PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis Onay Verdi ? (City Değişimi)

ceb_58
09/05/2012, 11:31
Bugüne servis arabayı cihaza bağlamak için gün vermişlerdi. Gittiğimde, bilgisayara felan bağlamadılar. Direk olarak bende ruhsatı istediler. Sonra bir yetkili yanıma geldi, %100 ücretsiz değişim olacağını söyledi. Sevindim, ancak neden bilgisayara bağlamadılar, sanki herşey planlanmış gibi sorgusuz sualsiz kabul ettiler. 2 gün önceki servisle şimdiki servis arasında dağlar kadar fark var. Hemn kabul ettiler.

Soru 1: Parçanın ellerinde olmadığını, bugün sipariş verdiklerini parçanın yarın geleceğini söylediler. Yarın 9.00 a randevu verdiler, değişim için. Anlamadığım nokta şu parça 1 gün de ellerine ulaşır mı? Sonra değiştik diye aynı direksiyonu elime vermesinler ?

Soru 2: Yarın aynı zamanda arka amortisörleri değişeceğim. İşçilikle beraber sizce tahmini kaç para tutar ?

Soru 3 : Yarın değişim olduğuna dair fatura vb. bişey almam gerekir mi? Ayrıca değişecek olan motorun garantisi olacak mı?

NOT: Forumda bana yardımcı olan arkadaşlara ve Müslüm abiye teşekkkür ederim.

tonymontana
09/05/2012, 11:32
araç kaç bin kmde? garantisi devam etmiyor herhalde, hep serviste mi bakım yapıldı? ilk sahibi misiniz? model yılı kaç?

geçmiş ve hayırlı olsun bu arada.

ceb_58
09/05/2012, 11:33
araç kaç bin kmde? garantisi devam etmiyor herhalde, hep serviste mi bakım yapıldı? ilk sahibi misiniz? model yılı kaç?

geçmiş ve hayırlı olsun bu arada.

Aracın ikinci sahibiyim. 112.000 kmde, 2006 model. Garantisi bitmiş.

Hep Serviste mi bakım yapıldı bilmiyorum. Aracı aldığım kişi genelde özel yaptırdığını söyledi ancak 100.000 bakımı serviste yapıldığını biliyorum.

06kaymak
09/05/2012, 12:23
Sizin adınıza sevindim...garantiden değişen parçanın faturası olmaz..takılan parça da sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum...çünkü takılan yeni city ler iyileştirilmiş citylerdir...Tofaşa çekilen acil parçalar ertesi gün servisin stoklarında olur..

ceb_58
10/05/2012, 21:31
10.05.2012 Perşembe itibari ile ücretsiz city değişimi yapılmıştır.

schneider
07/06/2012, 22:12
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.