PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devir Sıkıntısı

sunas
07/05/2012, 09:39
Aracım 37 binde ve ben 2. sahibiyim. Fire motor aracıma BRC marka LPG taktırmıştım. İlk önceleri LPG den şikayet ederken, geçen hafta aracı birazda benzinde kullanayım dedim. Araç 2. ve 3. viteslere attıktan sonra zor devrini alıyor. 1500 den 2000 e çakana kadar bayaa köklüyorum nerdeyse benzini yemiyor. Bakımı gelmişti. Özel serviste yaptırdım. Aracımı test ettirdim. Çekişlerinde geçişinde sorun yok dediler. Ekranında göstergelerinde bilşey göstermiyor. Herhalde bayan olduğumdan mıdır nedir abarttığımı düşündüler. Yağını ve filitrelerini değiştirdim. Araç aynen sorunlu devam ediyor. Yakıttan olabilir dediler. Malum bazı istasyonlar su falan katıyormuş, depoyu boşalt doldurmadan önce benzin katığı at dediler. Şimdi depoyu boşaltmaya çalışıyorum. Ama bir servise göstericem aklıma bujiler geldi , gerçi bujiler olsa göstergelerinde uyarı vermez miydi? Geçen yıl 30 bin bakımında servis bana değiştirelim demişti ben kalsın demiştim. Bujilerden kaynaklanabilir mi bu sorun sizce bir de fiyatı nedir acaba bujilerin ?

tayfux
07/05/2012, 14:40
buji kabloları yada bujiden yapabilir bence de o katkıyı atın ama o katkının üzerini okuduktan sonra atın çünkü çeşitli oranları var..ateşlemede sıkıntı varmış gibi gözüküyor..

M@GIC
07/05/2012, 14:45
uzun süre depoda benzin bekleyince kalitesizleşiyor. temiz yakıtla tekrar denersiniz. bujileriniz olsa lpg de aynı sorunu yaşarsınız.

fotobelit
07/05/2012, 19:57
Belki biraz saçma olucak ama vites geçişlerinde devir az oldugu zaman bir süre gaz almıyor..Özellikle 3 ve 4 te...Acaba diyorum.....

Du Hast
07/05/2012, 21:07
Aracım 37 binde ve ben 2. sahibiyim. Fire motor aracıma BRC marka LPG taktırmıştım. İlk önceleri LPG den şikayet ederken, geçen hafta aracı birazda benzinde kullanayım dedim. Araç 2. ve 3. viteslere attıktan sonra zor devrini alıyor. 1500 den 2000 e çakana kadar bayaa köklüyorum nerdeyse benzini yemiyor. Bakımı gelmişti. Özel serviste yaptırdım. Aracımı test ettirdim. Çekişlerinde geçişinde sorun yok dediler. Ekranında göstergelerinde bilşey göstermiyor. Herhalde bayan olduğumdan mıdır nedir abarttığımı düşündüler. Yağını ve filitrelerini değiştirdim. Araç aynen sorunlu devam ediyor. Yakıttan olabilir dediler. Malum bazı istasyonlar su falan katıyormuş, depoyu boşalt doldurmadan önce benzin katığı at dediler. Şimdi depoyu boşaltmaya çalışıyorum. Ama bir servise göstericem aklıma bujiler geldi , gerçi bujiler olsa göstergelerinde uyarı vermez miydi? Geçen yıl 30 bin bakımında servis bana değiştirelim demişti ben kalsın demiştim. Bujilerden kaynaklanabilir mi bu sorun sizce bir de fiyatı nedir acaba bujilerin ?
3. viteste 1.4 77 hp lik torku az bir motorun 1500 devirden hızlanamaması gayet normal. hızlanma isteği olduğunda ve devir 2000 altında kaldığında bir alt vitese geçip öyle hızlanmaya çalışın. dizeller bile 3. vites 1700 devirin altında kıpırdamıyorlar :)

sunas
09/05/2012, 12:20
Teşekkür ederim, önerileriniz ve görüşleriniz için. Bujiyi bir ustaya baktırdım zaten kör topal bir yere koymuşlar ona da şaşırdı tabi. Buji de bişey yok dedi. Demekki yakıttan. Yakıtı son litrelere kadar getirip benzin katığını koydurdum güvendiğim bir yerdende depoyu doldurdum dur bakalım bugünlerde anlaşılır.