PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arac viteste iken ayagimi gazdan cektigimdeki sarsinti

gauss27
27/04/2012, 10:05
Merhaba,
2006 model 1.4 fire active sahibiyim. Aracim 46000 de ve satin aldigimdan bu yana cok da onemsemedigim bir durum var.
Mesela 3. viteste hizlandiktan sonra ayagimi gazdan cekip 1800 devirlere indiginde arac sarsintili olarak teklemeye basliyor. Bosa alirsam veya devri yukseltirsem veya 2. vitese alirsam problem yok. Aslinda bu normal bir durum gibi ancak onceki peugeot 206 aracimda bu durum olmuyordu. Vitesi kucultmesemde yani 2 ye almasamda bu olmuyordu, tabi cokda yavaslamadigim muddetce.
Bu bizim araclarda olan bir durummudur. Ben ayagimi gazdan cektigim zaman devir 2000 altina dustugunde hemen devrin gerektirdigi vitese almak zorundamiyim. Eski aracimda bunu yasamamistim o yuzden soruyorum, Umarim aciklayici olmustur.
Iyi gunler.

halils2
27/04/2012, 12:30
normal bir durum için rahat olsun ben de benzer durumu yaşıyorum bazen ve genelde sakin kullanımlarımda yaşıyorum. seri kullanımlarda 3 e atıp 5binde gazı kesip kompresöre bindirsem ve 1800 d/dk ya gelse de yapmıyor ama sakin kullanımlarda çok rastlıyorum. 1800 devirde otomatik jikle mi ayarlı artık nedir araç boşta bile olsa gaz verip bıraktığımda o devirlerde yakıt püskürtmeye başlıyor sanırım nedeni de bu olsa gerek