PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Expertiz çok pahalı değilmi?

matadorcuk
17/05/2012, 13:47
merhabalar arkadaşlar,aracımı yeni aldım.Beylikduzundekı bırmot'a goturdum.KDV dahil expertiz ucretı 150tl dedıler ve arabayı aksam alabılırsınız dedıler.arabanın sahıbı bıle oha dedı.hemen yanda alfaromeoda bı tanıdık vasıtasıyla bırını bulduk.alfanın servıse cektık ustalar baktılar.motor temız sorunsuz.sadece yagını ve fıltrelerını degııstırın dedıı.sonra yuruyenıne baktılar,lıfte kaldırdılar on akslarda cok hafıf bosluk varmıs.sorun olmaz dedıler.kaporta ıcın fıatın kaporta gıttık 4 tane usta baktı degısen yok.4 parca boyalı boya olur dedık.anlastık rapor falan hazırlatmadım 5krs'ta para vermedım.cok sukur 4 gundur sorun yok:)oncekı aracımda her tamıre gıtmekten bıkmıstımm.

hsyn28
17/05/2012, 14:03
İyi ki para vermeden halletmişsiniz ben para verdim 177 TL hemde hatası olmayan araca birtek takla atmış bu demediler.Sol yan taraf tavan dahil komple düzeltme ve boya var dediler. Aracın ilk sahibiyim ve ben bile inandım o anda yani adamların dediğine:(

lionT-JET
17/05/2012, 14:21
benim getirdiğim serviste 100 tl idi ama ben 50 tl ye yaptırdım.ayrıca vw 320 tl,ford 350 tl gibi bir rakam alıyor ama adamlar herseyine bakıyorlar.zamanında aldıgımız ford da triger sorunu cıkmıstı.aracı aldıktan sonra garantiden değiştirmişlerdi..kısaca ben aracı almadan once aracın şase no ile geçmişine baktırırım sonra kaportacı ustama gösteririm.en son servise getirip ekspertizini yaptırırım.

cemyk
17/05/2012, 14:47
İyi ki para vermeden halletmişsiniz ben para verdim 177 TL hemde hatası olmayan araca birtek takla atmış bu demediler.Sol yan taraf tavan dahil komple düzeltme ve boya var dediler. Aracın ilk sahibiyim ve ben bile inandım o anda yani adamların dediğine:(

katılıyorum bu dediklerine !!!!!

neyle nasıl bakıyolarsa adamlar fabrika çıkısı 10 000 km deki arabaya nerdeyse pert olmuş dicekler. arkadaşım almıştı sıfır. aracı satmak için anlaştı servise gittiler. adam iki kapı+ çamurluk + ön tanpun değişmiş dedi.
arkadaşımın cevabı :

çüşşşşşşşş

aracı sıfır aldığından beri kullanıyor hiçbir hatasuı ciziği bile olmadı aracın.
sonra başka bir servise gittiler. adamlar bu sefer sadece ön tampon boyalı ama değişmemiş dediler !!!!!

ne demeli bu işe. expertize nasıl güvenicem ben.

birde buna istinaden herhangi bir yazılı belgede vermiyorlar. tamamiyle saçmalık...

hsyn28
17/05/2012, 15:27
katılıyorum bu dediklerine !!!!!

neyle nasıl bakıyolarsa adamlar fabrika çıkısı 10 000 km deki arabaya nerdeyse pert olmuş dicekler. arkadaşım almıştı sıfır. aracı satmak için anlaştı servise gittiler. adam iki kapı+ çamurluk + ön tanpun değişmiş dedi.
arkadaşımın cevabı :

çüşşşşşşşş

aracı sıfır aldığından beri kullanıyor hiçbir hatasuı ciziği bile olmadı aracın.
sonra başka bir servise gittiler. adamlar bu sefer sadece ön tampon boyalı ama değişmemiş dediler !!!!!

ne demeli bu işe. expertize nasıl güvenicem ben.

birde buna istinaden herhangi bir yazılı belgede vermiyorlar. tamamiyle saçmalık...
Bu işi yapıyorlarsa yazılı belge vermek zorundalar yoksa yapmayacaklar bu işi.150 TL normal fiyat istiyorlar fatura istersen 177 TL alıyorlar.Ben 177 TL verdim ve aracımdaki kusurların!!! bilgisini yazılı ve imzalı olarak aldım o yüzden muhtemelen artık o servis benden sonra ekspertiz yapmayacaktır!!!

matadorcuk
18/05/2012, 07:22
iyıde servısede guvenemeyeceksek kıme guvenecegız?

Yagmuradam
18/05/2012, 10:30
Ben alırken maslak fiat servisine baktırmıştım. Hem geçmiş kayıtlarına hem de araca baktılar. 60 tl civarı bir ücret ödemiştik. Ben hobi olarak da boya kalınlık ölçer aldım. Bazen işe yarıyor..

matadorcuk
18/05/2012, 22:48
Ben alırken maslak fiat servisine baktırmıştım. Hem geçmiş kayıtlarına hem de araca baktılar. 60 tl civarı bir ücret ödemiştik. Ben hobi olarak da boya kalınlık ölçer aldım. Bazen işe yarıyor..

Cok oldumu sız arabayı alalı.Vala 150 tl dedı kaldım olee:D

takres
18/05/2012, 22:52
peugeot da 300 kağıt ve 2.5 saat sürüyor...

Ziyaretci040
19/05/2012, 19:29
Fırat oto 100 tl kdv dahil yapıyor bu işi arkadaşlar aklınızda olsun.