PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anlam veremediğimiz problem

tonymontana
30/04/2012, 12:01
Merhaba,

Arkadaşımın 2007 model 1.3mjet GP'si var. Dün Bergama'dan dönerken, yakıt almak için durmuş. Devamında kontağı açmış yola devam etmiş. Kırmızı ışıkta durduğunda city modun ve farın kendiliğinden kapandığını ve sis farının da kendiliğinden açıldığını farketmiş. Ne gibi bir problem bunlara sebep olur? 1 kere olmuş tekrarı olmamış. Şimdiden teşekkürler.

tayfux
30/04/2012, 13:56
yanlışlıkla mı basıldı acaba diye düşünüyorum ama zor..oralarda elektronik yönden aktif bir alanın içinden geçmiş ise belki aracın beynine bir müdahale olmuş olabilir..

oz.frkn
30/04/2012, 14:31
beyinde yazılımla ilgili bi sorunu olmuş sonra kendi hatayı ayıklamış gibi.

tonymontana
30/04/2012, 15:05
yanlışlıkla mı basıldı acaba diye düşünüyorum ama zor..oralarda elektronik yönden aktif bir alanın içinden geçmiş ise belki aracın beynine bir müdahale olmuş olabilir..

hocam yanlışlıkla city kapatıp far söndürüp sis farı açıyorsa helal olsun :D şaka bi yana elektrik alan öyle bir etki yapmaz kanımca.

cihankardes
30/04/2012, 19:30
Voltaj düşüklüğünden böyle saçmalıkların olabildiği kanaatindeyim

tayfux
30/04/2012, 19:32
hocam yanlışlıkla city kapatıp far söndürüp sis farı açıyorsa helal olsun :D şaka bi yana elektrik alan öyle bir etki yapmaz kanımca.
:D aynen..hocam birkere bu muhabbet dönmüştü sitede elektromanyetik alanı fazla olan alanlarda araçlar saçmalıyor..

Ziyaretçi048
30/04/2012, 20:26
Bartında yaşıyorum. Bizim burda yukarı çarşı denen bölgeden aşağı çarşıya inen bir rampa var. Bu rampanın 100 metrelik bir kısmında aracımın rolantisi düşüyor motor dengesizleşiyor. Araç sadece bu alanda yapıyor bunu.. İlk yaptığında aracım otomatik 3.18 bmw idi.Hayırdır inşallah demiş boğazı temizletmiş ama o bölgeden kaynaklandığını düşünmemiştim.... Daha sonra 3.18is dede aynı şey başıma geldi. Sonra 306 da aynı şeyi yaptı. Şimdi punto da aynı bölgeden geçerken motor dengesizleşiyor rolanti inip çıkıyor.. Başka kullanıcılara oluyormu bilmiyorum kimseye sormadım.Az önce tekrar başıma gelince size danışmak istedim. Bu alanda elektromanyetik bir alanmı var? araç başka hiçbir yerde hiçbir şekilde böyle dengesizleşmiyor. Bunuda her zaman yapmıyor 100 metrelik alan içinde bazen sonunda bazen ortasında bazen başında ve her zaman değil 5 kere geçtiysem birinde yapıyor.. Bu kadar rastlantı olmaz dedim artık bugünde başıma gelince size sormak istedim..Bu konuda bilgisi olan varmı?