PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondaki arıza

berq
07/05/2012, 12:35
Merhaba Arkadaşlar. Direksiyonum sağa ve sola dönerken titreme yapiyordu. neyse müsait bir zamanda sanayideki ustama gotururum cok da onemli degildir die dusundum. yaklasık 1 hafta idare ederken cumartesi aksami direksiyon sağa dönerken birden taş gibi oldu ki arkada hanım cocuk falan kaldırıma cıkıyordum az daha. Allahtan yavaşlamıştım da oyle basıma geldi. aracı durdurdum. tekrar calıstırınca arıza ortadan kalktı. Yine titriyor ama kırmız ısık yanmıyor. neyse bu gun itibari ile ( 07.05.2012) önce ustama götürdüm. elektrik arızası olabilir abi direksiyon ile ilgili sen iyisimi servise gotur dedi. Denizlide 1 tane servis var YÖN OTO. oraya götürdüm. arkadaşlar ilgilendiler saolsunlar. ancak iyi niyet garantisi die bir şeyden bahsettiler. ya yarısını ya tamamını ödüyor FİAT die bir bilgi. Siteyi gezdigimde ise zaten bir cok kisinin basına geldigini gordum. Sadece Malzemesi 1920 TL dediler aklım gitti. Yeniden aradım ve kronik oldugunu belirttim. kendileri biz karar veremiyoruz. 2006 olsa idi belki dogru ama sizinkisi 2007 dediler. bu yıl modellerde cok rastlamıyoruz, sistem otomatik karar veriyor vesair vesair. simdi haber bekliyorum. eger odemesini yaptırırlarsa hakem heyetine gidecegim gibi... ama eger odetirlerse sogurum arabamdanda markadan da...imalat hatası olduğu belli en nihayetinde...1 kiside olan bir sey degil ki ...

hakguner
07/05/2012, 13:29
Geçmiş olsun. Kronik city arızası ile karşı karşıyasınız. Ücretsiz değişim için bastırın.

muratpunto16
07/05/2012, 13:37
2007 modelmi aracınız ? 2010 dan itibaren city arızası olmadığını söylüyorlar.

berq
07/05/2012, 13:43
Doğrudur. 2007 model. Hala aramadılar. sanırım bastırınca olacak gibi..biraz kem küm ettiler telefonda...ama belli de olmaz. inadına 4 seneden sonra sanayiye gittigimiz icin cezalandırmaya calisirlar sanırım...bakalım ne cıkacak.

icngz
07/05/2012, 14:02
Benim arac evo olmasına ragmen cty sorunu yasadım ve garanti kapsamında city motoru değişti.(2000tl civarında idi).yanı 2010 sonrası da oluyormuş demek ki.

tayfux
07/05/2012, 14:34
Benim arac evo olmasına ragmen cty sorunu yasadım ve garanti kapsamında city motoru değişti.(2000tl civarında idi).yanı 2010 sonrası da oluyormuş demek ki.
ilk deva evoda sıkıntı çıktığını sizden duyuyorum demekki evolarda bile var bu sıkıntı:S geçmiş olsun bu arada inşallah hallederler..

berq
07/05/2012, 15:03
Merhabalar arkadaşlar...YÖN OTO DENİZLİ'yi aradım. ve 100% ünü karşılıyorlar...2007 Model arkadaşların da bilgisi olsun... Bu arada 4 yıl uzatilmis garanti sonrası bakımlar icin servise degil kendi ustama goturmustum. mutlaka bir sıkıntı cıkartacaklar die düşünüyordum. ancak Arkadaşlar saolsunlar herhangi bir sıkıntı cıkartmadılar. süper bir haber üzerimden 2000 TL lik bir yuk kalktı :)

hakguner
07/05/2012, 15:11

Benim araç 2011 model Evo. 13.000 km de. 2 hafta önce benimde City motoru değişti garantiden. City nin genel kronik arızası sanırım. Model yılı farketmiyor anlaşılan.

muratpunto16
07/05/2012, 16:12

birader ben g.punto için konuşuyorum evo için değil. seri 6 bakalım neler çıkıcak. fab çıkan sorunları sürekli iyileştirme yapıyor evolarda ise 2015 anca çözerler.

haybat
07/05/2012, 16:40
gecmıs olsun bende denızlıdeyım puntoyu alalı 2 3 hafta oldu su anlık bır sorun yok ınş. bır sorunda cıkmaz bu cıtyle ılgılı cıkarsda aklımda bulunsun benımde

schneider
07/06/2012, 22:16
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.

napcann34
21/09/2014, 17:01
Sefaköyde tamer usta direksiyon yağ kaçaklarını direksiyon titremelerinin elektonik eps lerini direksiyon ses gürültülerini direksiyon agırlaşmasını ve fabrikasyon direksiyon agırlığını bile yumuşatma garantisi servisimizde araçlarınızın arızası yag basınç oranları direksiyonunuzun ne derecede emniyetli olup olmadıgı uzman ekiplerimizce kontrol edilmektedir 0 539 255 09 71

CMasteR
21/09/2014, 17:02
adam ne güzel reklam yapıyor ya la :D

napcann34
21/09/2014, 17:07
Sefaköyde tamer usta direksiyon yağ kaçaklarını direksiyon titremelerinin elektonik eps lerini direksiyon ses gürültülerini direksiyon agırlaşmasını ve fabrikasyon direksiyon agırlığını bile yumuşatma garantisi servisimizde araçlarınızın arızası yag basınç oranları direksiyonunuzun ne derecede emniyetli olup olmadıgı uzman ekiplerimizce kontrol edilmektedir 0 539 255 09 71

Ziyaretçi78
22/09/2014, 01:53

Reklam için yönetimden izin aldınızmı????

H.KURU Saygılarımla