PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Istanbul balık keyfi

34ozkankurtuldu34
01/05/2012, 02:01
Saygın ve bu konuya hakim olan tüm arkadaşlar olta balıkçıgı göl balıkçılıgı bilgi ve becerileri ve maceralarını buluşmaları bu ortamın sohbetini burda paylaşalım arkadaşlar bir tekne ve deniz tutkunu biri olarak benden size bu konu miras olsun ve gerektiginde akşam üzeri eşlerimizide alıp bir GP ailesi olarak hoş sohbetlere birlikte balık heyacanımızı yaşayalım gerek eşli gerektigindede eşsiz buluşmalar gerçekleştiririz balık tutma muhabetleri geç saatlere kadarda sürüyor
Evli arkadaşlarımızlada bir ortam kurup aaa eşim aradı aman arıcak korkusu olmadan eşlerimizlede bir arada olabiliriz hepinize saygılar...
Grande Punto Ailesine Hayırlı Ugurlu Olsun Mirasımdır Hepinize Bu Konu....
Hepinizi seviyorum Burda Mutluyum..

yavuzselim
28/05/2012, 19:10
Dün üç arkadaş balığa gidelim dedik ve sonuç ortada, Yaptığım av'dan resimler ( kovadakilerin hepsi kıyıdan tek başıma tuttum )
av sonucu :
5 adet eşkina ( en büyüğü 1 kilo üstü geldi )
gerisi istavrit
yer : İstanbul beylikdüzü
https://g1205.hizliresim.com/x/w/703ms.jpg

https://g1205.hizliresim.com/x/w/703sj.jpg

https://g1205.hizliresim.com/x/w/7046p.jpg

Mr.Freeze
28/05/2012, 20:12
Yavuz hani gitmeden once haber verecektin

yavuzselim
28/05/2012, 20:35
Yavuz hani gitmeden once haber verecektin

Abi gelcenizi bilsem haber vermezmiyimya. Bikez konu açmıştık ama baktım çat kapı gelecek kişiler yoktu, bir , iki hafta sonraya erteleniyordu. Balığa gidilecek denildimi 2-3 günde gidilir sonrası zarar abiya :) Ben beylikdüzünde oturuyorum merakı olanlarla herzaman plan yapmaya hazırım.

Mr.Freeze
28/05/2012, 20:53
Sen gitmeden once haber ver ben bossam hemen gelirim. Bahcesehir de oturuyorum ben de.

ygurbuz
28/05/2012, 21:49
Arkadaşlar bende pazar günü Sarıyer sahilindeydim. Yaklaşık olarak 1 kova balıkta ben tuttum. Boğaz bereketli anlıyacağınız.
Haftaya bir buluşma düzenleyebiliriz Oltacılar (Balıkcılar) ne dersiniz...?

yavuzselim
28/05/2012, 21:52
Sen gitmeden once haber ver ben bossam hemen gelirim. Bahcesehir de oturuyorum ben de.

Tamamdır. Ben gitmeden hava durumunu kontrol edip bir gün önce mutlaka haber veririm. Bulundugum yerde balık akşama doğru 6'dan sonra hava kararana kadar istavrit kararıncada eşkina , iskorpit , gelincik yapıyor. İstavriti çapari ile hava karardıkdan sonra eşkina, iskorpit , gelincik tutmak için limandan teke(karides) tutarak yada burada bulunan yerden 5tl'ye bir paket boru kurdu temin edebiliriz. Ben gece avımı boru kurdu ile yaptım. Limandan teke tutmak istersek kepçemde mevcut :) Buradan bir gün önceden mesaj atarım abi yada özel'den cep nonu bırakırsan arar haber veririm.

Olta takımı içinde
Bir adet fosfor takılan stoperli şamandıra ve 1 numara iğne gerekmekte.
Eğer elinde yoksa 4 tl'ye şamandırayı buradan alabiliriz. İğne ve stoper bolca var bende :)

yavuzselim
28/05/2012, 21:53
Arkadaşlar bende pazar günü Sarıyer sahilindeydim. Yaklaşık olarak 1 kova balıkta ben tuttum. Boğaz bereketli anlıyacağınız.

Bana uyar tabi yeterki gelecek kişiler zaman belli olsun. Güzel av yapmışsınız tebrik ederim.

ygurbuz
02/06/2012, 20:36
Bana uyar tabi yeterki gelecek kişiler zaman belli olsun. Güzel av yapmışsınız tebrik ederim.

Teşekkürler dostum;
Yarın sabah 09:00 da Etiler Lisesinde aof sınavım var, sınavdan ortalama 10 civarı çıkarım , saat 11:00 gibi Sarıyer Tarabya sahilinde olucam, Gelen Balıkseverleri beklerim...

VHDG
03/06/2012, 00:49
Saygın ve bu konuya hakim olan tüm arkadaşlar olta balıkçıgı göl balıkçılıgı bilgi ve becerileri ve maceralarını buluşmaları bu ortamın sohbetini burda paylaşalım arkadaşlar bir tekne ve deniz tutkunu biri olarak benden size bu konu miras olsun ve gerektiginde akşam üzeri eşlerimizide alıp bir GP ailesi olarak hoş sohbetlere birlikte balık heyacanımızı yaşayalım gerek eşli gerektigindede eşsiz buluşmalar gerçekleştiririz balık tutma muhabetleri geç saatlere kadarda sürüyor

Evli arkadaşlarımızlada bir ortam kurup aaa eşim aradı aman arıcak korkusu olmadan eşlerimizlede bir arada olabiliriz hepinize saygılar...
Grande Punto Ailesine Hayırlı Ugurlu Olsun Mirasımdır Hepinize Bu Konu....

Hepinizi seviyorum Burda Mutluyum..

bu ne özkan abi ölecek gibi konuşmuşun ya :) çağırıyolar mı ne :D

Mehmet SOVUK
03/06/2012, 02:29
Arkadaslar ben de Avcilarda oturuyorum, bu aksam benim biraderle gittim, 2 saatte 2 adet eskina yakaladim. Yaklasik olarak 1 tanesi 30 cm, 1 tanesi de 20 cm civari. Eskinanin merkezi de Avcilar sahildir, gelmek isteyen arkadaslar ile bi organizasyon duzenleyebiliriz.

Nokta.
03/06/2012, 11:20
Balıga hertürlü varım oganizasyondan haberverin bu cumartesi yapalım derim

yavuzselim
03/06/2012, 12:06
Evet arkadaşlar sonunda aof sınavlarımın bitmesiyle balık avına başlıyorum. Bugün bir arkadaşımla balığa gidicez. Gelmek istiyenleri beklerim. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Akşam saat 5-6 sularında başlıyan avı akşam 10-11-12 kafamıza göre sonlandırırız.
Yer : gürpınar balıkçı barınakları sahil kısmı. (gelcek olanlara adres bulmada yardımcı olurum)
Hedef balık : istavrit , eşkina , iskorpit

Mjet
03/06/2012, 13:22
yavuz öyle bakir alanları orta yerde söyleme :) Bende gürpınardayım akşama uğrarım yanınıza

srkaradag
03/06/2012, 13:52
Çok özendim size arkadaşlar bende çok tuttum zamanında, rastgele hepinize.......

yavuzselim
03/06/2012, 14:33
yavuz öyle bakir alanları orta yerde söyleme :) Bende gürpınardayım akşama uğrarım yanınıza

Yıllardır orada avlanıyorum. İlk defa orası bukadar çok bilinir oldu. Geçen yıla göre gelen sayısı %200 arttı. Artık gizlisi saklası kalmadı :)

yavuzselim
03/06/2012, 14:35
Çok özendim size arkadaşlar bende çok tuttum zamanında, rastgele hepinize.......

Kastamonunun neresindensin ? Ben tosyalıyımda. Üniverstemide kastamonu merkezde okudum. Yazları tosyaya tatile gittiğimde göllerde ve devrez çayında avlanıyorum :)

VHDG
03/06/2012, 15:34
valla çağırırsanız alırım takımları gelirim...

matadorcuk
03/06/2012, 16:22

Pazar harıc her aksam bende burdayım.Tarabya otelde calısıyorum.Gorusuruz ınsallah.

yavuzselim
03/06/2012, 17:14
valla çağırırsanız alırım takımları gelirim...

Konuda şuanda üç farklı yerde balığa çıkılıyor. Avcılar , tarabya , gürpınar :) Şuanda forumdan gelen bir puntocu yok gibi. albea - punto kardeşliği yapıcam :D Sende gelmek istersen beklerim.

Nokta.
03/06/2012, 23:19
Cumartesi yapalım şu işi sabahakadar yoluvar

yavuzselim
03/06/2012, 23:24
Evet avdan gelmiş bulunmaktayım. Bugünki avım bol çeşitli oldu
Av sonucu :
2 adet iskorpit
1 adet karagöz
süpriz olarak nadir raslanan kırlangıç balığı oltama takıldı :) on numara çorbası oluyor.
Sadece 1 adet'de eşkina alabildim :)
istavritleride unutmamak lazım.

Porque
04/06/2012, 01:51
Konuda şuanda üç farklı yerde balığa çıkılıyor. Avcılar , tarabya , gürpınar :) Şuanda forumdan gelen bir puntocu yok gibi. albea - punto kardeşliği yapıcam :D Sende gelmek istersen beklerim.

Babam gençliğinde Cankurtaran sahilden kovalar dolusu balık tutup gelirmiş eve. Şimdi balık tutmaya nerelere gidiliyor. Şehiriçinde geçişini yakalarsan anca Galata Köprüsü'nde bir de Karaköy İskelesi'nde bir kaç bir şey tutabiliyorsun. Şu trol olayını iki sene yasaklasalar, kum gibi balık olur tekrar ama bunu yapacak adam yok başımızda. Bu böyle giderse fakirin dostu olan balığı, torunlarımıza çizerek anlatırız. Bu arada müsait olursam ben de takımlarımı alıp gelirim hocam...

Nokta.
04/06/2012, 16:41
Eee ne yapıyoruz şimdi

yavuzselim
04/06/2012, 19:28
Babam gençliğinde Cankurtaran sahilden kovalar dolusu balık tutup gelirmiş eve. Şimdi balık tutmaya nerelere gidiliyor. Şehiriçinde geçişini yakalarsan anca Galata Köprüsü'nde bir de Karaköy İskelesi'nde bir kaç bir şey tutabiliyorsun. Şu trol olayını iki sene yasaklasalar, kum gibi balık olur tekrar ama bunu yapacak adam yok başımızda. Bu böyle giderse fakirin dostu olan balığı, torunlarımıza çizerek anlatırız. Bu arada müsait olursam ben de takımlarımı alıp gelirim hocam...

Galata köprüsündede yer bulabilirsen çok şanslısın. Köprüyü ticarete dökmüşler :) Olta sallaman için yer kiralıyorlar. Beylikdüzü civarı çeşitli bölgelerden marmarada çıkan tüm balıkları avlıyabiliyorsun. Ben haftada en az birkez mutlaka balığa çıkıyorum. Öyle fazla tutmasamda 4 kişilik bir akşam yemeğini çıkartıyorum :)

Porque
04/06/2012, 19:41
Eee ne yapıyoruz şimdi

Merter mc olayı gibi olmazsa bir haftasonu ayarlamak lazım :)

Galata köprüsündede yer bulabilirsen çok şanslısın. Köprüyü ticarete dökmüşler :) Olta sallaman için yer kiralıyorlar. Beylikdüzü civarı çeşitli bölgelerden marmarada çıkan tüm balıkları avlıyabiliyorsun. Ben haftada en az birkez mutlaka balığa çıkıyorum. Öyle fazla tutmasamda 4 kişilik bir akşam yemeğini çıkartıyorum :)

Hocam o dört kişilik sofraya biz de dahil miyiz? :D :D

yavuzselim
04/06/2012, 19:57
Hocam o dört kişilik sofraya biz de dahil miyiz? :D :D

Ayarlıyalım buluşmayı bu cumartesi gününe hep beraber avlanalım :) Bide mangal çakarız keyfe diyecek yok :D

Mr.Freeze
08/06/2012, 09:05
Yavuz bu aralar aktivite yok mu?

yavuzselim
11/06/2012, 23:15
Yavuz bu aralar aktivite yok mu?

Gidelim abi ben hep hazırım :) Şuanda çok iyi istavrit yapıyor. Cumartesi günü gürpınar sahil epey verimliydi.

yerliplaka34
12/06/2012, 00:44
özkana ulaşamadım şu buluşmayı ayarlayıp görüşelim derim. pazar akşam müsaitseniz eğer ?

matadorcuk
12/06/2012, 07:47
dun tarabya sahılde delı balık vardı.usenmeden tek tek saydım 651 tane 4 saatte 3 olta ıle tuttuk.cogu ıstavrıt,bırazcık sardalye,bı kac tane marmara hamsısıymıs ve yolunu sasııran bır tane mezgıt:)

Nokta.
12/06/2012, 08:48
Saat kaçta gittiniz

Ziyaretci036
12/06/2012, 09:08
Perşembe akşamı gidelim.

yavuzselim
12/06/2012, 19:18
Bana hergün uyar :) akşam 6:30da işten çıkyıorum direk balığa geçerim. Zaten istavrit 7'den sonra çıkmaya başlıyor.

matadorcuk
12/06/2012, 20:08
Saat kaçta gittiniz

aKSAM 5TE ISTEN CIKTIM.SAHIL DIBIMDE ZATEN.8:40DA BIRAKTIM

Mr.Freeze
12/06/2012, 21:15
O zaman haberdar edin gelelim hemen.

yavuzselim
12/06/2012, 21:30
Balık zaten akşam saati yaptığı için mecbur akşam gideceğiz. Onun için hafta sonu beklemeye gerek yok. Perşembe günü saat 6-7 gibi beylikdüzünde buluşup gürpınar sahile insek gelen olurmu? Yok biz akşam saatide çalışıyoruz derseniz mecbur cumartesi gününe kaydırmak lazım.

ygurbuz
13/06/2012, 22:02
Ufuk ; önceki gün bende iş çıkışı tarabya sahilinde idim. 1,5-2 saat takıldım yarım kovadan fazla istavrit ve birazda sardalya tuttum. Bu arada tarabya otelinin önünde 34 YJ plakalı gri punto vardı senin mi ?

yavuzselim
16/06/2012, 15:44
Bugün akşam üstü beylikdüzü gürpınar sahiline balığa gidicem gelmek istiyen varsa beklerim.

34ozkankurtuldu34
16/06/2012, 16:12
telefon numarani yazda gelecek olanlar sana ulaşsin. izmirdeyim yoksa gelirdim bende iyi eglenceler