PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon yardım

unforgiven78
18/05/2012, 00:07
selam arkadaşlar, ben gözlerimdeki miyop-astigmat sorunu nedeniyle, özellikle akşam hava karardığında ve bir de üstüne yağmur yağıyorsa, araç kullanırken yolu görmekte çok zorlanıyorum, yol çizgilerini takip etmeye çalışıyorum. Xenon taktırırsam görüş proplemimde azalma olur mu? Eğer olursa tavsiye edebileceğiniz uyumlu bir xenon marka-modeli var mı?

anilcan
18/05/2012, 00:12
xenon takarsanız karanLıkta tabikide etkiLi oLucaktır h4 aLıcaksınız 6000k gayet uygun oLr sizin için ama h4 Ler uzun kısa xenon oLduğu için geneLde uzun kısa ve seLLektörde takıLma sıkıntısı oLuyor ucuz markaLarda en güzeLi h4 far tipinin kısası xenon uzunu normaL sarı yananından aLın sıkıntısız kuLLanabiLirsiniz

Kablonet
18/05/2012, 00:12
bence xenon taktırırsanız karşıdan gelenlerin gözünü alacağı için sürekli selektör ışıkları ile karşı karşıya kalırsınız :)

mutunch
18/05/2012, 00:19
Onur'a katılıyorum sonuna kadar. Ben karşımdan gelen sonradan takılma xenonlu olduğu zaman ister istemez selektör yapıyorum. Sonradan takılan ve merceksiz olan xenonlar acayip derecede göz alıyor. Hele ki onun bi xenon veya sis farları da xenon olan modelleri var ki evlere şenlik tam.
Onlar karşımdaysa uzun sis Allah ne verdiyse girişiyorum resmen :D

ZAK1980
18/05/2012, 00:20
Arkadasım bende su sıralar Xenona ılgı duymaya basladım ve uygun fıyat olarakta Femolının dukkandakı xenonları dusunmuyor degılım .Karsı tarafı rahatsız etmeden habıre sellektor yemeden xenon taktırmayı dusunuyorum.Su sıralar inceledıgım xenonlar asagıda.Sende bır bak aklındakı soruyuda Femolıye sor derım.
1.lınk:
Oscar Xenon Tüm Çeşitler Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/main/oscar_xenon_tum_cesitler-289-0-30.html)

2.lınk:
Shark Xenon Kit Komple Set Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/main/shark_xenon_kit_komple_set-185-0-30.html)

emrahisilti
18/05/2012, 01:27
Linkte verilen xenonlar cok kalitesiz gibi duruyor istanbuldaysaniz umraniye sanayide ismail berke diye bir adam var bu islerde usta ve mallari kaliteli.eski arabama ordan yaptirmistim ve cok memnun kalmistim.adamin hala sahibinden.comda ilnlari mevcut

M@GIC
18/05/2012, 08:28
xenon h4 tipileri pek başalırılı deil. odaklanma yapılamadığından etrafı aydınlatıyor. doğru dürüst yolu göstermiyor ayrıca karşıdan gelene flah etkisi yapıyor. mercekli olanını tercih etmelisin.

Birde sonradan takılan xenonlarda otomatik far yüksekliği ve yıkaması olmazsa muayeneden geçmiyor. Mercekli bile artık geçmiyor. Sök tak vs habire uğraşıp duruyorsun.

tavsiyem kaliteli bi halojen alıp yola devam etmen.

Ziyaretçi034
18/05/2012, 09:06
herkesin fikrine, tercihlerine saygı duyarım ama merceksiz fara xenon takıp gezenlerin mantığını pek kabul edemiyorum.

farın amacı görüş alanını aydınlatmak, xenon takıp far yüksekliğini en düşüğe getiriyorum göz almıyor, selektör yemiyorum deniyor. iyide farın görevi görüş alanını aydınlatmak, uzaktaki nesneleri daha çabuk farketmek değilmidir?

standart ampül (afaki konuşuyorum) 100 metre ilerisini gösterirken far ayarını en düşüğe getirince 50 metre aydınlatması ve bunu xenon taktım, selektör yemiyorum, önümü iyi görüyorum diye normal gibi lanse etmek bana pek mantıklı gelmiyor.

Allah otomatik kararan dikiz aynasını bulandan razı olsun :) aynı performansı otomatik kararan ön cam olarakta bulurlar inşallah :D

bişey atlamışım,

Suat; ben Philips X-Treme Vision modelini kullanıyorum, izlenimlerimi aşağıdaki başlıkta paylaştım

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/33327-philips-x-treme-vision-vs-osram-blux.html

Budweiser
18/05/2012, 13:37
Aynı şekilde bendede sağ 3bucuk sold 2.75 astigmat mevcut geceleri çok zorlanıyorum. Xenon mevcut. Far seviyem 1 de far ayarım tam. 1 bucuk senedir takılı serviste takıldı. Bir kere olsun selektör yemişliğim yok. Haftanın 3 Günü Ankara Elmadağ arası 40km uzun yolda gece kullanıyorum.