PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza Işığı Yanıp Sönüyor Flaş gibi yardım !!!

Selman_sen
24/04/2012, 09:53
Arkadaşlar selamlar;

Dün akşam aracın balans ayarlarını vs yaptırdım ve orda farkettim ki çok hafif yere antifiriz dökülmüş yada biz öyle tahmin ettik pempemsi bi renk. benim antifirizde öyleydi. Neyse belki bunla alakalıdır blmiyorum. Suyunu flan kontrol ettim herşey normal. dönüşte 110 120 yaptım bir sıkıntı yok.

Sonra eve gittim akşam tekrar dışarıya çıktım biraz yol gittikten sonra bu ışık yanıp sönmeye başladı sonradaan yavaşladım indim su vs kontrol ettim sonra tekrar bindim ışık söndü birazdaha 15km yakın yol gittim yine yanmaya başladı durdum ışık yine gitti :D :D komik gelcek ama anlamadım hiç bişey sonrasında eve döneyim dedim biraz basıyım dedim 80 e çıktım yine yandı yavaşladım 50-60 söndü öyle devam ettim yanmadı sonrasında..

Araç 1.4 G.punto Starjet dinamik benzin lütfen bilgilerinizi bekliyorm

https://img717.imageshack.us/img717/3791/resimb.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/717/resimb.jpg/)

halils2
24/04/2012, 11:57
tuhaf bir durum yakıttan kaynaklı olabilir benzin aldığın yeri değiştirdin mi hiç yakınlarda

Mentor
24/04/2012, 12:48
enjeksıyon sistem arızası sanırsam o

srkaradag
24/04/2012, 13:33
EOBD SÝSTEMÝ ARIZASI
(benzin motorlu tiplerde - sarý)
Enjeksiyon sistemi arýzasý
Normal koþullar altýnda, kontak anahtarý MAR konumuna
çevrildiðinde uyarý lambasý yanar, fakat motor çalýþýr çalýþ-
maz sönmesi gerekir.
Enjeksiyon/egzoz sisteminde bir arýzayý, olasý performans
düþüklüðünü, düþük sürüþ kalitesini ve yüksek tüketim
deðerlerini bildirmek için uyarý lambas sabit olarak yanar
veya seyahat esnasýnda yanar.
Bazý tiplerde ekranda ilgili mesaj da gösterilir. Bu koþullar
altýnda, motora fazla yüklenilmeden veya yüksek süratlere
çýkýlmadan yola devam edilmesi mümkündür. Bu durumda en kýsa zamanda yetkili bir Fiat servisi ile temasa geçiniz.

Selman_sen
24/04/2012, 16:10
Normalde mobilden alıyordum benzini dün eve dönerken bp'den almıştım bundan kaynaklanıyo olabilir mi tamda eve dönerken aldım yani?
Peki ne yapmam gerekiyor bir de yetkili servise göstersem anlarlarmı ve maliyeti ne olur bu kontrolün ?

Cevaplar için teşekkürler.