PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekspertiz raporu !!!

halilcan
09/05/2012, 12:03
Öncelikle herkeze merhaba arkadaşlar,
Geçen günlerde arabamı satmaya karar verdim alıcının isteği üzerine bir expertiz raporu almak için servise gittik araç incelendikten sonra şu sorunlar olduğu söylendi:
1.Hava filtre kazanı kırık : parça 450 tl
2.Sağ ve sol akslarda yağ kaçağı var : parça 2300 tl
3.Arka amortisör terleme yapmış : parça 800 tl
4.Ön fren diskleri fatura yapmış : parça 580 tl
Bu bilgileri edindim aracım 90 hp 6 iler 2006 gp öncelikle experler ne kadar güvenilirdir? bu konusu geçen sorunlar ile ilgili ne yapılabilir? parça değişimi şartmıdır? akslardan yağ kaçağı var ne demek oluyor? ve bu durumne ne yapılabilir serviste değişme yolu çok pahalı olucağından alternetif ne olabilir?
Konu ile ilgilenen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim, hayırlı günler.

etufan
09/05/2012, 13:49
Alıcı ile servis arasında bağlantı mı var yahu? 4000 TL masraf çıkarmış pert olmuş araç?

Du Hast
09/05/2012, 14:02
Geçen günlerde arabamı satmaya karar verdim alıcının isteği üzerine bir expertiz raporu almak için servise gittik araç incelendikten sonra şu sorunlar olduğu söylendi:
Bu bilgileri edindim aracım 90 hp 6 iler 2006 gp öncelikle experler ne kadar güvenilirdir? bu konusu geçen sorunlar ile ilgili ne yapılabilir? parça değişimi şartmıdır? akslardan yağ kaçağı var ne demek oluyor? ve bu durumne ne yapılabilir serviste değişme yolu çok pahalı olucağından alternetif ne olabilir?
1. çıkmasını 50 liraya hallederim, olmasada olur mühim değil.
2. akslarda yağ kaçağı varsa körük değiştirilir aks değiltirilmez. tanesi için 30 tl ye aks körüğünü değişim için işçilik alıyoruz
3. değiştirmeye gerek yok
4. fren disklerinin tanesini 20 tl ye tornalattırırsınız taş gibi olur. (fatura yapmak olayını ilk defa duydum, disk ya çarpılır ya biter ya da çatlar)

kısacası ben olsam 170 tl ye hepsini hallederim :) nerede expertiz yaptırdıysanız yuh onlara

tayfux
09/05/2012, 14:11
bu ne yaa bence adama araba aldırmamak için ellerinden geleni yapmışlar :D hocam 2.el araçta olabilecek normal şeyler bunlar..

umit
09/05/2012, 14:30
Alıcı ile servis arasında bağlantı mı var yahu? 4000 TL masraf çıkarmış pert olmuş araç?

hakikaten resmen pert parası çıkarmışlar, git özel servise kendin yaptır bu eksikleri, ero servis cevizlibağ erhan usta hepsini makul fiyata halleder, forumda arat ero diye iletişim bilgileri çıkar...

ya şu çıkarılan fiyata bak be, el insaf yahu bu kadar da olmaz, insanlar çöpten mi buluyor parayı... :realmad:

tonymontana
09/05/2012, 14:37
geçenlerde de edirneden bir arkadaşa elektrik tesisatı için 7-8bin TL çıkarmışlardı. Yetkili servisler tutturabildiğini öpüyor. Tofaş'ın buna el atması lazım.

Ziyaretci036
09/05/2012, 14:50
hakikaten resmen pert parası çıkarmışlar, git özel servise kendin yaptır bu eksikleri, ero servis cevizlibağ erhan usta hepsini makul fiyata halleder, forumda arat ero diye iletişim bilgileri çıkar...

Ya şu çıkarılan fiyata bak be, el insaf yahu bu kadar da olmaz, insanlar çöpten mi buluyor parayı... :realmad:
aynen git erhan abiye sana çiçek gibi yapsın. Hemde çok çok ucuza .

umit
09/05/2012, 14:57
Yetkili servisler garanti kapsamı içindeki araçların müşterilerini öperler, ya sonra, bu öpücüğü alan müşteri daha gidermi onlara,hepsi aynı değil tabii, hatta Ankara da Müslüm bey i forumdan okuyup tanıdığım kadarıyla ayrı tutuyorum... Bence iş servis müdürlerinde bitiyor. Yani yetkili servis tamirle uğraşmaz direk arızalı parçayı değiştirir diye bir mantık olmamalı.
parçayı komple değiştirmeden önce tamir yada işlem yöntemini araştırmaları, uygulamaları gerekmez mi?.
Müşterisine tamir yoluyla hallettikleri işlemler için ayrı garanti prosedürü bile uygulayabilirler... Bir parça müşteri zarar etmesin diye değiştirmedi tamir yoluna gidildi şeklinde sisteme girebilirler.

Ben baskı balata değişiminde volanımın tornalanmasını bilhassa üstüne basa basa belirtmeme rahmen servis sıfır parça takmış, 500 mü 700 mü Tl öpmüştü lan bir daha sana gelip öpülürmüyüm... Küfüre günah diyorlar yaa...

ayaman
09/05/2012, 15:27
yuhhh yuhhh yuhhh! servise deseydin ya şimdiye kadar bu aracı böyle kullandım. sizin bu verilerinize göre bir trafik kazasından ölmem gerkirdi deseydiniz ya. valla aklıma gelmiyor değil bu servis senin alıcının akrabası m ıdır ne aracı bedevaya kapatmak istiyor galiba ?
araç takla atsa bile bu kadar masraf çıkartmaz yahu

halilcan
09/05/2012, 22:36
Verilen bilgiler çok açıklayıcı konuyla ilgilenen herkese gönülden teşekkürlerimi sunarım.

jackal
09/05/2012, 22:51
Enteresan , çıkan masraflar daha da enteresan bence de moralinizi bozmayın .

Solitude
09/05/2012, 23:23
Bence bide kendi sattıkları sıfır araçlara baksınlar, kaç para msaraf çıkartacak acaba ?

1) Arka kapı kolları gıcırdıyor...
2) Stop lambaları buğu yapmış...
3) Direksiyon altından ses geliyor...
4) Tıkırtı burcu değişecek...
5) Amortisör takozları ses yapıyor...
.
.
.

Bu böyle gider.....

venomtigris
09/05/2012, 23:25
Arka amortisör terleme yaptıysa sırtına havlu koyversinler.. vah vah.. servise bak. kimisi üç kat boyayı bulamaz bunlar da terleyen amortisör icat etmişler.....

Ziyaretci040
10/05/2012, 13:26
Servis falan hikaye ya saçmalamışlar.Dışarıda gerçekten çok ucuza yaptırabilirsin diye tahmin ediyorum arkadaşların gittikleri güvenilir ustaları vardır illaki.Bende araç aldım ben sadece dışına baktım içine bindim adam daha önce eksper yaptırmış o raporu okudum daha sonra doğrulattım ve aldım muhtelif yerlerinde yapılan boyaların cilaları sökülüyor ama dert etmedim sonuçta 2006 araç abi 6 yaşında.Ve şehirde yaşıyorsun.Satın almak istiyenin akrabası neyidir bence o.

pdr42
11/05/2012, 07:09
Servis sanırım daha önce ekspertiz yaptıgı aractan dolayı mahkemeden ceza almısç.Bu yüzden ne var ne yok söylüyor sanırım:)))

burank16
12/05/2012, 12:02
Sikayetlerimizi kendi aramizda konusarak FIAT tan cozum beklemek yanlis olur bunlari onlara mail gondersek hepimiz destek olsak birbirimize daha kolay cozum alabiliriz ama malesef cogumuz genel merkeze bildirmekten kaciyoruz boyle oluncada sorunlar kolay cozulmuyor ha genel merkez ne kadar duyarli oda tartisilir fakat sayica cok kisi ayni sorun icin genel merkeze sikayette bulunsa bence onemserler.Bunun icin once kendimiz onseyip duyarli olalim ki onlarda duyarli davransin

HasanAliz
15/05/2012, 20:47
akslarda yağ kaçağı şanzımandan kaynaklanıyor ama kaçak varsa arabanın altına bakınca farkedebilirsin. benimde sol aksda yağ sızıntısı olmuştu kendim görmüştüm . dışarıda hallettirdim. aksda yağ kaçağaı olunca komple parça değişmiyor o ne ya 2300 tl :) aks keçeleri var onlar zamanla deforme oluyor keçeyi değiştiriyorlar halloluyor :) o da 50-60 tl bişey tutuyor . :) sen arabayı size verip çıkayım deseydin onlara :) görende 92 model broadway sanacak :) GP bu :)