PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vitesin sertleşmesi

gorkem kaan
24/04/2012, 23:24
3 gündür aracımı kullanmıyordum garajda serinde yatıyordu.Bugun sabah calıstırdım ilk çalıştırmamdan sonra önce ileri alırım biraz sonra geri vitese geçerim. 1.vitese çok zor geçti sanki vites kutusu donmuş gibi neyse açılır dedim soguk falan diye düşündüm.Öyle olmadı 1.ve 3.viteslere cok zor geçiyor.şanzuman yagı eksilmiş olabilirmi diye düşündüm ama alakası yoktur herhalde.vites geçişlerimde hiçbir cortlama ses falan yok gayet düzgün.fakat vites kolu cok sert boştan 1 den boşa alırken tam ortaya almıyor kendini 1ile 2 arasında kalıyor ortaya düşmüyor.bu konuda bilgisi olan varmıdır?? cuma sabah servise bırakıcam arabayı garantim var ama moral bozdurdu bugun :(

halils2
25/04/2012, 09:01
motor soğukken benimde 1.vitese geçişlerim hatta sıcakken bile bazen 1. vitese zor geçiyor debriyajı bırakıp tekrar basıyorum rahat geçiyor. acaba baskı plakasında bir sorun olabilir mi araç kaç binde hiç baskı değişti mi??? bilginiz var mı

kitanotr
25/04/2012, 16:41
buna benzer bırsey bende olmustu.aracım 2007 model 1,3mjet ti. benımkini baska puntosu olan bır arkadas farketmıstı senın vıtes gecıslerı zor gıbısınden.aracım garantısız oldugu ıcın ben sanayıde yaptırmıstım.sorun vites halatındanmış, normal bisiklet fren teli gibi birşey.hatta bizimkiler pahalıydı lineanınkını takmışlardı.bılmıyorum sızınkı bu tarz bır sorun mu.

gorkem kaan
25/04/2012, 20:32
aracım 47 bin oldu baskı balatamda bi sıkıntı yok.servise gösterdim vites kutusu komple yaglanıcak diye söylendi sertligi ordaki ustada farketti.garanti kapsamınada giriyor.vaktim yoktu cuma sabahı randevumu aldım bi sıkıntı yaratmazmış 2gün için dedi

aykut_1914
25/04/2012, 21:46
geçmiş olsun görkem,sıkma canını garantin var :)

gorkem kaan
25/04/2012, 23:17
geçmiş olsun görkem,sıkma canını garantin var :)

eyv saol. garanti var diye vuryansın hiç kullanmadım ama oluyo böyle sıkıntılar arada :)