PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza var demeyin :(

ceb_58
25/04/2012, 11:19
Bugün arabayı çalıştırdığımda direksiyon simge ışığı yandı. Direksiyonu sağa sola çevirince söndü. Stop edip tekrar çalıştırdım yine yandı. Üçüncü defa stop edip çalıştırdım bu sefer ışık yanmadı.Ayrıca yarım kontaktada yanıyordu. 3. seferde Mar dada yarım kontaktada yanmadı. Acaba bir arıza mı var yoksa arıza habercisimi?

uLTRa GP
25/04/2012, 11:21
city motorunun habercisi olabilir kaç model arabanız

ceb_58
25/04/2012, 11:22
city motorunun habercisi olabilir kaç model arabanız

2006 ancak direksiyon normal gibi

ceb_58
25/04/2012, 11:23
2006 ancak direksiyon normal gibi

ancak ara sıra yanıyor her zaman değil

Ziyaretci037
25/04/2012, 11:25
2006'lar sorunlu modeller diye biliyorum inşallah başınıza iş açmaz..

ceb_58
25/04/2012, 11:26
2006'lar sorunlu modeller diye biliyorum inşallah başınıza iş açmaz..

Valla puntoda yeniyim hiç bi özelliğini bile bilmiyorum.alldığımdan beri kullanıyorum.Ancak City sürekli açık

Ziyaretci037
25/04/2012, 11:54
City modu açıkta kapalıda olsa aslında sürekli devrede olduğu için her türlü arıza çıkartabiliyo.2006 modeller de en sorun çıkartan modeller diye biliyorum.Umarım sizinkide bozulmuyodur dicem ama bunlar onun belirtisi gibi..Forumda bi sürü konu var city arızasıyla ilgili onları araştırıp bakabilirsiniz..

kadir07
25/04/2012, 12:01
ışık yandıysa servlse götürün bir an önce...

uLTRa GP
25/04/2012, 12:30
eğer yolda sertleşirse birden panik yapmayın benimkide 2006 model giderken sertleşti ben kitlendi sandımm uyarıyı sertleşince verdi servise gittim ücretsiz hallettik

ceb_58
25/04/2012, 12:33
eğer yolda sertleşirse birden panik yapmayın benimkide 2006 model giderken sertleşti ben kitlendi sandımm uyarıyı sertleşince verdi servise gittim ücretsiz hallettik

Yolda gidince sertleşme oluyor. Senin sorun city miydi ve city ise nasıl ücretsiz yaptın.Ben sivastayım burda yetkili oto sabır var sadece nasıl davranmalıyım.Araç pek serviste bakım yapılmamış ara sıra yapılmış. Bunu bahane ederler mi?

uLTRa GP
25/04/2012, 12:45
bunu edebilirler ben gittim servise zaten kronik bir sorun olduğuna dair mahkeme kararı var ben gittim kimse değişemiyordu değişen sayısı azdı o zaman mahkeme kararı yoktu tabi servisinde iyi niyeti sayesinde 2000 TL ödemekten kurtuldum ama bakımların düzenli olarak serviste yapılması diye bir söz geçti yani o yüzden beni hiç uğraştırmadılar sertleşme öyle böyle değil ama resmen kitlenmiş gibi döndüremiyorsun panik yapıyorsun ama servise sormakta fayda var eğer değişmeyiz derlerse sitede bir çok kanıt var ücretsiz değişildiğine dair onları söyleyin mahkeme sonucu bile var ayıplı mal olduğuna dair diye söyleyin eninde sonunda değişilecek o.

ceb_58
25/04/2012, 12:49
bunu edebilirler ben gittim servise zaten kronik bir sorun olduğuna dair mahkeme kararı var ben gittim kimse değişemiyordu değişen sayısı azdı o zaman mahkeme kararı yoktu tabi servisinde iyi niyeti sayesinde 2000 TL ödemekten kurtuldum ama bakımların düzenli olarak serviste yapılması diye bir söz geçti yani o yüzden beni hiç uğraştırmadılar sertleşme öyle böyle değil ama resmen kitlenmiş gibi döndüremiyorsun panik yapıyorsun ama servise sormakta fayda var eğer değişmeyiz derlerse sitede bir çok kanıt var ücretsiz değişildiğine dair onları söyleyin mahkeme sonucu bile var ayıplı mal olduğuna dair diye söyleyin eninde sonunda değişilecek o.

Sağol. Ancak senin bahsettiğin kadar sertleşme olmuyor. Hafif bir sertleşme

uLTRa GP
25/04/2012, 13:06
daha başlangıç :) ileride artacak o

cihankardes
25/04/2012, 13:22
100 km hızla giderken kilitlenmesindense bir an önce gidip baktırın. Daha sıkıntılı işler olacağına bir an önce çözülmesinde fayda var.

Kablonet
25/04/2012, 14:16
araç hızlandıkça city açık olsa bile direksiyon sertleşir bu gayet normal bir durum 100 km hızla giderken zaten hafif direksiyon kontrolu çok zor olacağı için sertleşiyor. sizin probleminizin city olup olmadığı serviste anlaşılır en kısa zamanda gidip baktırmanızı tavsiye ederim, city problemi sanarak gittiğim serviste direksiyon kutusu problemi çıkmıştı.

tayfux
25/04/2012, 14:24
büyük ihtimal city arızası servisler ücretsiz hallediyor takmayın kafanıza..servis para isterse sakın vermeyin..

ceb_58
25/04/2012, 14:49
büyük ihtimal city arızası servisler ücretsiz hallediyor takmayın kafanıza..servis para isterse sakın vermeyin..

Peki şuan için servise götürme ihtimalim yokta 1 ay bu şekilde kullanmsam 1 ay sonra servise zaten ufak tefek ihtiyaçları için götüreceğim. Sıkıntı yaratır mı?

Ziyaretci036
25/04/2012, 14:52
Peki şuan için servise götürme ihtimalim yokta 1 ay bu şekilde kullanmsam 1 ay sonra servise zaten ufak tefek ihtiyaçları için götüreceğim. Sıkıntı yaratır mı?
hocam daha büyük problemler yaşamaktansa biran önce götürüp göstermek iyidir. en nihayetinde direksiyon yüksek hızlarda aksi bir durum geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir.

levan34
30/04/2012, 01:55
konuyu açarmısın? tofaş,hemde fabrikasında çalışan birine "garantisizdir" şartıyla araçmı satıyor? ilginç----ilginç !!!!!

ayaman
30/04/2012, 09:09
Bugün arabayı çalıştırdığımda direksiyon simge ışığı yandı. Direksiyonu sağa sola çevirince söndü. Stop edip tekrar çalıştırdım yine yandı. Üçüncü defa stop edip çalıştırdım bu sefer ışık yanmadı.Ayrıca yarım kontaktada yanıyordu. 3. seferde Mar dada yarım kontaktada yanmadı. Acaba bir arıza mı var yoksa arıza habercisimi?
eyvah eyvah seni korkutmak gibi olmasın ama coşkun abinin dediği gibi 2006 modelse vukaatli bir model onu sen en kısa zamanda servise götür bu city nin habercisi. aracın bakımları serviste yapılmışsa ücretsiz değişirler istersen bir göster bence. servisin dediğine göre o bir kere yandım mı kesinlikle bozulurmuş

eaemre
14/06/2012, 22:55
25/04/2012 tarihinde satışını aldığım araç 16 hj 962 plakalı 2006 model punto teknomak servisinde bakılıp araç sahibinin dediklerinin haricinde bir sorun görülmemiştir,ve aracı beğenerek kendisinden aldık. Biz aracı aldıktan sonra aracın direksiyon cıty motorunda problem yaşadık bunun üzerine araç sahibini aradık kendisinde bize böyle bir sıkıntı yaşamadığını belirtip bu zor durumumuza rağmen kendisi bize 750 tl para yardımında bulunmuştur.yazdığım mesaj ile ilgili vermiş olduğum yanlış bilgilerden dolayı herkezden ve tofaşta çalışan araç sahibi ergün erenko'nun kendisinden özür dilerim.

StrawBeeRy
14/06/2012, 23:15
25/04/2012 tarihinde satışını aldığım araç 16 hj 962 plakalı 2006 model punto teknomak servisinde bakılıp araç sahibinin dediklerinin haricinde bir sorun görülmemiştir,ve aracı beğenerek kendisinden aldık. Biz aracı aldıktan sonra aracın direksiyon cıty motorunda problem yaşadık bunun üzerine araç sahibini aradık kendisinde bize böyle bir sıkıntı yaşamadığını belirtip bu zor durumumuza rağmen kendisi bize 750 tl para yardımında bulunmuştur.yazdığım mesaj ile ilgili vermiş olduğum yanlış bilgilerden dolayı herkezden ve tofaşta çalışan araç sahibi ergün erenko'nun kendisinden özür dilerim.

araç sahibinden neden 750 lira talep ettinin bu onun suçu değilki?servise gidip başvurup onay süreci geçtikten sonra ücretsiz yapılmasını sağlayacaktınız?

pdr42
15/06/2012, 01:27
Ben birşey anlamadım