PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin

Punto06
04/07/2007, 03:43
Bugün siteler kavşağında birden aracın benzini bitti bizim orda 2 tane benzinlik var biri po biride shell Benzin almak için bunlarında önünde geçtik iskitlere gidiyoduk araba benzinliğin önünde durdu işte babam 5 ytl lik benzini bidona doldurdu geldi doldurduk benzini bidonla ordan opeti gidip depoyu fulledik bu 5 ytl lik benzinin sorunu çıkarmı anlaşılırmı???:lock:

baycep
04/07/2007, 07:07
Bugün siteler kavşağında birden aracın benzini bitti bizim orda 2 tane benzinlik var biri po biride shell Benzin almak için bunlarında önünde geçtik iskitlere gidiyoduk araba benzinliğin önünde durdu işte babam 5 ytl lik benzini bidona doldurdu geldi doldurduk benzini bidonla ordan opeti gidip depoyu fulledik bu 5 ytl lik benzinin sorunu çıkarmı anlaşılırmı???:lock:

kesinlikle belli olmaz merak etme kardeş...

Lordrivendel
04/07/2007, 08:35
Tabi OPET yetkilileri bu forumu takip etmiyorsa... :)

gurik
04/07/2007, 10:36
olur tabii. zerresini tespit ediyor cihaz. en son 10 depo yani 450 litren önemli.

Punto06
04/07/2007, 10:48
kesinlikle belli olmaz merak etme kardeş...

olur tabii. zerresini tespit ediyor cihaz. en son 10 depo yani 450 litren önemli.

Şimdi kafam karıştı ederlermi etmezlermi:dumbo:

Er-NnN
04/07/2007, 11:17
etmezler eğer forumu takip etmiyolarsa 5 ytl benzin bişi deil ufak bi gazlamayla rahatlıkla fazlasıyla tüketebilcein bi yakıt miktarı... :)

nasrettinhoca
04/07/2007, 11:29

Bu cihazda ne oluyor...Konulan benzinin üzerindeki Opet yazısını mı okuyor?Son 10 depoyu nerde arıyorlar?

erdiyilmaz
04/07/2007, 12:14
son 10 depoyu fiat-opet kartına bakarak tahmin ediyorLar. kiLometre biLgisi de veriLdigi için, veriLen benzin miktarıyLa aracın yakLaşık ne kadar gidecegi beLLi.

son 10 tüketimde km'de anormaL artış varsa zaten başka firmadan benzin aLındığı beLLi oLur kanımca.

akin78
04/07/2007, 17:14
5 ytl farkedilecek kadar büyük bir rakam değil..

h k
04/07/2007, 20:05
illaa opetten alacağız diye bu kadar kasmayın ya.
ben cok zorda kalmadıkca opetten almam , 40 bin km dir benzinle ilgili bir sorunum olmadı ki adı sanı hiç duyulmamış moil, lukoil , turquouise isimli dagıtım sirketlerinin yakıtlarını bile kullandım.

Denizzz
04/07/2007, 20:52
arkadaşlar bu yakıt güvence sistemi denilen şey düpedüz dolandırıcılıktır(!)...neden mi???

yanıt için lütfen opet kartlarınızın arka kısmındaki açıklamayı okuyun...ya da siz yorulmayın, yazan şu...YAKIT GÜVENCE SİSTEMİ ARACINIZIN GARANTİ SÜRESİ İLE SINIRLIDIR...yahu bu kadar komik bir şey olabilir mi...bizim araçların garanti süresi yanlış hatırlamıyorsam 2 sene/100.000km (opsiyonla uzatılmadıkça)...

bu da şu demek oluyor...aracımız garantiden çıktığı ilk gün, opetten aldığımız akaryakıt aracımızda herhangi bir soruna yol açarsa, isterse son 1000 depomuz opetten olsun adamları hiç mi hiç ilgilendirmiyor...

evet ben de ilk 5 depomu opetten aldım...hatta böyle bir uygulamanın olmasına sevindim de...ancak tesadüfen kartın arkasında yazanları okuduğumda feci şekilde aldatıldığımı, kandırıldığımı hissettim...

bunlar tamamen benim düşüncem...siz elbette benimle aynı hislere sahip olmayabilirsiniz...

kalitesine güvenen şirket, yakıtını benden aldığın sürece aracında herhangi bir problem çıkmaz çıkarsa da masrafını ben karşılıyorum diye güvence verebilmeli, bunu oldukça ironik bir şekilde aracın halihazırda marka garantisi içinde olduğu süreyle sınırlandırmamalıdır...

şimdi bana diyebilirsiniz ki, bunu yapan başka hangi şirket var...evet yok...ama en azından bizi aptal yerine koyarak belli bir akaryakıt şirketini kullanmaya mecbur hissettiren de yok...

bu tamamen koç bünyesi altındaki şirketlerin kendi aralarında paslaşmasıdır...aracınızı fiat ya da forddan alırsanız benzini de opetten alın...para bize aksın mantığı...

yanlış anlaşılmasın...ben x şirketinin yakıtı opetten daha iyidir demiyorum ya da opetin ürünlerini kötülemiyorum...buna hakkım da yok zaten...ben sadece şirketin izlediği, insanları bu suistimalden bihaber bırakan politikayı eleştiriyorum...

NesT
04/07/2007, 21:42
ben ilk benzin hariç şimdiye kadar 5200 km de kullandığım tüm benzinleri opetten aldım ama maalesef 10 kez üstüsete opettten aldığımı ispatlıyamam çünkü arda 2 depoya yakaın benzin kayıtlara geçmemeiş. Yaklaşık 1000 km lik kısımd aopetsiz görünüyor. Adamlar kendileri cidiye almıyor demekki. Burda bir arkadaşında yakıt filtresi arızalnmış servisden yakıttan olduğu tesbit edilmesine rağmen opet kabul etmemiş. (linki bulamadım)

ABNEW
04/07/2007, 21:44
5YTL lik yakıtın Opet dışından alındığının anlaşılması imkansız.Çok küçük bir miktar.Hiçbir sorun olmayacaktır ileride.Zaten depodaki yakıt inceleniyorsa o zaman karta yakıtı ve km yi kaydettirmenin de pek bir önemi yok:)

anvil
05/07/2007, 09:58
illaa opetten alacağız diye bu kadar kasmayın ya.
ben cok zorda kalmadıkca opetten almam , 40 bin km dir benzinle ilgili bir sorunum olmadı ki adı sanı hiç duyulmamış moil, lukoil , turquouise isimli dagıtım sirketlerinin yakıtlarını bile kullandım.
aynen

Punto06
06/07/2007, 14:48
zaten 5 ytl lik benzin beni opete götürmek için alınmış bi benzin hemen opetten benzin aldım ondan sonra yani fazla km farkı olmamıştır

webercis
06/07/2007, 15:44
ya 5 lt yi kim fark edecek ki.hem km ile karşılaştırılıp hesabı sorulsa dahi sen hiç geri geri gitmiyon mu?yada arabayı rolantide hiç çalıştırmıyon mu?bunlarda km atmıyor yani....içini ferah tut

Linos
06/07/2007, 23:50
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/658-v-power-95-97-oktanmi.html

Buradan konuyu inceleyebilirsiniz Atilla Bey ;)

gurik
07/07/2007, 01:18
bizim görev aracımız opetin sponsorluğunda. Motor arızası yaşadık ve aracaın deposunu mühürleyip test cihazına soktular. Tabi bişey çıkmadı çünkü tüm ikmali opet ten yapıyoruz. Fakat sordum yine de. Eğer başka bir mazot olsaydı anlarmıydızı diye. Cevap şu oldu. OPET YAKITLARINDA BU CİHAZIN TANIYACAĞI BİR MARKER KULLANIYORUZ. Zerre kadar farklı bir mazot yada benzin olursa cihaz bunu gösteriyor dediler. Ve bozuk kalitesiz mazotu da gösterdiği için eğer aldığımız mazot bozuk olsaydı şu anda bir opet istasyonu kapanmış olacaktı...

nasrettinhoca
07/07/2007, 17:58
bizim görev aracımız opetin sponsorluğunda. Motor arızası yaşadık ve aracaın deposunu mühürleyip test cihazına soktular. Tabi bişey çıkmadı çünkü tüm ikmali opet ten yapıyoruz. Fakat sordum yine de. Eğer başka bir mazot olsaydı anlarmıydızı diye. Cevap şu oldu. OPET YAKITLARINDA BU CİHAZIN TANIYACAĞI BİR MARKER KULLANIYORUZ. Zerre kadar farklı bir mazot yada benzin olursa cihaz bunu gösteriyor dediler. Ve bozuk kalitesiz mazotu da gösterdiği için eğer aldığımız mazot bozuk olsaydı şu anda bir opet istasyonu kapanmış olacaktı...

Serhat in yazdıklarına göre sadece depo içindeki yakıtın opet olması önemli ...Son 10 depo olayında arada alınan ufak tefek farklı markayakıtlar arıza olmaması durumunda bir önem arz etmeyecek demektir..

viper
07/07/2007, 21:42
arkadaşlar bu yakıt güvence sistemi denilen şey düpedüz dolandırıcılıktır(!)...neden mi???

yanıt için lütfen opet kartlarınızın arka kısmındaki açıklamayı okuyun...ya da siz yorulmayın, yazan şu...YAKIT GÜVENCE SİSTEMİ ARACINIZIN GARANTİ SÜRESİ İLE SINIRLIDIR...yahu bu kadar komik bir şey olabilir mi...bizim araçların garanti süresi yanlış hatırlamıyorsam 2 sene/100.000km (opsiyonla uzatılmadıkça)...

bu da şu demek oluyor...aracımız garantiden çıktığı ilk gün, opetten aldığımız akaryakıt aracımızda herhangi bir soruna yol açarsa, isterse son 1000 depomuz opetten olsun adamları hiç mi hiç ilgilendirmiyor...

evet ben de ilk 5 depomu opetten aldım...hatta böyle bir uygulamanın olmasına sevindim de...ancak tesadüfen kartın arkasında yazanları okuduğumda feci şekilde aldatıldığımı, kandırıldığımı hissettim...

bunlar tamamen benim düşüncem...siz elbette benimle aynı hislere sahip olmayabilirsiniz...

kalitesine güvenen şirket, yakıtını benden aldığın sürece aracında herhangi bir problem çıkmaz çıkarsa da masrafını ben karşılıyorum diye güvence verebilmeli, bunu oldukça ironik bir şekilde aracın halihazırda marka garantisi içinde olduğu süreyle sınırlandırmamalıdır...

şimdi bana diyebilirsiniz ki, bunu yapan başka hangi şirket var...evet yok...ama en azından bizi aptal yerine koyarak belli bir akaryakıt şirketini kullanmaya mecbur hissettiren de yok...

bu tamamen koç bünyesi altındaki şirketlerin kendi aralarında paslaşmasıdır...aracınızı fiat ya da forddan alırsanız benzini de opetten alın...para bize aksın mantığı...

yanlış anlaşılmasın...ben x şirketinin yakıtı opetten daha iyidir demiyorum ya da opetin ürünlerini kötülemiyorum...buna hakkım da yok zaten...ben sadece şirketin izlediği, insanları bu suistimalden bihaber bırakan politikayı eleştiriyorum...
Tebrik ederim, bravo:thumbs_up2:

Reddline
07/07/2007, 21:59

Yakıt güvence sistemini öyle sallamayın arkadaşlar. Tabiki koç kendi bünyesindeki ürünlerinin pazarlamasını yapacak. Fakat şöyle bir gerçek varki Opet kart Ford Focus C-max 1.6tdci aracımda meydana gelen Egr valflerinin Tıkanması nedeniyle(yaklaşı 650ytl civarı bir masraf) oluşan problemimi ücretsiz halletmiştir. Bilgilerinize...

Er-NnN
07/07/2007, 22:10
ücretsiz hallediyolar yalnız çewremde opetten yakıt alıp yakıt problemiyle sanayiye giden (masraf olarak sadece birininki karşılandı) 3 tane arkadaşım var...

pascal
09/07/2007, 04:50
yakıt güwence sistemi olacak diye illa opetten almak şart değil. 2006 eylül ayına kadar sektirmeden aynı opetten aldım eurodizelimi, eylül ayında shell de çalışan arkadaşımla konuştuktan sonra aynı güvenceyi shellinde verdiğini söyledi, hatta neden opetten alırsın ki git shell den al dedi. kalite farkını anlattı ama ben anlamadım tabi :) kendi markasını savunduğu için demedi, Bp de iyidir dedi ama shelli biliyorum we yakıtı iyidir dedi

bunu bana söyleyen çok samimi bir arkadaşım ve İstanbuldaki Shellin en önemli isimlerinden biri ... o yüzden rahat olun :D

nejatb
17/07/2007, 00:24
ben ilk benzin hariç şimdiye kadar 5200 km de kullandığım tüm benzinleri opetten aldım ama maalesef 10 kez üstüsete opettten aldığımı ispatlıyamam çünkü arda 2 depoya yakaın benzin kayıtlara geçmemeiş. Yaklaşık 1000 km lik kısımd aopetsiz görünüyor. Adamlar kendileri cidiye almıyor demekki. Burda bir arkadaşında yakıt filtresi arızalnmış servisden yakıttan olduğu tesbit edilmesine rağmen opet kabul etmemiş. (linki bulamadım)

arkadaslar o arkadas benim yakıt filitresi arızası olayı.

annemlerden almıslar 100 ytl yi, daha arac 9bin km'de iken. bu yüzdende ben bu yakıt guvencesi olayına pek guvenmiyorum türkiye'de bana biraz sallamasyon gibi geliyor.

rosecıty
17/07/2007, 10:33
gecende opet ten aldım sistemleri çalışmıyordu km bilgisi işlenmedi....az miktarda aldığım için fazla sorun olmaz ya fulldediğimiz zaman ne olacak yaklasık 600-700 km yakıt almıyoruz....?????? bence opet yakıt güvencesi tuzak...zaten yakıttan 2 senede bozulursa bu aracı satarım....

Denizzz
17/07/2007, 19:06
ben bu aralar TOTAL Kurşunsuz 97 takılıyorum...sözde bir depoda 30 km fazla gidiliyormuş...bu olay doğru mu değil mi bilemem ama, oldukça memnun kaldım şahsen...özellikle çekişi daha iyi gibi...

Er-NnN
18/07/2007, 20:41
falla arkadaşlar araç varken her zamn po kullandım hiç sorun yaşamadım herkese de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim dizelini de normalini de hatta po 97 benzinliler için özellikle tavsiyemdir... :)

şekerlioğlu
31/07/2007, 16:22
5 ytl'lik benzin her durumda sorun çıkartır(yolda kalabilirsin)

Misafir2
31/07/2007, 16:34
bışey olmaaz korkmayın bukadar arkadaşlar 10 depo hakımız var