PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskodan alamadığım indirim..

burhankutlu
16/05/2012, 18:55
Neredeyse arabaya bindim bineli kasko var süresi dolmak uzere yaptırmak için görüştüğümde bana verilen fiyat bi önceki yıldan fazla başka bi yere sordurduğumda %60 indirimin var dendi iki firma az da olsa indirimi veriyor ama surekli yaptırdığım ergo ve başka bi kaç firma üzerine para istiyor sorduğumda kaskoya zam geldi denildi bende soruyorum bu zam %85 filan gelecek ki indirim olan %60ı ve uzerindeki farkı kapatsın ne yapmam gerekiyor fikri olan var mı acaba..

askin
16/05/2012, 20:56
bende koç allianstan yaptırmıştım kaskoyu. temmuzda ikinci sene oluyor.. bakalım hasarsızlık indirimi ne kadar olacak..
birde benimde bir sorum olacaktı. benim puntonun kapısında da biraz çizik var. 150-200 tl demişlerdi. kasko sordular. bunun temmuzda kaskonun ikinci senesi.. sizce temmuzu bekleyip mi yaptırsam. böyle yaparsam ikinci sene hasarsızlık çok fark edermi(kaskom koç allians) acaba?

burhankutlu
16/05/2012, 22:49
mini onarımla anlaşmalı yerlerde konuşun büyük ihtimal yaparlar kaskoyu bozdurmaya gerek yok bende de var aynı sorun indirim yaptırıp öyle yaptırmayı düşünüyorum ne olur ne olmaz dedim ama indirim alamadık anlamadım gitti.

electradio
17/05/2012, 01:07
mini onarımla anlaşmalı yerlerde konuşun büyük ihtimal yaparlar kaskoyu bozdurmaya gerek yok bende de var aynı sorun indirim yaptırıp öyle yaptırmayı düşünüyorum ne olur ne olmaz dedim ama indirim alamadık anlamadım gitti.

Hocam başka başka şirketlerden ve sigortacılardan fiyat alsanız...

Ben geçen ay yeni aldığım arabaya kasko yaptırırken 3 -4 değişik yerden fiyat aldım ki 1600 ile 2000 arası fiyat verdiler...

burhankutlu
17/05/2012, 01:36
Hocam başka başka şirketlerden ve sigortacılardan fiyat alsanız...

Ben geçen ay yeni aldığım arabaya kasko yaptırırken 3 -4 değişik yerden fiyat aldım ki 1600 ile 2000 arası fiyat verdiler...

bende aldım farklı bi kaç firma indirim veriyor örneğin Hür ile Sompo ama diğerleri vermiyor %60 indirim havada kaldı

bora.sen
17/05/2012, 13:51
hur sigorta hakkinda pek iyi seyler soylenmiyor,odenmeyen paralar,haftalarca gelmeyen expertizler,acilmayan dosyalar vb. detayli bir arastirma yapmanizi oneririm..

burhankutlu
17/05/2012, 18:42
hur sigorta hakkinda pek iyi seyler soylenmiyor,odenmeyen paralar,haftalarca gelmeyen expertizler,acilmayan dosyalar vb. detayli bir arastirma yapmanizi oneririm..

evet ondan vazgeçtim zaten Anadolu,Allianz ve Ergo. anadolu 490, Allianz 515, ergo 530, sompo 395 hangisini yaptırsam karar veremedim

celenlee
17/05/2012, 19:15
evet ondan vazgeçtim zaten Anadolu,Allianz ve Ergo. anadolu 490, Allianz 515, ergo 530, sompo 395 hangisini yaptırsam karar veremedim
Alianz :)
Sompo ne ya :) ??

burhankutlu
17/05/2012, 19:16
Alianz :)
Sompo ne ya :) ??

yeni bi japon firmasıymış teminatlarıda gayet güzel ama yeni firma işte insan tereddüt ediyor :)

celenlee
17/05/2012, 20:02
yeni bi japon firmasıymış teminatlarıda gayet güzel ama yeni firma işte insan tereddüt ediyor :)
Alianz bana da diğer firmalar gibi uygun fiyat verseydi tereddüt etmezdim :)

Anadolu 1350TL'den kapı açarken, Alianz'dan 2700TL fiyat gelmişti :)
Pazarlık vs de yok, yani direkt biz seni istemiyoruz demek oldu.

Ben de 1080'e kadar inmiştim Anadoluda. Kamu indirimi/forum indirimi derken.

Sizin durumunuzda olsam hiç düşünmezdim.

celenlee
17/05/2012, 20:09
Bu arada Alianz sigortada çalışan bir arkadaşla muhabbet etme imkanım oldu bugün.
Bu kaskolardaki durumu sordum:
1. sene 1000TL
2. sene 1500TL%30 indirimle 1050Tl yapıyorlar, bizi mi keklemeye çalışıyorlar dedim.

Firmalar geçirdikleri sezon sonrası duruma göre bir sonraki döneme ciddi oranlarda zam yapabilir, tamamen duruma göre değişiyormuş. Ama piyasadaki araçlar pahalanıyor, kaza sayısı artıyor, kazaların maliyeti de artıyor. Bu yüzden geel manada ciddi zamlar oluyor falan diye konuştu.

burhankutlu
17/05/2012, 20:15
Bu arada Alianz sigortada çalışan bir arkadaşla muhabbet etme imkanım oldu bugün.
Bu kaskolardaki durumu sordum:
1. sene 1000TL
2. sene 1500TL%30 indirimle 1050Tl yapıyorlar, bizi mi keklemeye çalışıyorlar dedim.

Firmalar geçirdikleri sezon sonrası duruma göre bir sonraki döneme ciddi oranlarda zam yapabilir, tamamen duruma göre değişiyormuş. Ama piyasadaki araçlar pahalanıyor, kaza sayısı artıyor, kazaların maliyeti de artıyor. Bu yüzden geel manada ciddi zamlar oluyor falan diye konuştu.

kararsız kaldım iyice