PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Angel Eye Yapımı

ORACLE
11/01/2007, 16:09
How To Create Custom LED Angel Eye Rings (https://video.google.com/videoplay?docid=980547339061120203&q=angel+eye)

How To Create Custom LED Angel Eye Rings (https://video.google.com/videoplay?docid=980547339061120203)

padawantr
11/01/2007, 17:20
abicim süpermiş tam yapılası bi şiy de bizim GP'lere olur mu ki ? yani parklar yerine bunlar yansa müthiş olur :)

ORACLE
11/01/2007, 17:21
malesef olmuyor ama adam süper yapmış

padawantr
11/01/2007, 17:31
Ya belki olur. Bülent Abi xenon takmak için sanırım farların içini açmıştı. Ya ah bi vaktim olsa bi film çekecem bi de farların içini siyaha boyayacam bi de bu iş acayip hoşuma gitti farları sökerken bunu da bi denerim ama işte vakit yok vakit....

Mısafır
11/01/2007, 23:13
olaz dıye bısey yok hersey yapılır...

Bülent A.
12/01/2007, 09:52
Sanırım böyle birşeyden bahsediyorsunuz.

https://img402.imageshack.us/img402/9421/img70831gv7.jpg

verdiğin linkteki gibi uğraşmaya gerek yok.Jsv nin hazır angelları var.Yeterki sen farın camını sökebil.

Ama son zamanlarda mobiletlerde bile olmaya başladı.O yüzden ..ku çıktı diye düşünüyorum.

Misafir2
12/01/2007, 10:26
evetya mobıletlerde tekerleklere takıyorlar :))))))))))

padawantr
12/01/2007, 11:36

verdiğin linkteki gibi uğraşmaya gerek yok.Jsv nin hazır angelları var.Yeterki sen farın camını sökebil.

Ama son zamanlarda mobiletlerde bile olmaya başladı.O yüzden ..ku çıktı diye düşünüyorum.

Ya Bülent abi nispet yapma yaaa :D
Şaka bi yana bi şiy soracam. Bizim farlar kapalı kutu gibi dimi, yani üst şeffaf plastik içteki o yansıtıcılarla beraber. Yani kenarından bir kesici madde ile kesilmesi gereken bir yapıda değil mi? Tek parça. Bi de bu far'ı sökerken far yükseklik ayarı zıkkımları ( adını bilemediğim için böyle dedim ) far ile bütünleşik ni bi şiy mi? yani söktüğümüzde ayarlarını falan bozmayalım .

Bülent A.
12/01/2007, 11:59
Şimdi bizim farlar 4 kısımdan oluşuyor.
1- Dıştaki şeffaf plastik kısım
2- Sinyalin ve uzantının olduğu bölüm.
3- Farın ampulunun olduğu çanak kısmı
4- Arkadaki siyah plastik kısım.

Camcıların kullandığı slikon sökücü bir madde var.Onu far cam ile plastik kısmın birleştiği yere sürüp o kısmı yumuşatıyorsun.Daha sonra t bıçağı ile o kısmı yavaş yava kesiyorsun.Yalnız bu bölümde ayrıca tırnaklarda olduğu için o tırnakları biraz eğmen gerekiyor.Yavaş ve dikkatli bir şekilde bu kısmı ayırdıktan sonra gerisi çok kolay. Şeffaf silikon ile angeleye' ı(sanırım 125 veya 108 ölçüsü) kabloları alta gelecek şekilde sabitliyorsun.Kabloları alttan gözükmeyecek bir şekilde alttan çıkarıp park kablolarına bağlıyorsun.
Park ampulunun olduğu duyu dışarı çıkaman gerek yalnız.Ampülüde sökükten sonra hata vermemesi için o kısma sigara jelatini sıkıştırman gerekli.
Daha sonra farı topluyorsun ve WURTH ün siyah cam silikonu ile bi güzel silikonluyorsun ve kurumaya bırakıyorsun.
Far ayarı kesinlikle bozulmuyor.Farı açmışken isteğe bağlı olarak 2 numaralı parçayı siyaha boyatabilirsin.

PredatoR
26/01/2007, 00:09
ya ben bu olayı anlamadım tam ya. aynı Bülent abinin arabasındaki angel eye'dan istiyorum. 1'e 1. bunu ankarada yaptırabilecegim bi yer var mıdır?

Ryu
26/01/2007, 09:37

bende istiyorum bundan süper olmuş. ne kadar bu encıl

Bülent A.
26/01/2007, 10:28
Angel eye halka Jsv Marka : 100 TL
Far Boyama : 30 TL
İşçilik : 50 TL
Xenon isterseniz (HID marka) : 450 TL civarı

isteyene xenon ve angel temin edilir.

CaGRi
26/01/2007, 11:38
bu videodaki bantlar ısınınca atmaz mı yaw??

civcivx
26/01/2007, 12:04
Angel eye halka Jsv Marka : 100 TL
Far Boyama : 30 TL
İşçilik : 50 TL
Xenon isterseniz (HID marka) : 450 TL civarı

isteyene xenon ve angel temin edilir.

Bülent peki Angel-eye ve far boyama istiyoruz diyelim. İşçilik olayı nasıl halledilecek?

emre
26/01/2007, 12:52
bülent abi bende far içini boyatmayı düşünüorum far boyanınca yol görme açısından bi farklılık yaşanıomu bizim görüş açımızda bi kısıtlama olur mu ? birde bu bmw 1 serilerinde genellikle mod lu olanlarının arka stop sinyallerini siyaha boyuyorlar ve bence çok tatlı duruo bizde sinyal yerini o 1 serisindekiler gibi siyaha boyatabilirmiyiz? bu konuda bilgi verirsen sevinrim

PredatoR
26/01/2007, 12:55
bende istiyorum bundan süper olmuş. ne kadar bu encıl

Ryu, sende ankaradasın.başka ankaradan yaptıracak varsa onlarıda toplayalım beraber hareket edelim.

Bülent A.
26/01/2007, 12:56
Bülent peki Angel-eye ve far boyama istiyoruz diyelim. İşçilik olayı nasıl halledilecek?

Walla öncelikle eli bu işlere yatkın bir elektrikçi veya tamirci bulman gerek.
Göztepe sanayide MAxi Garaj var.O arkadaşı tavsiye ederim.
Olmadı Kadıköy Vişne Sokak ta Mert Oto var.Selamımı söyle yardımcı olur.
Yada 1 ay kadar beklerim sorun değil drseniz ben seri üretime başlıycam.Yapıp yollıycam.

Ben size yapılmı farı yollayınca sen sendeki orjinalleri bana yollayacaksın masrafı ile birlikte ;)

Bülent A.
26/01/2007, 12:59
bülent abi bende far içini boyatmayı düşünüorum far boyanınca yol görme açısından bi farklılık yaşanıomu bizim görüş açımızda bi kısıtlama olur mu ? birde bu bmw 1 serilerinde genellikle mod lu olanlarının arka stop sinyallerini siyaha boyuyorlar ve bence çok tatlı duruo bizde sinyal yerini o 1 serisindekiler gibi siyaha boyatabilirmiyiz? bu konuda bilgi verirsen sevinrim

Emre, zaten far boyanırken çanak boyanmıyor.Sadece dış kısımları boyanıyor.
Arka sinyalleri siyah kumaş boyası ile boyaybilirsin.Ama iyi kalite alman gerek.2 markadır onlar.Markası aklıma gelmedi.
Önce boyıycan yeri ince zımpara ve pasta yapıyorsunki pütürl olmasın yüzey.
Boydıktan sonra kurumaya bırakıyorsun ve birkat daha pasta yapıyorsun.
Şeffaf olduğu için gtermede sorun olmuyor.Ama sadece sinyalin olduğu kısmı boyayıncada hoş durmuyor komple boyman gerekiyor.

civcivx
26/01/2007, 13:05
Yada 1 ay kadar beklerim sorun değil drseniz ben seri üretime başlıycam.Yapıp yollıycam.

Ben size yapılmı farı yollayınca sen sendeki orjinalleri bana yollayacaksın masrafı ile birlikte ;)

Ehehe bak bu iyiymiş işte 8O
Gerçi o devasa far çiftini alıp-göndermek için TV kolisi lazım :p

Ryu
26/01/2007, 15:07
Ryu, sende ankaradasın.başka ankaradan yaptıracak varsa onlarıda toplayalım beraber hareket edelim.

garanti vs durumunu araştıralım. güzel olur isteyen arkadaşlarla beraber topluca

PredatoR
26/01/2007, 22:19
garanti vs durumunu araştıralım. güzel olur isteyen arkadaşlarla beraber topluca

tamam o zaman ben senden haber bekliyorum. tek başıma yaptırmaya cesaret edemiyorum zaten . buralarda bunu yapacak kim var onu hiç bilmiyorum...

emre
27/01/2007, 00:33

abi mercekte takıcakmısın içine?

birde sen zaten kendin iyi işçilik yapıcağından şüpem yokta hani içine su alma olayı ve mercekli olursa görüntü olayından problem çıkmas dimi?

emre
27/01/2007, 00:36
Emre, zaten far boyanırken çanak boyanmıyor.Sadece dış kısımları boyanıyor.
Arka sinyalleri siyah kumaş boyası ile boyaybilirsin.Ama iyi kalite alman gerek.2 markadır onlar.Markası aklıma gelmedi.
Önce boyıycan yeri ince zımpara ve pasta yapıyorsunki pütürl olmasın yüzey.
Boydıktan sonra kurumaya bırakıyorsun ve birkat daha pasta yapıyorsun.
Şeffaf olduğu için gtermede sorun olmuyor.Ama sadece sinyalin olduğu kısmı boyayıncada hoş durmuyor komple boyman gerekiyor.

bu arada abi açıklama için teşekkürler artık far konusunda seni beklicez stopada bi çare arıcam :D

kutlay
28/01/2007, 14:45
tamam o zaman ben senden haber bekliyorum. tek başıma yaptırmaya cesaret edemiyorum zaten . buralarda bunu yapacak kim var onu hiç bilmiyorum...

bende yaptırcam. haberimiz olsun..

siyah punto.ya angel eye iyi gider ;)

ozalin
28/01/2007, 19:22
angel eye lar ne kadara mal oluoo el yapımı yoksa puntoo için angel eye far cıktımı?

CaGRi
28/01/2007, 22:36
arkadaşlar ben 2002 stopla konştum.yapabilceğini söyledi.1 ay sonra yaptırmaya başlıcam.isterseniz birlikte yaptıralım???

PredatoR
28/01/2007, 23:04
arkadaşlar ben 2002 stopla konştum.yapabilceğini söyledi.1 ay sonra yaptırmaya başlıcam.isterseniz birlikte yaptıralım???

ben modifiyeyle pek aram olmadıgı için nasıl bi yer orası bilmiyorum. güvenebilirmiyiz?

unik06
28/01/2007, 23:43

bende katılabilirim..ama ben buna ek olarak, bir de arka sinyal boyatmayı istiyorum 8D

padawantr
28/01/2007, 23:45
bende katılabilirim..ama ben buna ek olarak, bir de arka sinyal boyatmayı istiyorum 8D

Haydi buyur. Bende isterim o zaman oruç.

Yaw ben sana farları siyaha boyatacam dediğimde güzel olmaz demedin mi :D şimdi geldin işte dediğime. süper olur süper..

unik06
28/01/2007, 23:51
Haydi buyur. Bende isterim o zaman oruç.

Yaw ben sana farları siyaha boyatacam dediğimde güzel olmaz demedin mi :D şimdi geldin işte dediğime. süper olur süper..

hadi ordan..ne zaman dedim??

hadi.hadi..ispatlasana 8M

şaka bir yana, finspeed'in sayfasında gezinirken, yaptıkları arabalar arasında beyaz bir gp vardı, skydome'lu filan..

onda da siyaha boyamışlar arka sinyalleri!

deli hoşuma gitti yaw 8D

CaGRi
30/01/2007, 15:37
arkadaşlar ben gittin araştırdım sanayiyi bayaa bi dolaştım.dedim böle bişi yaptırmak istiyorum falan. bi kaç kişi yapsa yapsa 2002 stop yapar dediler.adreside https://www.2002stop.com/ burdan görebilirsiniz.arka stoplarıda değiştirmeyi düşünüoyurm.ancak granti muhabbetlerinden dolayı yeni takım farlar alacağım. almasamda grantiyi dozamaz. granti sadece oynanan yyerle alakalı yerleri bozar.mesela gidip egzozu değiştirrsin.1 hafta sonra kapıının boyası atar. granti dışı derler. saçma olur yane. sadece oynanan yer garanti dışı kalır. farında garanti dışı kalacağı yer su geçirmesi olablr. onada garanti veriyor ztn adam.

unik06
30/01/2007, 15:43
az önce 2002stop ile telefonda konuştum!

arka sinyal karartma da yapıyorlarmış :)

haftasonu gidip yaptırmayı düşünüyorum..

ankaralı arkadaşlara duyrulur!!

Auto engineeR
30/01/2007, 15:46
far, stop, göğüs, KONSÜL Ramo yazmış sitede..
bilmiyorum

edit : buarada siteyi ziyaret eden 159. kişiyim :D
biz bu siteyle oranın ziyaretçi sayısını 2 e katlıcaz :D

CaGRi
30/01/2007, 16:59
arkadaşlar adamlar herşeyi yapıyor. ben şu an ist deyim. ben geldiğimde hep birlikte konuşalım diyorum.topluca yaptırırsak ii bi fiyat alırız diye düşnüyorum

unik06
30/01/2007, 17:02
arkadaşlar adamlar herşeyi yapıyor. ben şu an ist deyim. ben geldiğimde hep birlikte konuşalım diyorum.topluca yaptırırsak ii bi fiyat alırız diye düşnüyorum

8O Doğru dedin!

ben heyecan yaptım biraz :icon_lol: :icon_eek:

beklerim..beraberce yaptırırız.

baycep
30/01/2007, 20:06
çok ii olur

Auto engineeR
30/01/2007, 23:44
ben film çektircem, nerede çektirsem ankarada?

buarada konudışı muhabbetler çok olmaya başladı..

MODERATÖRLERİM; Bİ CHAT BAŞLIĞI AÇSANIZ KALICI Bİ BAŞLIK,ORADA ONDAN BUNDAN SÖZETSEK NORMAL KONULARDA BAŞKA KONULARA ATLANMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

kutlay
31/01/2007, 00:11
ben film çektircem, nerede çektirsem ankarada?

buarada konudışı muhabbetler çok olmaya başladı..

MODERATÖRLERİM; Bİ CHAT BAŞLIĞI AÇSANIZ KALICI Bİ BAŞLIK,ORADA ONDAN BUNDAN SÖZETSEK NORMAL KONULARDA BAŞKA KONULARA ATLANMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

benim arkalarda film var, önelere de çektircem
bildiğim biyer var. beraber gideriz.. zaman kararlaştıralım!

Auto engineeR
31/01/2007, 00:16
güzel olur :)
kalite nasıl? fiyat nasıl?

kutlay
31/01/2007, 00:21
yazın yaptırmıştım
tek parça cam 10 ytl, heralde yine aynıdır..
klasik piyasa filmi (gönül isterdi ziebart.tan çektirmek ama!)

piyasa malı ama kaliteli.. bi zararını görmedim.. geçende bi çıkartma yapıştırmak için gittim, ilgilendiler söktüler yapıştırcam yeri..

Auto engineeR
31/01/2007, 00:31
abi 10 ytl lik de 1 sene sonra renk atar ws ws..
ben sadece görüntü için deil de, ısıyı kesmesi için falan istiyorum. kaliteli bişi olmalı o yüzden

kutlay
31/01/2007, 00:56
abi 10 ytl lik de 1 sene sonra renk atar ws ws..
ben sadece görüntü için deil de, ısıyı kesmesi için falan istiyorum. kaliteli bişi olmalı o yüzden

abi o bana olan yazınki fiyattı.. ona bakarak değerlendirme..
ben memnunum.. kaşılaşırsak bendekine bakarsın

Auto engineeR
31/01/2007, 00:58
ok o zaman :)

kutlay
31/01/2007, 01:06
gideceğim zaman sana haber veririm

Auto engineeR
31/01/2007, 01:09
gideceğim zaman sana haber veririm

anlaştık 8O

CaGRi
31/01/2007, 13:25
milletin içi kaynıyor bakıyorum modifiye denince. sabred
n şubatın 14 ünde ankaradayım en geç ders kayıtlarım faln war. mini bi buluşma yapalım sonrada birlikte gidelim modifiyecilere ne dersiniz???

CaGRi
31/01/2007, 13:27
bu arada auto engineer senn jantlar momo corse mu bana mı öyle geliyor???bi de kaç inç?sonra farlar falan şekil gözüküyor.şöyle daha ayrıntılı fotolarını koysana hem fikir olur bizede...

unik06
31/01/2007, 14:03
bu arada auto engineer senn jantlar momo corse mu bana mı öyle geliyor???bi de kaç inç?sonra farlar falan şekil gözüküyor.şöyle daha ayrıntılı fotolarını koysana hem fikir olur bizede...

hehe:icon_eek:

onun araba photoshop çıkışlı be blade ;)

14üde çrş.ya geliyor, takip eden cmt. ya da pazar, yani 17 yada 18inde modifiye dükkanları turumuza çıkalım o zaman?

CaGRi
31/01/2007, 14:34
ahanda. cidden öleymiş.:icon_eek: neyse ama hoş yaa.bende momocorse düşünüyorumda ondan şeetmiştim. tüh hayal kırıklıı oldu bnm için. neyse hafta sonu olabilir buluşma.yaparız gene bişiler.yönetiim duy sesimizi.bi buluşma düzenleyelim:Dordanda tune yaparız

unik06
31/01/2007, 14:51
ahanda. cidden öleymiş.:icon_eek: neyse ama hoş yaa.bende momocorse düşünüyorumda ondan şeetmiştim. tüh hayal kırıklıı oldu bnm için. neyse hafta sonu olabilir buluşma.yaparız gene bişiler.yönetiim duy sesimizi.bi buluşma düzenleyelim:Dordanda tune yaparız

momo corse'yi gp üstünde görmek için, üye araçları kısmında "unique gp" ye bakabilirsin ;)

yay olmadığı için biraz leylek misali ama..çaktırma 8M

Auto engineeR
31/01/2007, 23:07
ewet imzamdaki foto photoshop :)

birlikte mod cuları gezme fikri güzel 8O
yaparız bişiler bladekel sen gel de

CaGRi
01/02/2007, 18:50
benm gelmem birz zor gibi gözüküyor.:Dbaksanaıza bolu da son 5 yılın en şiddetli kar yağışı yaşanıyormuş.kazasız belasız bi gelebilsek iyi olcak.

kutlay
02/02/2007, 00:50
bende dahilim bu keşif olayına! mümkünse haftaiçi olsun!

Ryu
02/02/2007, 10:21
aceleye lüzum yok zaten. encılın acelesi yok azcık havalar ısınsın.

batuhann80
15/10/2008, 16:06
angel eye farın bastan sona yapımı!!!

How To Create Custom LED Angel Eye Rings (https://video.google.com/videoplay?docid=980547339061120203)

Ah-MeT
15/10/2008, 17:38
Bu video daha onceden verilmişti
https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/371-angel-eye-yapimi.html
yinede saol:)

OzzY
15/10/2008, 19:04
Konular birleştirilmiştir.

batuhann80
16/10/2008, 12:00
Bu video daha onceden verilmişti
https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/371-angel-eye-yapimi.html
yinede saol:)

bütün arkadaşlardan mesaj kirliligi için özür dilerim gözümden kacmıs...

raidela
15/07/2009, 20:24
bende encil istiyorum ankrada varsa birlikte yapalm