PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo İç Kapı Açma Kolu ve Döşeme Üzerindeki Krom görünümlü Parça.

fuatcosar
28/04/2012, 05:40
Arkadaşlar öncelikle mrb. Aranıza çorumdan katılıyorum. Arcım Evo Active modeli. aracımım iç kısmında ufak değişiklikler yapmak istiyorum. bunların en başında İç kapı açma kolu ve resimde işaretlediğim ve adını bilmediğim bu parça. malum bunların ikiside benim aracımda siyah renk. ikisinide griye boyamak istiyorum. resimdeki dynamic modeli gibi. kapı açma kolu halledeceğimi düşünüyorum ancak, bu diğer parça kapı döşemesine sabit birşeymi yoksa sökülüp takılabiliyor mu. yada söksem bir sıkıntı çıkarır mı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim.

evo51
28/04/2012, 09:04
Bence hoş olur :)
Fakat Sökme takma nasıl olur bilemiyorum :)

Engin_T
28/04/2012, 09:53
Kapı iç döşemesinin komple sökülmesi gerekli die biliyorum.

fuatcosar
28/04/2012, 21:41
kardeşim yardımın teşekkür ederim ama döşeme söküldükten sonra bu malum parça döşeme üzerinden sökülebiliyor mu acaba eğer sökülmezse pek temiz bir iş olmaz boyanması.

Kapı iç döşemesinin komple sökülmesi gerekli die biliyorum.

fuatcosar
29/04/2012, 00:29
Yardım.....

mert35
29/04/2012, 00:30
folyo kaplsan tutar mı acaba

Ziyaretci037
29/04/2012, 00:34
Bencede folyo daha kolay ve ucuz bi yöntem..

fhmnl
29/04/2012, 00:35
Yardım.....

o parça tek olarak çıkar arka tarafından ısı ile yapıştırılmış bir parça o ancak sağlam bi yapıştırıcı ile tekrar yapıştırman gerekir ki bence orjinalini bozma. Kaplama falan yaptır daha mantıklı

fuatcosar
29/04/2012, 00:36
parçanın üzeri pürüzsüz değil hafif tırtıklı. kafaya koydum boya yapıcam ama üzerinde boyayamam. malum zımpara yapmak gerekir. parçayı döşeme üzerinden sökmeden zımpara yapmak döşemeye zarar verir diye düşünüyorum.

fhmnl
29/04/2012, 00:42
parçanın üzeri pürüzsüz değil hafif tırtıklı. kafaya koydum boya yapıcam ama üzerinde boyayamam. malum zımpara yapmak gerekir. parçayı döşeme üzerinden sökmeden zımpara yapmak döşemeye zarar verir diye düşünüyorum.

kafanda duracağına arabanda dursun o zaman:) yap gitsin. Ama dediğim gibi sökmek için kapı yüzü sökülüp ısı ile preslenen iki tane bacağı var onların üstü t bıçağı ile kesildikden sonra kolayca çıkacaktır.

Ziyaretci036
29/04/2012, 01:06
Kardesim biraz ucuk olacak ama cikmacida komple evo dinamic kapi dosemeleri var istersen fiyat sorabilirim.

fuatcosar
29/04/2012, 06:22
Yardım için teşekkürler. peki söktük diyelim bu preslenen bacağı tekrar aynı şekilde takıp preslemek mümkün olurmu acaba. elimizde kalmasın sonra.

kafanda duracağına arabanda dursun o zaman:) yap gitsin. Ama dediğim gibi sökmek için kapı yüzü sökülüp ısı ile preslenen iki tane bacağı var onların üstü t bıçağı ile kesildikden sonra kolayca çıkacaktır.

fuatcosar
29/04/2012, 06:24
fazla para vermek istemiyorum sadece plastik astarı ve sprey boyayla halletmek istiyorum. hem döşeme rengide farklıdr dynamicte.

Kardesim biraz ucuk olacak ama cikmacida komple evo dinamic kapi dosemeleri var istersen fiyat sorabilirim.

fhmnl
29/04/2012, 10:04
Yardım için teşekkürler. peki söktük diyelim bu preslenen bacağı tekrar aynı şekilde takıp preslemek mümkün olurmu acaba. elimizde kalmasın sonra.

kestikten sonra sadece güçlü bir yapıştırıcı ile eski haline gelir. Punta nın plastik halini düşün en iyi o şekilde açıklanır.

tayfux
29/04/2012, 11:05
bence olduğu yerde zımpara yapabilirsin ama boyama işini nasıl yaparsın onu bilmiyorum çok ince işçilik ister..

USTA
29/04/2012, 18:52
Etrafını güzelce maskelersen rahatlıkla boyarsın...

ersobas
03/10/2012, 14:22
fotomu kullanman güzel olmuş :)