PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakmak Soketinde Şarj cihazı durmuyor!

celenlee
14/05/2012, 20:35
Şu şarj aletini sürekli çıkıyor çakmak soketinden, sizde durum nasıl? şarj cihazlarınız sürekli çıkıyor mu benimki gibi? Ya da bu alette mi bir problem var? Çentikli flan mı olması gerekiyor sabit durması için?

https://cloud.faout.com/E/201109/goods-img/1315941971282-P-69778.jpg

_FeRDi_
14/05/2012, 20:41
o yanlarda ki sac zımbırtıları içerden kastırarak biraz daha açarsan durur. bende kullandım aynısından oynak bi alet bu :D eğer telefonun iphone ise geçmiş olsun bunla uğraşır durursun, HTC falan kullanıyorsan hiç uğraşma orjinal bi nokia araç şarjı al kurtul tüm dertlerden.

ZAK1980
15/05/2012, 00:28
Nokıa aldım oda oynak cıktı ama az oynak bence sıkıntı su cakmaklık soletı fazla derın degıl yandakı kıskaclar tam ıcerıye gormıyor galıba tamamı boyle onun ıcın alınan yerın onune cekıp aracı test ederek almak lazım

acRep
15/05/2012, 00:51
Bende de aynı sorun var Ttec diye bi şarj cihazı var İphone için onu aldım o biraz daha uyumlu bizim soketlere şimdi rahat rahat şarj edebiliyorumm..

Ürün bunun (https://www.ttecplus.com/product/iPhoneUSBAracIciSarjCihazi/6/211/detail.aspx) aynısı..

Moosty
15/05/2012, 01:01
Evet, FIAT ların çakmak yuvaları diğer markalardan daha az, Palio larda da aynı sorun var.

OzzY
15/05/2012, 02:09
metal kısımları fazla oynamayın kırılabilir, kastırırken plastiği kırabilir, plastik kısımlara yeteri kadar şeffaf bant sarın oynamaz :)

birde bu tip ürünleri(ucuz olanları) pahalı ürünlerle fazla kullanmayın, voltajı düzenlemek için ufak bir entegre kullanılıyor bu entegrede problem olursa cihaza direk olarak 12V gidiyor ve genelde pert oluyor.

celenlee
15/05/2012, 08:01
Ok olay soket problemiymiş yani. Önceki aracımda pek sıkıntı yoktu çünkü.

Bu arada bu sabah gözlerim bir yer aradı, öyle bir yer olmalı ki 0,5ltlik pet şişemi koyayım. O da ne insan hiç mi bakmaz ceplerine bu arabanın :S kağıt ya da bezden başka birşey koymak mümkün değil! Aynı Corsa C kasada olduğu gibi daracık kapı cepleri yapmışlar! insan en azından pet şişe için bir bombe yapar. Ortadaki bardaklığa kola kutusu girmediği heryerde yazıyordu, okumuştum ama asıl bunu da yazmak lazımmış :)

Evoda durum nasıl??

egzo-evo
15/05/2012, 12:38
Ok olay soket problemiymiş yani. Önceki aracımda pek sıkıntı yoktu çünkü.

Bu arada bu sabah gözlerim bir yer aradı, öyle bir yer olmalı ki 0,5ltlik pet şişemi koyayım. O da ne insan hiç mi bakmaz ceplerine bu arabanın :S kağıt ya da bezden başka birşey koymak mümkün değil! Aynı Corsa C kasada olduğu gibi daracık kapı cepleri yapmışlar! insan en azından pet şişe için bir bombe yapar. Ortadaki bardaklığa kola kutusu girmediği heryerde yazıyordu, okumuştum ama asıl bunu da yazmak lazımmış :)

Evoda durum nasıl??

ön kapı ceplerinde 0,5 lt lik yer var. bir de vites kolunun önünde seyyar küllük tarzında kapaklı bir kutu var. onun olduğu yerede 0,5 lt lik pet sığıyor. toplam 3 tane yer var diyebiliriz :)

egzo-evo
15/05/2012, 12:42
pıranha evoque navigasyon cihazının şarj girişide çakmak soketine dediğiniz tam oturmuyor emanet duruyor. insan tık diye gelen bir sesle sabitlenmesini bekliyor açıkçası. bende bugüne kadar şarj cihazının girişinde mi bir şey var diye düşünmüştüm. uygun bir aparat bulunabilir mi acaba.

celenlee
15/05/2012, 13:02
pıranha evoque navigasyon cihazının şarj girişide çakmak soketine dediğiniz tam oturmuyor emanet duruyor. insan tık diye gelen bir sesle sabitlenmesini bekliyor açıkçası. bende bugüne kadar şarj cihazının girişinde mi bir şey var diye düşünmüştüm. uygun bir aparat bulunabilir mi acaba.

En uygun aparat Kauçuk parçacıkları olur gibime geliyor :)
Cihazları takarken sıkıştırmak için : P