen şimdi katalizörü falan iptal ettirip komple 51lik düz boru yaptırasım var o zaman daha da iyi olur..

maceraci95
19/05/2012, 09:56
Her muayenede sök tak yaptırmak zorunda kalacaksın.

kadir07
19/05/2012, 10:01
birkaç ay önce girdim muayeneye 2 seneye yakın problem çıkmaz ama bakacaz işi bilen birini bulursam değerlendirecem artı ve eksilerini...

evoefe
19/05/2012, 10:03
Sağol. Yalnız jantların güzelmiş. Hem siyah hemde kırmızı şeritliii.:dribble0:
kırmızı olsun 5 kurus fazla olsun dedik :) marpıyellere baktınmı bu arada ??

hrngndz
19/05/2012, 10:30
:hammer00:özgür abi böyle konuşmamıştık :D şaka bi yana cidden çok iyi oldu araç. gerçi %100 sağlıklı deneyemedik otoyol koşullarında sürekli birimizin önü tıkandı vs. ama, box tan daha sağlam olduğu gerçek. eve gelince box ayarlarını tekrar değiştirdim. istediğim ayarı bulana kadar kimseyle yarışmam gayrı :D

hocam box ı ne kadardır kullanıyosun? ( kaç km) bi sıkıntı var mı? markası?

maceraci95
19/05/2012, 10:46
kırmızı olsun 5 kurus fazla olsun dedik :) marpıyellere baktınmı bu arada ??

Baktım. Yalnız kapı altlarına gelen kısmın kesilip arabaya alıştırılması gerekiyor gibi geldi.

cemal arslan
19/05/2012, 12:49
walla hiç sorma acayip fark etti neden bu zamana kadar yaptırmamışım diyorum sanki bir haftadır başka bi araca biniyorum koltuğa yapışırıyor resmen şimdi katalizörü falan iptal ettirip komple 51lik düz boru yaptırasım var o zaman daha da iyi olur..

daha önce neden yaptırmadım ??
:)

benim aracımada Cemal abi yazılım yaptı kesin olmamakla birlikte 110hp civarı oldu diye düşünüyorum aracın gidişi falan inanılmaz farketti sanki m.jetten t-jete terfi etmiş gibi oldum 1. ve 2. viteslerdeki hantallıktan eser yok şimdi ara hızlanmalar çok fark etti kesinlikle tavsiye ederim...:thumbup1:

110-115 civarı diyelim...
kazasız belasız...keyfini çıkar...

hımmmmmmm...sanki biraz dansöz havası var gibi... :evet:
can kardeşim canın sağolsun inşallah dosya bulunurda senin boxtan kurtarırız...

sfkbrtn
19/05/2012, 18:29
zor gıbı derken ??? :)

bilemiyorum Bülent Abi lastikleri de genişlettin artık daha yavaş kalkarsın bende standart jantlarıma döndüm:) sanki geçerim gibi geldi bana ama senin mükemmel pilotajın karşısında yenilirmiyim bilemiyorum:)

Baktım. Yalnız kapı altlarına gelen kısmın kesilip arabaya alıştırılması gerekiyor gibi geldi.
Abi bu bahsi geçen hangi marşpiyel acaba?

evoefe
19/05/2012, 18:48
bilemiyorum Bülent Abi lastikleri de genişlettin artık daha yavaş kalkarsın bende standart jantlarıma döndüm:) sanki geçerim gibi geldi bana ama senin mükemmel pilotajın karşısında yenilirmiyim bilemiyorum:)

benım orjinallerde evde takarım gerekırse :D

Abi bu bahsi geçen hangi marşpiyel acaba?

murat gökepenin yaptıgı orjınal t-jet ve funlarda olanalardan ın arabada var resımler den baka bılırsın ..

sfkbrtn
19/05/2012, 19:41
murat gökepenin yaptıgı orjınal t-jet ve funlarda olanalardan ın arabada var resımler den baka bılırsın ..

benim marşpiyeller boyada zaten kesme biçme deyince aynı marşpiyel mi diye merak ettim tadilat istemez diye düşünmüştüm abi fotolarda öyle görünüyor ama...

LevenTgb
19/05/2012, 21:45

Düz boru dizel de hoş olmaz diye düşündüğüm için yaptırmadım ama gecen hafta kat iptali yaptım çok memnunum alt devirler çok canlandı ve eskisine göre daha iyi gaz yiyiyor.

Bu arada siz EGR iptali yaptınız mı?

kadir07
19/05/2012, 21:47
Düz boru dizel de hoş olmaz diye düşündüğüm için yaptırmadım ama gecen hafta kat iptali yaptım çok memnunum alt devirler çok canlandı ve eskisine göre daha iyi gaz yiyiyor.

Bu arada siz EGR iptali yaptınız mı?evet egr iptal edilidi yazılımla..

orcun19
24/05/2012, 13:41
Hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız inş. bide sorum olucak fire lara da olurmu acaba ? hani bi sorun filan çıkarmaz dimi ?

maceraci95
24/05/2012, 16:24
Hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız inş. bide sorum olucak fire lara da olurmu acaba ? hani bi sorun filan çıkarmaz dimi ?

Teşekkür ederim. Fire motorlarda chip oluyor. Sorun çıkmaz.