PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üye olurken "Sitemize nasıl ulaştınız?" sorusu ekleyelim

breakerman
11/01/2007, 17:55
Sitemize şu an çok hızlı olmasada devamlı üye ekleniyor ve üyelerimiz artıyor.200 rakamına ulaştık sayılır ve ben sanmıyorum ki her üye kendini tanıtıyor ve belki okuyor olsada konulara katılım konusunda çok aktif değil..

Şu an üzerinde çalıştığımız sticker,kart bastırıp dağıtmak,dergiye çıkmak gibi projelerimiz var.

Bence üyelik esnasında buna benzer seçenekleri içeren bir soru eklersek,hem hedef kitlelere en çok hangi kaynak yoluyla ulaşabildiğimizide öğrenmiş oluruz hemde elimizde hoş bi istatistik olur..

Siz nedersiniz dostlar sizin fikirleriniz neler?

Misafır
11/01/2007, 17:59
aynen katılıyorum breakerman.

bu tür uygulamaları yapmak her yönden lehimize olacaktır.

tşk.

kadoku
11/01/2007, 18:39
sizlere katılmamak mümkün değil geçen haftaki ist.buluşmasından sonra her bağlandığımda yeni katılımlar görüyorum üye sayımız gerçekten çok hızlı artıyor büyüdükçe güvenlik de önem kazanacaktır ve bence yakın tarihte e-maille üyelik aktivasyonu sitemine ne geçilebilir.

erdiyilmaz
11/01/2007, 22:17
seçenekLer ne oLacak peki?

Sitemize nasıL uLaştınız?
A) Arkadaş vasıtasıyLa.
B) GoogLe'dan
C) DH'den
D) YouTube'den

başka ?

unik06
11/01/2007, 22:37
seçenekLer ne oLacak peki?

Sitemize nasıL uLaştınız?
A) Arkadaş vasıtasıyLa.
B) GoogLe'dan
C) DH'den
D) YouTube'den

başka ?

E) Araca Bırakılan Kart ( daha uygun bir ifade bulunabilir :D )

erdiyilmaz
11/01/2007, 22:39
seçenekLer tam netLeşsin hemen ekLiyeyim o böLümü de 8O

unik06
11/01/2007, 22:41
seçenekLer tam netLeşsin hemen ekLiyeyim o böLümü de 8O

ok, eğer bu seçenekte eklenirse, yanına bir combo box koyup, üye nickini de seçtirsek tam süper olacak :p

microab
11/01/2007, 22:48
Sitemize nasıl ulaştınız?

Erdi Cevap:- BEN YAPTIM OLM...

Şaka bir tarafa çok iyi düşünce...

Linos
11/01/2007, 22:54
Güzel fikir bence de! Zaten merak ediyordum bu kadar adam nereden duydu forumu diye... 8O

emre
11/01/2007, 23:08
ok, eğer bu seçenekte eklenirse, yanına bir combo box koyup, üye nickini de seçtirsek tam süper olacak :p

özellikle combo box olayına çok katılıorum bence biran önce koyulmalı hatta e-maille aktivasyon olayına geçilmeli bence.

erdiyilmaz
12/01/2007, 09:21
E-maiL iLe aktivasyon işLemi başLadı ;)

erdiyilmaz
12/01/2007, 09:21
Sitemize nasıl ulaştınız?

Erdi Cevap:- BEN YAPTIM OLM...

Şaka bir tarafa çok iyi düşünce...

:D:D:D

erdiyilmaz
12/01/2007, 09:33
Bu arada şu seçenekLer nasıL?

- Buraya üye olan bir arkadaş vasıtası ile.
- Buraya üye olmayan bir tanıdık sayesinde.
- İnternetteki arama motorlarından (GoogLe vs.)
- Donanimhaber.com sitesindeki mesajlar sayesinde.
- YouTube.com video sitesinden.
- Aracıma bırakılan kart sayesinde.
- TV, gazete, dergilerin haber ve reklamları sayesinde.
- Bir Grande Punto'nun camındaki sticker sayesinde.
- Bilmiyorum şans eseri denk geldi.

kadoku
12/01/2007, 09:43
@Erdi bence seçenekler uygun aslında ama, bu kadar seçenek koymayıp Diğer seçeneğinide yazabilirsin farklı bir yoldan ulaşmışsa siteye oraya belirtir.

unik06
12/01/2007, 09:48

heheh..ben beğendim! 8O

hafiften de geyik olsun biraz yaw..ne olur ki:D

Mısafir
Yok bence iyi seçenekler. Yayınlayalım derim.

erdiyilmaz
: )

emre
12/01/2007, 10:19
E-maiL iLe aktivasyon işLemi başLadı ;)

süperrr ellerine sağlık 8O

breakerman
12/01/2007, 10:28
Bencede çok güzel ellerine sağlık.

Ama acaba açıklama yazılabilecek bir "diğer" seçeneği eklesek mi?

Millet oturup yazar mı onu da düşünmek lazım..

Misafir2
12/01/2007, 10:41

tamamdır bencede abicim ekleyelım bunu

Linos
12/01/2007, 11:50
Güzel olmuş, güzel! Aynen kalsın bence...8O

Misafır
12/01/2007, 15:38
abi bir şeye denk geldik dejavu ile.
isim vermeye gerek yok ama arkadaşın birisi siteye üye olmuş.
gp si yok.
forumlara katılıyor, yaptığı yorumlara bakıyorsun sanki bir fiat bayiinde çalışıyor da onun reklamını yapıyor ve de arkadaşları çaktırmadan oraya doğru yönlendirmeye çalışıyor gibi tavırları var.
bu biraz mide bulandırıyor.
yani arabası olsa araba hakkında konuşmadan, konulara girip merak ettiği veya ilk kez duyduğu şeyler hakkında birşeyler yazmadan duramaz.
ama bakıyoruz yanlızca bir iki konu başlığında bilmiş bilmiş şu şöyle , bu böyle diye akıl verir gibi davranıyor.

belki de biz yanılıyoruz bilemiyorum, haksız ve yok yere kimsenin günahını almak istemem .
belki de yanlış düşünüyoruz.
eğer öyleyse, bu konu ile ilgili olarak meşguliyet yarattığım için tüm gp kardeşlerimden özür dilerim.

uzun lafın kısası, benim ricam sitemizi ve de üyelerimizi bu ve buna benzer kullanıcılardan koruyacak ve de sitenin kalitesini düşürmeyecek bir önlem alınsa nasıl olur ?

takdir erdi ve tüm gp kardeşlerimizin :)

unik06
12/01/2007, 16:07
...
gp si yok.
forumlara katılıyor, yaptığı yorumlara bakıyorsun sanki bir fiat bayiinde çalışıyor da onun reklamını yapıyor ve de arkadaşları çaktırmadan oraya doğru yönlendirmeye çalışıyor gibi tavırları var.

uzun lafın kısası, benim ricam sitemizi ve de üyelerimizi bu ve buna benzer kullanıcılardan koruyacak ve de sitenin kalitesini düşürmeyecek bir önlem alınsa nasıl olur ?

+ 11111111111111111111111

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

erdiyilmaz
12/01/2007, 16:08
gp si yok.
bu biraz mide bulandırıyor.
yani arabası olsa araba hakkında konuşmadan, konulara girip merak ettiği veya ilk kez duyduğu şeyler hakkında birşeyler yazmadan duramaz.
ama bakıyoruz yanlızca bir iki konu başlığında bilmiş bilmiş şu şöyle , bu böyle diye akıl verir gibi davranıyor.

belki de biz yanılıyoruz bilemiyorum, haksız ve yok yere kimsenin günahını almak istemem .
belki de yanlış düşünüyoruz.
eğer öyleyse, bu konu ile ilgili olarak meşguliyet yarattığım için tüm gp kardeşlerimden özür dilerim.

öneriniz nedir?

nasıL bir önLem aLabiLiriz? buraya her geLen kişiye kesin grande puntosu oLacak diye bir şart koyamayız. beLki gp hakkında biLgi topLamak için geLmiştir. onun dışında rekLam amacı oLan bir kişiyi bir sefer uyarır ikinci de gereken yapıLır. herkese açık bir ortam burası. diger siteLerdeki gibi şase numaraLarını aLarak kayıt yaptırsak.. biz nasıL biLecegiz cidden o kişiye mi ait diye. boşa gereksiz biLgi topLamış oLuruz. bu noktaLarda beLirsizLikLer var.

giren çıkanın herkesin Ip adresi beLLi, ancak oradan bir takip söz konusu. üLke, iL, buLundugu konum hakkında biLgi sahibi oLabiLiriz. onun dışında gp'si var mı yok mu vs tarzında bir biLgiye uLaşamayız. karşıLıkLı güven oLmaLı her zaman. diyeLim bizim onayımızdan geçse her üye oLan, ben maksadını nereden biLecegim iyi niyetLi midir kötü müdür... aLınacak tek önLem günLük onLine süresi uzun oLan arkadaşLarın geneL, teknik yardım kategoriLerine moderatör oLması oradaki mesajLarın her birini takip etmesi. rekLam kokan maiLLere küçük dokunuşLar yapması yada siLmesi. tekrarı haLinde üyeyi bize biLdirmesi bizim gerekeni yapmamız vs. tarzında oLabiLir.

unutmayaLım ki burası herkese açık bir payLaşım platformudur. 8O

Misafır
12/01/2007, 16:43
haklısın erdi.
yazdıklarının hiçbirine söyleyecek tek lafım yok.

zaten nasıl önlem alınacağı konusunda takdir sizin.
ben kulübüne sadık bir üye olarak hissettiğim bir rahatsızlığı dile getirdim.

takdir site yönetiminin.
;)

breakerman
12/01/2007, 17:26
öneriniz nedir?

nasıL bir önLem aLabiLiriz? buraya her geLen kişiye kesin grande puntosu oLacak diye bir şart koyamayız. beLki gp hakkında biLgi topLamak için geLmiştir. onun dışında rekLam amacı oLan bir kişiyi bir sefer uyarır ikinci de gereken yapıLır. herkese açık bir ortam burası. diger siteLerdeki gibi şase numaraLarını aLarak kayıt yaptırsak.. biz nasıL biLecegiz cidden o kişiye mi ait diye. boşa gereksiz biLgi topLamış oLuruz. bu noktaLarda beLirsizLikLer var.

giren çıkanın herkesin Ip adresi beLLi, ancak oradan bir takip söz konusu. üLke, iL, buLundugu konum hakkında biLgi sahibi oLabiLiriz. onun dışında gp'si var mı yok mu vs tarzında bir biLgiye uLaşamayız. karşıLıkLı güven oLmaLı her zaman. diyeLim bizim onayımızdan geçse her üye oLan, ben maksadını nereden biLecegim iyi niyetLi midir kötü müdür... aLınacak tek önLem günLük onLine süresi uzun oLan arkadaşLarın geneL, teknik yardım kategoriLerine moderatör oLması oradaki mesajLarın her birini takip etmesi. rekLam kokan maiLLere küçük dokunuşLar yapması yada siLmesi. tekrarı haLinde üyeyi bize biLdirmesi bizim gerekeni yapmamız vs. tarzında oLabiLir.

unutmayaLım ki burası herkese açık bir payLaşım platformudur. 8O

8O kesinlikle çok güzel bi açıklama.

Mesele bencede söylediğin gibi moderatörlerin dikkatli bir şekilde davranarak bu tür mesajlara izin vermemeleri gibi bir önlem olabilir..

Hakikaten günah almak olmasın ama arabası bile olmayan birinin adres kişi vererek tavsiyeler yapması garip.Tabiki yinede herkesin vebali boynuna.

Ancak biz burda bilgi paylaşmak,birliğimizle bir güç oluşturmak için toplandık, kaz zannedilip yolunmak için değil..

Son söz olarak sözüm direkt olarak kimseye değil ancak er yada geç böyle niyetli kişilerde ortaya çıkacaktır,heleki herşey istediğimiz gibi gerçekleşir ve hedeflediğimiz kitlelere ulaşabilirsek..

Misafır
12/01/2007, 18:02
aynen dostum.
tamamen katılıyorum.

aman ha sözlerimi de yanlış anlamayın sakın.
sadece hepimiz için daha iyi ve güvenli bir site olsun istiyorum.

erdiyilmaz
12/01/2007, 23:02
aynen dostum.
tamamen katılıyorum.

aman ha sözlerimi de yanlış anlamayın sakın.
sadece hepimiz için daha iyi ve güvenli bir site olsun istiyorum.

yok hocam asLa yanLış anLaşıLacak bir durum yok 8O konuşuyoruz burada. eLbette bu konuLar bir şekiLde görüşüLecek. forum ortamLarının en büyük sıkıntıLarı bu tür güvenLik önLemLeri. sonucunda herkese açık ortamLarın beraberinde getirdigi sorunLar. bunLarı da konuşa konuşa öneriLer getire getire bir şekiLde düzeLtecegiz.

moderator oLayına sıcak bakıyorum. bu konuyLa iLgiLi geneL, teknik yardım gibi kategoriLer için adaylar beLirLenip, istekLiLer seçiLip gereken demokratik işLemLer yapıLdıktan sonra eLLerinden geLeni yapacakLarına eminim.

herşey daha güzeL bir gpTR için... 8O

Misafır
15/01/2007, 11:01
anlayışın için teşekkür ederim erdi.

gp ailesinin tüm üyelerinin gereken sorumluluğu üstlenerek ellerinden gelen yardımı esirgemeyeceklerinden adım kadar eminim.

Linos
15/01/2007, 11:58
Arkadaşlar, şu motor şasi numarasıyla üyelik sistemini ciddi ciddi düşünmeliyiz bence!!!

searchandrescue
15/01/2007, 12:30
bencede her gelen elini kolunu sallayarak girmesin araç almak için fikir edinmeye çalışanlarda her yeri okuyamasın sadece üyelere özel bölümler oluşturulsun

unik06
15/01/2007, 12:47
bencede her gelen elini kolunu sallayarak girmesin araç almak için fikir edinmeye çalışanlarda her yeri okuyamasın sadece üyelere özel bölümler oluşturulsun

+1 8O

başka bilgiler istenemesinden çok..forumun üyelere özel ve genel kullanım diye 2 bölüme ayrılması taraftarıyım bende!!

8O 8O 8O

Mısafir
15/01/2007, 13:28

Bence olmaz öyle şey. Sonuçta bende donanım haberdeki foruma üye olduğmda araç sahibi değildim. Eski aracımı satmaya çalışıyordum ve fiesta-punto arasında gidip geliyordum. Punto alacak birinin tüm başlıkları okuyup araçla ilgili tüm sıkıntılar/memnuniyetler araca olan bağlılık gibi başlıkları değerlendirmesi lazım. Bizim aracımıza olan tutkumuzu görüp de almaya karar veren insanlarda olacaktır. (Tıpkı benim sizlerin tutkularına okurken gıpta ettiğim gibi)

Hangi başlıklar özel olabilir diye düşününce üyeleri ilgilendiren buıluşmalar sticker dağıtımı falan olabilr ama yine de bence aracı olmayan birininde buluşmaya gelip oradaki ortamı dostluğu görmesi ve bir çok farklı model GP yi bi anda inceleme fırsatı bulması ilginç olabilir.

Linos
15/01/2007, 13:48
Bence olmaz öyle şey. Sonuçta bende donanım haberdeki foruma üye olduğmda araç sahibi değildim. Eski aracımı satmaya çalışıyordum ve fiesta-punto arasında gidip geliyordum. Punto alacak birinin tüm başlıkları okuyup araçla ilgili tüm sıkıntılar/memnuniyetler araca olan bağlılık gibi başlıkları değerlendirmesi lazım. Bizim aracımıza olan tutkumuzu görüp de almaya karar veren insanlarda olacaktır. (Tıpkı benim sizlerin tutkularına okurken gıpta ettiğim gibi)

Hangi başlıklar özel olabilir diye düşününce üyeleri ilgilendiren buıluşmalar sticker dağıtımı falan olabilr ama yine de bence aracı olmayan birininde buluşmaya gelip oradaki ortamı dostluğu görmesi ve bir çok farklı model GP yi bi anda inceleme fırsatı bulması ilginç olabilir.

Misafir olarak katılabilsin sadece! Okusun ama cevap yazamasın mesela! Ya da grup başkanı tarafından onaylanan mesajları yayınlansın sadece...
Elini kolunu sallayan girmesin ki biz de içeride tam bir birlik olabilelim...8O

Misafır
15/01/2007, 17:12
linosa katılıyorum.
öylesi daha iyi olur bence de.

Mısafir
15/01/2007, 17:26
hmm evetç .sanırım mesajları okuyup mesaj atamaması sorunu çözebilir. Ama biz burada art niyetli insanlara karşı önlem almaya çalışıyoruz. Ben art niyetli bi adam olsam ve bi şekilde siteye zarar vermek istesem 1500 tane fake üyelik yolu var. Birini dener girerdim. Şasi numarası bile alsak o numarayı nereden doğrulatacağız ki? siteye aldığımız önlemlerle güvenliği arttırıcaz derken anti patik olmayalım iyice. Sonra Amerika'nın 11 Eylül sonrası durumuna düşeriz. Tüm dünya giriş çıkışlarda lanet etti adamlara. Sırf içe dönük paranoyal yaklaşımları yüzünden artık insanlar turist amaçlı gezilerinde Amerika'yı akıllarına bile getirmiyorlar. Biz de işin dozunu iyi ayarlayalım derim. Sonuçta hırsız / Kilit olayı. Siteye katılımı ne kadar rahat yaparsak o kadar genişleriz bence.

erdiyilmaz
15/01/2007, 17:32
dedikLerinde hakLısın. bu konu benim de akLıma takıLıyor. tamam şase numaraLarını aLdık girenLerin. bu kişinin gerçekten o şase numaraLı araca sahip oLup oLmadıgını nasıL kontroL edicez? yada o şase numarasının beLirLi bir kod mantıgı varsa (hane sayısı vs. gibi örnegin cep teL. kontur yukLeme sifreLeri) bunu nasıL doğruLayacagız? bu mekanizmaya kafam takıLdı.
fiat'La irtibat kurarım kişi biLgiLerine uLaşırım diyen birisi varsa aydınLatırsa bu konuda sevinirim.

Mısafir
15/01/2007, 17:33
Hayatta vermez fiat bu bilgileri. Polisiye bi olay için olsa tamam da bizim kulüp güvenliğimiz için zannetmiyorum ..

Linos
19/01/2007, 18:48
searchandrescue bu konuda yardımcı olabileceğini söylüyordu! Yarın buluşmada konuşuruz artık...

CAGLARKA
21/01/2007, 00:26
arkadaşlar benim nacizane fikrim şudurki şasi numarası alamk veya benzeri önlemler (!) almanın gerekliliği tartışılır. ben 2-3 gündür üyeyim daha öncede bi forum sitesine üye olmuştum ve hiç yazmadım.buranın özelliği daha ufak bi grup olmasından dolayı verdiği sıcaklık hissi bence. bu sıcaklığı da yasaklamalarla soğutmanın iyi bir fikir olduğuna inanmıyorum. buranın amacı arkadaşlık dostluk ilişkilerini pekiştirmek, bilgi paylaşımında bulunmak ve bu amaçlara ters düşecek şekilde yasaklamalar yapıp dostluğu arkadaşlığı kalıplara sokmak yanlış olur diye düşünüyorum. Ancak kötü niyetli davranan arkadaşların yazması engellenebilir ki böyle insanlar zamanla gelecektir. bunlar aradan temizlenecektir diye düşünüyorum. zaten bu amaçla gelen insanlar fazla da durmazlar. çünkü burada aktif olarak katılım için bu işi gerçekten istemek ve bu arabayı sevmek gerek. gp yi sevmeyen insan burda devamlı yazamaz. ben arabamı alana kadar kaç tane gp baktım en sonunda bulunca hemen aldım.bu başka bişey o yüzden içinizi rahat tutun arkadaşlar herkese selamlar...

Linos
24/01/2007, 00:33
Arkadaşlar, üye olanlara sorma işini hala yapmadık? N'oldu, vaz mı geçildi? Kimler kartvizitten gelmiş, kimlere bayiiden tavsiye edilmiş vs.. bir öğrenseydik yaw...8O 8O 8O

Linos
24/01/2007, 00:35
Ben bir tane daha ekliyeyim...

- Aracı aldığım bayiinin tavsiyesi üzerine.
;)