PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dış ısı göstergem sapıttı

cuneyt-74
08/05/2012, 22:59
iyi aksamlar arkadaslar.son zamanlarda hava sicak olmasina ragmen yol bilgisayarindaki isi gostergesinde dis ortam isisi -4,-5 gibi garip degerler gosteriyor.hal boyle olunca digital klima devreye saglikli girmiyor.bi sure sonra bu durum kendiliginden duzelebiliyor.basina boyle bir durum gelen varmi acaba aranizda.aracim g.punto 2007 starjet.simdiden tsk.ler.

umit
09/05/2012, 12:07
cüneyt abi, önceki aracımda bu sorun vardı, tamir için çok araştırma yaptım ancak araç pert olunca tamir ettirmek kısmet olmadı:(
bildiğiniz gibi dış ısı gösterge sensörü sağ dikiz aynasının altında,
ismi lazım değil istanbul da bir yetkili servis elemanı komple sağ ayna değişecek dedi,
ben o arkadaşa ısı sensörünün ayrı bir parça kodu olduğunu,
bu parçanın ayrı bir kodu varsa neden komple sağ ayna değişir diye söyleyince yan çizmeye başladı, neyse;
bakırköy haliç otoya gittim, servis ustası evet sadece ısı sensörü değişiyor dedi,
komple sağ dikiz aynanızı boşuna değiştirtmeyin...

cuneyt-74
09/05/2012, 12:13
tesekur ederim ilgin icin.peki maliyet olarak bir bilginvarmi acaba?

umit
09/05/2012, 12:56
o kadarını size bırakıyorum, sizi komple sağ aynadan kurtardım, Bursa da ikamet ediyorsunuz tam fiat yedek parçalarının beşiğinde;D
Herhangibir yetkili servisten öğrenebilirsiniz dediğim gibi ben değiştirtmedim aracım pert olduğundan...

cuneyt-74
09/05/2012, 13:55
kendine geldi bugun derece,masraf cirmaya kiyamadi kerata.tekrarlarsa servis yolu gorunecek bize ozaman.tekrar tsk.ederim.

umit
09/05/2012, 14:02
siz öyle sanın, o sağ gösterip sol vurur:D klimaya en ihtiyaç duyduğunuz anda sensör yine sapıtıp suratınıza kalorifer sıcak üflediğinde, suratınızı düşünemiyorum :D Araştırmanızı yapıp masrafınızı şimdiden öğrenin isterseniz...

Ziyaretci036
09/05/2012, 14:32
Benimkide bir ara -40 diyordu yolda buzlanma var :d sonra düzeldi

umit
09/05/2012, 15:01
Benimkide bir ara -40 diyordu yolda buzlanma var :d sonra düzeldi

hahaha koptum :Dyav birader senin araba rusya şartlarına göre yapılmış -40 da der - 60 da :-)
sanki kliman varda seni kasıyor dış ısı sensörü, bizim araçlarda o sensör sapıttığında arabanın içinde çiçek çıkarıyoz, çöl rüzgarı esiyor içerde, klima soğutmuyor :-)

takres
09/05/2012, 15:12
yazılımla veya sensörle ilgilidir...