PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Tekerden Gelen Sızıntı

ceb_58
28/04/2012, 17:12
Soru 1: Bugün arabayı kapının önüne parkettiğimde sol arka tekerden çamurumsu ve pas renginde sıvı akmıştı. Cantın göbeğinden geliyordu. Daha önce arabayı yıkamıştım.Sonra 15 dk lık kullanımdan sonra park ettim. Sol arka tekerde böyle bir sızıntı vardı. Acaba bişey mi sıçradı yoksa hidrolik borusundan mı geliyor o sızıntı ? Hidrolik yağı tamamen dolu değil. Birazcık boşluk var bu şekilde sorun olur mu?

Soru 2: Bundan iki gün önce aracı çalıştırdığımda direksiyon ışığı yanmıştı sağa sola çevirince geçmişti. Burada arkadaşlar city sorunu olacağını belirttiler. Ancak o günden itibaren o ışık bir daha yanmadı, yani herşey normaldi. Direksiyonun sertliği ve yumuşaklığıda normal. Ancak sağa-sola çevirince biraz ses geliyor. Sanırım amortisör takozları . Haricinde bir sorun yok. Araç 2006 model. Dediğim gibi direksiyonda şuan için bir sıkıntı sezmedim. Sorun olsa devamlı yanmaz mı?

Not: Size biraz saçma gelebilir. Ben pinpirikli birisiyimdir.

M@GIC
29/04/2012, 11:48
Fren hidroliğinin max çizginde olmsı gerek. buradan kontol edebilirsin. kontak kapalıyken fren pedalının iyice sertleşene kadar pompala. kazık gibi olduktan sonra var gücünle pedala bas. Biraz gidip duruyorsa sorun yoktur ama pedal dibine kadar ulaşıyorsa ya da yavaş yavaş dibe doğru gidiyorsa. kesinlikle kaçak vardır. Vakit kaybetmeden fren tertibatını göstermekte yarar var.

City için durumu takip etmekte yarar var. İlk belirtileri vermiş olabilir.