PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 Foto 3 Soru- Poşet+Amortisör takozu+Motor kabin arası kaplama

celenlee
27/04/2012, 11:09
Aracı 2. el aldığım için orjinal hali ile kıyaslayamıyorum 3 sorum var, başta ustalarımız olmak üzere bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum ;)

1- Çamurluk ile çamurluğun bağlandığı şase arasında içi hava dolu poşet var. Sebebini bilen var mı? Her iki tarafta da var.

https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=19827&stc=1&d=1335514037

2- Amortisör takozlarım ile bağlı olduğu metal yüzey arasında 5mm boşluk var. Bu bir problem mi yoksa orjinal hali bu şekilde mi? İki tarafta da boşluk var.

https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=19828&stc=1&d=1335514009

3- Motor ile kokpit arasındaki yüzeyi örten keçe zamanında açılmış ve kapatırken bazı vidaları takmamışlar, Ustalara özellikle sesleniyorum bu keçe hangi tamiratlar için açılmış olabilir korkmalımıyım??

https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=19829&stc=1&d=1335514055

cihankardes
27/04/2012, 11:23
O poşet mükemmel bir yalıtım malzemesidir hepsinde var ama ne işe yarıyor bilmiyorum :D mühendislik harikası bir şey olmalı.
Takozları ilk kez gördüm ben de yorum yapamıcam.
Keçe neredeyse her araçta öyle. Bilerek sökülmüş değil yani rahat olun. Nedense temiz şekilde bağlandığını görmedim. Somun ve pul alarak sabitleyiniz.

skystar37
27/04/2012, 13:23
O poşetler sanırım çamurluk içe göçmesin diye monte edilmiş sağlamlık on numaro.

Takozlar ise eskimiş ve yırtılmış gibi görünüyor yetkili servise gösterin bence üretimsel hatalardan dolayı 3-5 defa revizyonu yapılmış bir parça belki iyi niyet garantisinden değişim yaparlar.

Herşeyden tasarruf eden fiat 4civata puldan tasarruf etmese olurmu merak etmeyin hemen hemen gördüğüm tüm fiatlarda bu böyle yalıtım malzemesi gelişi güzel takılmış işlevini bile yerine getiremiyor.

tayfux
27/04/2012, 13:40
o vidalardan çıkmacılarda yada sanayide bulup takabilirsiniz hem sağlam durur hemde görüntüsü iyi olur..

clubber_style
27/04/2012, 14:58
gecen on takımları degistirirken ustayla beraber bende inceledim aracı ama o bosluk bende yoktu hatta biraz catlaklık vardı kaynattırdım ustaya.fotografta sankı alt kısımları asınmıs ve havada duruyormus gibi gorunuyor.normal gelmedi bana.

34ozkankurtuldu34
27/04/2012, 15:05
1 resimdeki olay bende yok anlam veremedim.
2 resimdeki durum anormal bir durum her çukura girdiginizde lakır lakır ses yapar her ikisinide degiştirin aracınız rahatlıcaktır ses kesilir ve dereksiyon dahada hafifler amortisör takozlarının fiyatı orjianalleri 60 tl kesinlikle orjinal kullanın yan sanayi olanlar 25 tl ben bizzat denedim yan sanayi olanlarını almıştık sonra söktüm attım iki günde ömrünü yedi orjinal olanları tavsiye ederim 2 tarafıda degiştirin farkı anlayacaksınız aracınız süper rahatlar...

3resim bendede bu şekilde fiatın amacı ne alamadım gitti muhtemelen genele vuruldugunda vida tasarrufu herhalde :) daha çok saçma şeyler göreceksiniz aracınızda alıştırın bunlara kendinizi polen filtresini degiştirmeyi deneyin ustam sanki mator indiriyorum bu polen filtresini degiştirirken diyor :) çanakkaleli ustam on numara birisi makara kukara ve kafana takılan herşeyi rahatlıkla sorup ögreniyorsun kimi ustalar gibi suratsız degil yani ...

Sefaköyden Ustada tavsiye edebilirim bana ulaşabilirsiniz.
0541-648-02-52

ykaya1983
27/04/2012, 16:21
3. resimdeki plastik vidalar serviste tanesi 2.5 tl ye satılıyor.Ben çamurluk davlumbazı ve motor bölümündeki kısımlar için yedek olarak da 5-10 tane aldım.Zamanla bu kısımlardaki plastik vidalar kullanımdan dolayı düşüyor.Sizinki de düşmüştür.

celenlee
27/04/2012, 19:30
Öncelikle tüm cevaplar için teşekkürler ;)

Takozlar ise eskimiş ve yırtılmış gibi görünüyor yetkili servise gösterin bence üretimsel hatalardan dolayı 3-5 defa revizyonu yapılmış bir parça belki iyi niyet garantisinden değişim yaparlar.

İlk işim servis olacak. Zaten kampana kapakları için gidecektim bunu da bir gösteririm, çok fiyat çekerlerse müşteri hizmetlerini ararım, ordan da birşey çıkmazsa Cevizlibağ ERO :)

2 resimdeki durum anormal bir durum her çukura girdiginizde lakır lakır ses yapar her ikisinide degiştirin aracınız rahatlıcaktır ses kesilir ve dereksiyon dahada hafifler amortisör takozlarının fiyatı orjianalleri 60 tl kesinlikle orjinal kullanın yan sanayi olanlar 25 tl ben bizzat denedim yan sanayi olanlarını almıştık sonra söktüm attım iki günde ömrünü yedi orjinal olanları tavsiye ederim 2 tarafıda degiştirin farkı anlayacaksınız aracınız süper rahatlar...
Hiç lakırtı lukurtu yok o yüzden kafama takıldı acaba herkeste böyle mi diye, bir servise göstercez bakalım ;)

celenlee
27/04/2012, 19:32
Forumumuzun ustalarından 2. ve 3. foto için yorum bekliyorum :)

Coşkun Bey, Bey ne dersiniz değişecek mi bu takozlar?