PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç soru

Mentor
25/04/2012, 13:46
kolay gelsın
1-vıtes degıstırmek ıstedıgım zaman debriyaja basıp gazdan ayagımı cektıgım zaman devır saatı bırden 3000 devıre cıkıp gerı ınıyor bu neden olur
2-gaz pedalında bır tıtrenem var o neden olur.
3-vites gecıslerınde sertlesme olmaya basladı bu aralar zor gecıyor gıbı
4-vites topuzu sanırsam gevsemıs onu nasıl sıkabılırım.
5-direksiyondan muzık degıstırmek ıstegım zaman baska bır ıslem yapıyor bunun nedenı nedır
bu arada arac 109.000 kmde mjet

celenlee
25/04/2012, 14:04
1-Gaz pedalının tepkisi yüzünden, ya da boğaz kelebeği yüzünden olmalı. Yani biraz gecikme ile gaz kesiyor araç, debriyaja bastığında motor birden boşta kalınca da ara gaz gibi oluyodur ;)

halils2
25/04/2012, 14:25
4 vites topuzunu sıksan da oynuyor ben teflon sardım bir süre sonra yine oynamaya başladı loctite kullanmak gerek cıvata somunlarda kullanılan bir modeli var en güzeli o boş kaldığım bi zaman ben de yapacam zaten tavsiye ederim

M@GIC
25/04/2012, 16:27
vites topuzu içim tek başına teflon çare olmuyor. tesisatcıların borularda kullandığı ketenden az bişey sarıp (çok sarmamak lazım dişleri yakalamıyor) topuzun dibinede orig konup, rahat vidalansındiye son olarakta bir kaç tur sıkıca teflon sardın mı, orjinalinden sağlam oluyor.

RecepK
25/04/2012, 16:31
3- vites geçişlerindeki zorlanma baskı balatadan olma ihtimali yüksek veya vites dişlilerindende olabilir ama yüksek ihtimal %95 baskı balata %5 şanzuman içi bi problem :)