PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım conta yaktı

kdrrshnn
15/05/2012, 19:25
merabalar bundan 5 -6 ay kadar önce 1 saatlık bir yoldan geldim aracımı parkettim farkettimki altından yağ akıtıyor kaputu açıp baktığımda antifiriz kutusu yağ dolmus kapaktan sızıntı yapıyor hemen tamirciye gittim baktilar ve contanın yandıgını söylediler neyse conta değişti aracımda bir problem kalmadı ama antifiriz kutusundakı yağları pek çıkartamadık sistemde hala yağ kaldı bunu tamamen nasıl temizleyebilirim böyle bir durumla karşılaşan varmı ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekür ederim

ozgurizmir
15/05/2012, 19:26
gecmiş olsun bvence cok zor cıkar

MRgarage
15/05/2012, 19:30
ANTİFİRİZ kutusunu yenisiyle degiştirmek mantıklı çözüm gibi geliyor....

Bir iki defa antifirizi yenilediginizde temizlenecektir alın 3 yada 5 litrelik antifiriz biraz çalıştırıp boşaltıp tekrar antifiriz ekleyin bir kaç defa tekrarlandıgında temizler kendini diye düşünüyorum.

mehmetvyz
15/05/2012, 19:37
Eninde sonunda yağ gelip kapta birikecektir, bence çok fazla yağ kalmamıştır, zaman zaman bir bez sokup içindeki yağlı suyu çeker, gerektiği kadar su eklersiniz, yeterince temizlendiğine inandığınızda da antifirizli suyu yenisiyle değiştirin

Gokdeniz34
15/05/2012, 20:55
Eski aracimdada benim basıma gelmişti bütün borularada yağ bulaştığı icin üst depoyu temizlemek çözüm degil ben hergün suyu değiştirmeme rağmen yağ gene birikti çözüm yağ sokucu bi madde var adini unuttum ve deterjanli su ile defalarca her hafta yaptıktan sonra azaldı en sonda antifiriz koyup su deposunu değiştirdim bitti sandim gene cok azda olsa 2 veya 3 hafta sonra gene az yağ birikti gene değiştirdim antifirizle duzeldi tabi 3 ayımı falan aldi dahada değiştirmedim 3 sene o sekilde kullandim sattım punto aldim

---
I am here: https://.com/map.php?pyqmar
Sent from my iPhone using

kdrrshnn
15/05/2012, 21:11
bilgileriniz için teşekür ederim anlaşılan bu iş biraz uğraştırcak

umit
15/05/2012, 21:18
1-2 posta antifriz su karışımı ile devir daim yaptır, termostatın açmasını da bekle ki, soğutma sistemi komple devirdaim yapsın, suyu komple boşalt, tekrarla, epey temizler... su genleşme hazneni değiştirmene gerek yok. Aslında krozyon suları var fleetguard ürünü DCA4, bulabilirsen daha iyi temizler diye düşünüyorum...

dca4 coolant - Google'da Ara (https://www.google.com.tr/search?hl=tr&cp=6&gs_id=3&xhr=t&q=dca4+coolant&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1366&bih=653&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=aJ2yT4-CNamm4gSrsvzlCQ)

ykaya1983
16/05/2012, 22:21
Konuyu görünce 98 model renault expres aracımız aklıma geldi.Onda da aynen sizin gibi radyatör üstündeki kutuya yağ dolmuştu.Mahalledeki usta su haznesini çıkarıp içine küçük çakıl taşlarını(beyaz mıcır) doldurup birkaç kez kutuyu sallayınca kutunun içi tertemiz olmuştu.

efe_erdem
17/05/2012, 01:10
Dostum aracında herhangı bir çip uygulaması ya da motorda herhangı bır modıfıye var mıydı?

kdrrshnn
17/05/2012, 18:40
aracımda motor modifiyesi yok tamamen orjinaldir

Ziyaretçi051
17/05/2012, 19:14
suya yağ karıştığı için contamı yandı dediler.Bunu servismi dedi yoksa tamircilermi?contayı değiştirirken yağ soğutucusunuda değiştirdilermi?Sanırım sana bedavaya yapmışlardır.Bu problemi yağ soğutucudan dolayı yapar.soğutucuyu iptal ederek sisteme özel deterjanı vardır bununla araç çalıştırılır.bu su boşaltılır.3 -4 defa tekrarlanır.daha sonra yeni soğutucu takılır ve antifirizli su konur.contaya yazık olmuş.

kdrrshnn
17/05/2012, 20:00
suya yağ karıştığı için contamı yandı dediler.Bunu servismi dedi yoksa tamircilermi?contayı değiştirirken yağ soğutucusunuda değiştirdilermi?Sanırım sana bedavaya yapmışlardır.Bu problemi yağ soğutucudan dolayı yapar.soğutucuyu iptal ederek sisteme özel deterjanı vardır bununla araç çalıştırılır.bu su boşaltılır.3 -4 defa tekrarlanır.daha sonra yeni soğutucu takılır ve antifirizli su konur.contaya yazık olmuş.

abi yağ soğutucusu bozulmuş yağla su birbirine karışmış hararet yapmış ben bunu bu şekilde ne kadar kullandım bilmiyorum farkettiğimde götürdüm yağ soğutucusu değişti zaten

kdrrshnn
17/05/2012, 20:07

abi yağla su birbirine karışmış ben bunu bu şekilde ne kadar kullandım bilmiyorum hararet yapmış yağ soğutucusu değişti

Budweiser
18/05/2012, 13:41
Depoyu sökün litresi 10tl den İPA alın izopropanol ilk önce ve sıcak su karışımını çalkalıyın dökün durulayın sonra 350ml kadar İPA yı dökün karıştırın. Tertemiz olur. Tabi durulayın en son.

kdrrshnn
18/05/2012, 14:00
Depoyu sökün litresi 10tl den İPA alın izopropanol ilk önce ve sıcak su karışımını çalkalıyın dökün durulayın sonra 350ml kadar İPA yı dökün karıştırın. Tertemiz olur. Tabi durulayın en son.

kaan bey bunları marketlerde bulabilirmiyim yoksa kimyasal temizlik ürünleri satan yerdemi bulurum

Budweiser
18/05/2012, 14:03
bildiğimiz bulaşık deterjanı :) boya koruma öncesi falanda kullanılıyor arabadaki tüm cilayı sökmek için İpa karışımı. İPA hobby RC satıcılarındada bulnabilir ben link vereyim. İPA(İZOPROPİL ALKOL)**SELÜLOZİK TİNER *1LT*. ?ERDEM BOYA ve KİMYA SANAYİ TİCARET? şirketinin ürünler ve hizmetleri (https://erdemboya.ticaretimiz.com/product_list/group_69914) Beye gerek yok yahu aynı yaştayız :)

bulut
18/05/2012, 14:08
Geçmiş olsun