PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba dağılıyor diye korktum ?

ceb_58
25/04/2012, 11:21
Arkadaşlar bugün çalıştırdığımda debriyaj ve frene bastığımda (durağan haldeyken) LORRK diye bir ses geldi. Bu ikinci kes oluyor. Daha önce yokuşta bıraktığımda bu ses geldi. Ancak bu sefer araba düzlükteydi. Ses debriyaj tan mı yoksa frenden mi geldi kestiremiyorum.

fotobelit
25/04/2012, 11:49
Bende merak ettim..Banada aynısı oldu..El frenini indirdikten sonra öyle bir ses yaptı ama pek önemsemedim..

umit
25/04/2012, 12:47
o ses bende de oluyor ara sıra, el frenini indirdiğimde kampanası bırakmıyor küt diye bırakıınca ses yapıyor, keza el frenini ben sonuna kadar çekiyorum, bence o sebeple, ayarlatmak yada değiştirmek lazım, tabii arkadaşın dediği ses aynı sıkıntıysa...

fhmnl
25/04/2012, 12:58
Bende merak ettim..Banada aynısı oldu..El frenini indirdikten sonra öyle bir ses yaptı ama pek önemsemedim..

aracı yıkayıp çektiyseniz yada kampanalar islandi ise kurumadan el frenini çekti iseniz. Kampana yapıstıgı için ses yapması normaldir.

halils2
25/04/2012, 14:14
benim konuyu okumamışsınız anlaşılan :) size tavsiyem bu kadar ufak bir ses için arka frenlerinizi elletmeyin ben o hatayı yaptım sonuç bana 110 tl ye patladı kampanalar 2 defa torna gördü ve yeni sayılabilecek olan arka balatalarımı değiştirmek zorunda kaldım kaybettiğim zaman da cabası

M@GIC
25/04/2012, 16:34
kampana yapışırsa geri viteste hareket edin, zorlanmadan bırakıyor. İleri viteste zorlasanızda bazen hiç bırakmadığı oluyor.