PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plaka değiştime

aybikeyanar
04/07/2007, 16:44
arkadaşlar plakayı nasıl değiştirebilirim.. yarın hayırlısıyla GP mi teslim alıyorum YNR plakaya 600 ytl istediler kalsın dedim.. seriden alacağım plaka EZ ve ben hemen değiştirmek istiyorm.. bunun usulunu bilen varsa yardım bekliyorum

paradiseLost
04/07/2007, 16:54
O dediğiniz biraz zor ve masraflı bir iş siz EZ plakaya alışın derim.
İlla istemezseniz aracınızı İstanbul dısına satış yapmanız gerekiyor ve plaka değişip yeni ilin plakası cıktıktan sonra tekrar İstanbula satış almanız gerekli ozaman geicek olan plakanın farklı olabilmesi için başka trafik şubeden işlem yapmalısınız mesela sizin istediğiniz YNR plaka İstanbuldaki bir tek subeden veriliyor işleminizi ordan yaptırın kendiniz yaptırın memurdanda rica edin eger bosta varsa verirler.

Misafir2
04/07/2007, 16:57
34 EFE 54 plakaya istanbulda benden 5000 ytl istedıler malesef oğluma ilerde kıyak yapacaktım ama yemedi açıkçası::)
bu işler bızı bozuyor arkadşım en güzeli sen elındekıyle ıdare et bizim gıbı

özel plaka alayım dıye düşündüm adapazarından aynı plakayada yıllık 500 küsür vergi var dedıler oda işime gelmedi:)

femoli
04/07/2007, 17:09
Ben şunu anlamadım plakanız çıktı siz onumu değiştirmek istiyorsunuz yoksa daha çıkmadıda özel bir şeymi olmasını istiyorsunuz..

Eğer çıkmadıysa emniyetten boşta olan plakalara bakıp size yakın olan bir
plaka yada biraz daha paraya kyıp özel plaka alabilirsiniz..

Ama plakanız çıktı ve siz bunu değiştirmek isterseniz işte o biraz zor masraflı bir iş aracı şehir dışına satacaksınız ondan sonra tekrar alacaksınız ve iki masraf ve iki emek tekrar üstteki anlatığım olay olacak yani yaş ...

aybikeyanar
04/07/2007, 17:13
Malesef bu durumda plakama alışmak zorunda kalıyorum :(

OzzY
04/07/2007, 18:36
bitek izmirde parasız hallediliyo heralde bu işler

hem cmax hem gp tek kuruş ödenmeden istediğmiz gibi alındı YK ve HK

GaladrieL
04/07/2007, 20:34
ben arabamı almadan önce emniyetin boştaki plakaları online olarak yayınladığı siteden sürekli takip ediyordum. orda beğendiğiniz plakayı seçince 24 saat süreyle tutabiliyorsunuz ama 24 saati geçince yine herkese açık hale geliyor..ben bitakım aksiliklerden dolayı o işi halledememiştim ama düzenli takip ederseniz bire bir gönlünüzdeki olmasa da hoş bişeyler yakalayabilirsiniz. bu arada tabii özel plaka statüsüne girmediği için normal plakadan fiyat farkı yok..

BGRAYS
04/07/2007, 20:44
34 EFE 54 plakaya istanbulda benden 5000 ytl istedıler malesef oğluma ilerde kıyak yapacaktım ama yemedi açıkçası::)
bu işler bızı bozuyor arkadşım en güzeli sen elındekıyle ıdare et bizim gıbı

özel plaka alayım dıye düşündüm adapazarından aynı plakayada yıllık 500 küsür vergi var dedıler oda işime gelmedi:)

abi 54'le başlayan EFE alsaydın ?

HKNZHR
04/07/2007, 21:22
bende yıllarca araba ve aramın plakası konusunda hayal kurdum xD herzaman derdim HZ olacak die ama adana valisi degişmiş ve 50 ytl verip istedigin plaka alma olayını kaldırmıs.. cok kulagını cınlattım.. :(

Misafir2
05/07/2007, 00:57
abi 54'le başlayan EFE alsaydın ?

kardeş adapazarında 3 harf olmadığı için istanbul
yoksa ne işim olur istanbul plakası ile

bitek izmirde parasız hallediliyo heralde bu işler

hem cmax hem gp tek kuruş ödenmeden istediğmiz gibi alındı YK ve HK

ozanım şimdiki plakamda senın dedığın gıbı FV 242 eşimin ve benım baş harflerımız 242 de okul numaramdı:) ve beş kuruş vermedım bu plakaya gizemın dedığı yola benzer eş dost aracılığı ile aldım

ufuk61
05/07/2007, 08:44
valla benim komser tanıdıklar vardı istediğim plakayı aldm

ama senin yerinde olsam suanki plakayo kullan derim cok masraflı bir iş

Bülent A.
05/07/2007, 09:26
Aslında şehir dışına satış ve sonrasında tekrar ilinize satış işlemlerine gerek yok.

Şehir dışına satış yapıp tekrar aracın kaydını İstanbula getireniz dahi YNR plaka almak için o 600 YTL sizden istenecek.

EZ almak yerine seriden gene isteğinize yakın bir plaka seçebilirsiniz.Yani plakayı çıkartıp değiştirmek yerine direk almak istediğiniz plakayı alın.

Yok ben fantazi yapıcam derseniz aracı aldığınız bayiye Ankara veya İzmir plaka istediğiniz söyleyin.Tüm işlemleri onlar hallediyorlar.
Sonrasında trafik Şb ye bir dilekçe vererek ikamet adresinizin İstanbul olduğunu belirten bir dilekçe yazarak ekine muhtarlıktan alacağınız ikametgah belgesini ekleyin ve Aracınızın kaydını nakil getirme belgesini doldurup verin.2 satıştan daha hesaplı olacaktr.

Ayrıca Trafik Şb lerine göre plaka serisi uygulamasına son verildi.İstediğiniz harf grubunu istediğiniz Trafik Şb.den alabiliyorsunuz.

Honor COOPER
05/07/2007, 09:31
çok uzun ve zahmetli yollar.bence değmez.

aybikeyanar
05/07/2007, 23:50
nihayet bugun kavuştum ve araba okdar güzel ve gözalıcıki plakanın ne olduğu umrumda bile olmadı.. yinede hepiinize teşekkürlerr

femoli
06/07/2007, 09:26
heheheeh gp yi görünce plaka ve yazılanlar boşa gitti desenize

anvil
06/07/2007, 09:57
ben maalesef ismimin ve soyismimin başharflerini alamıyorum. çünkü ben galatasaraylıyım :D

aybikeyanar
06/07/2007, 10:15
Evet Allah Kem gözlerden korusun.. Cok begendim.. Almadan Önce Aklimda soru isaretleri vardi.. ama icine otorup sürünce ne kadar iyi bi secim yaptigimi anladim.. sürüs inanilmaz konforlu... ici cok rahat .. hersey düsünülmüss.. hicde öle sölendigi gibi ses falan gelmiyor.. aksine benzinci bile dizel oldugunu anlamadi.. az kalsin benzini basıyodu... bide ilginç bi olay oldu.. adamlar mazotu doldurduktan sonra pompayı çıkarmadılar.. bu pompa burdan çıkmaz diyo. ben anlamadım korktum nasıl çıkmaz falan diye.. walla çıkmaz kalır burda falan diyolar.. alla alla sonra bende tabi heyecanın verdiği şabanlıkla aval aval nasıl çıkmaz falan diyorum.. meger bahşiş istiyolarmışşş.. bende dedim ki siz hortumu koyun benim arabamın üstüne bide bahşiş isteyin falan dedim hortumu üstten geçirmişlerdi ..sonra yok abla bu hortum çizmez falan dediler... sonra çıkardılar pompayı.. bakalım ilk depomla kaç km yapıcam.. arabama şimdilik sadece hafif bir cam filmi ve güzel bir jant düşünüyorum..

GaladrieL
06/07/2007, 10:39
iyi günlerde kazasız belasız kullan :)

alperylm
06/07/2007, 10:45
hayırlısı olsun kazasız belasız güle güle kullan

aybikeyanar
06/07/2007, 11:26
Teşekkür ederim... arabam şuanda ilk yağmurunu yiyoo.. benimde içim gidiyo:blush000:

Linos
06/07/2007, 12:19
Hayırlı olsun! Güle güle, kazasız-cezasız kullan... ;)

Er-NnN
06/07/2007, 13:28
hayırlı olsun güle güle kullanın... :)

araba da bi yağmur yesin serinlesin yaw... :D

aybikeyanar
06/07/2007, 13:47
Teşekkür ederim.. Allah herkeze istediğini almayı nasip etsin.. Tabiki hellal yolla :X