PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP'de yaşadığım sorunlar

Gkhan
11/01/2007, 14:26
Arkadaşlar sanırım konum için en uygun yer burası.Arabamda bazı sorunlar yaşıyorum.Deride grileşmeler yaşadım.Sizlerdende bunu yaşayan varmı?Sorun çıkarsa yada karşılaşırsam burdan sizlerle paylaşıcam

bahcelili_ali
11/01/2007, 14:32
daha dur daha bikaç sıkıntısı daha çıkacak:)

Gkhan
11/01/2007, 14:40
daha dur daha bikaç sıkıntısı daha çıkacak:)

korkutma beni şimdiden söylede önlem fln alalım alıncaksa :):)

bahcelili_ali
11/01/2007, 14:47
önlemlik bişey yok dostum.
ben aldıktan sonra
1- yeni sürüm beyin yüklettim
2- ön tampon ve torpidoya çok ince ayar yaıpldı
3- direksiyon burcları lıkırtı yapıo sağ on amortisor patlak gibi oluyo. burc değişti
belki 1 ve 2 seni rahatsız etmez ama 3 de yazdığımı bi kontrol et sende de oyle bi lıkırtı varsa git hemen garantiden değişsinler:d

Gkhan
11/01/2007, 14:53
önlemlik bişey yok dostum.
ben aldıktan sonra
1- yeni sürüm beyin yüklettim
2- ön tampon ve torpidoya çok ince ayar yaıpldı
3- direksiyon burcları lıkırtı yapıo sağ on amortisor patlak gibi oluyo. burc değişti
belki 1 ve 2 seni rahatsız etmez ama 3 de yazdığımı bi kontrol et sende de oyle bi lıkırtı varsa git hemen garantiden değişsinler:d

yeni sürüm beyin mi ? Evet dostum bak oda var direksiyondan sesler geliyor ya.Servise götürücem ben arabayı bakıma ozman ondanda bahsedicem.Garanti ne kadar sürüyordu?

bahcelili_ali
11/01/2007, 15:01
kardeş garanti uzun sürüyo ama bence aracına bi zarar gelmeden yaptırman daha iyi olur.

Gkhan
11/01/2007, 15:07
Benim arkadasında başına bu sorun geldi direksiyondan sesler geliyordu çevirirken fln servise gidince okadar önemli değil demişlerdi yani ama tabi mutlaka düzeltilmesi de lazım.

bahcelili_ali
11/01/2007, 15:10
çoğu servis başından salıyo uğraşmak istemio aklında olsun servis servisi tutmuyo baksa bi alt motor kapağını bile bazıları sorunsuz takıo bazıları yok uymaz diyo. ağlamayana emzik yok servise gidince kızmakta fayda var

Gkhan
11/01/2007, 15:12
ok ali dediklerin kulağıma küpe.tşk

pdr42
11/01/2007, 17:32
ooo
sen daha dur ne problemler cıkacak

Gkhan
11/01/2007, 17:41
ooo
sen daha dur ne problemler cıkacak

Sendemi :)

KAANİTO
11/01/2007, 18:46
arkadaşlar 2006 mayısta gp yi almıştım ve direksiyonda gelen ses yüzünde haziranda servis direksiyonun altından bir motor değiştirdi ama ne ne idi bilemiyorum .ama arıza düzeldi.önemli değil demelerine bakmayın siz sorununuzun çözümünü sağlayın.siz gp yi ne zaman aldınız bilmiyorum ama aradan 6 ay geçmiş olmasına rağmen yeni gp lerde böyle sorunların çıkması artık pek hoş karşılanmaması lazım gibi geliyor bana

kültigin
11/01/2007, 19:22
Benimde nur topu gibi zırıltılarım var. aracın ön göğüs sağ tarafında başlamıştı. 5 aydır zırıltı geziyor. Alialgan nickli arkadaşımız bana taktik verdi. ay sonunda antalya birmota gideceğim. Zırıltı çözülmezse arabayı bırakıp gelmeyi düşünüyorum !!!

Auto engineeR
11/01/2007, 19:38
deride grileşmeler yok bende..

tıkırtı olayı için arkadaşlar, ankarada kartaş otomotiw süper hallediyor. tık kalmıyor. nasıl yapıldığını bizzat gördüm. plastik aksama parmakla tıklatılarak boşluğun olduğu yer tespit ediliyor. o plastik parça kaldırılarak araya sünger konuyor we kapatılıyor. yüzde yüz sessizlik. ama bir süre sonra farklı yerlerden de gelmeye başlıyor. arabanın her yeri sünger dolacak anlaşılan :D

Mısafır
11/01/2007, 22:59
benim aracımdada sorunlar oldu ama
sonucta hersey cozuldu
sımdı 0 km gp verseler arabamı degısmem hersey ıstedıgım gıbı :D

lithium
12/01/2007, 12:44
lıkırtı denilen nam-ı diğer tıkırtı burcudur. bu sorunla çok GP çıktı piyasaya ancak korkulacak bişi yok, servisler halletti bugüne kadar sorunsuz.

antalyalı arkadaşımın zırıltı sorununa ise iki ihtimal var. ya bazı parçalar biraz oynak konsolda, onlardan geliyodur, sabitlenir, hallolur. ya da başıma gelen bir olay, klima fan motorununun olduğu yere bir yaprak kaçmıştı, fan çalışınca çıkıyosa zırıltı benzeri bişi olabilir... hallolmayacak bişi yok. garantidesiniz, direk bayiye gidin, sorun çıkarırlarsa arayın tofaş müşteri hizm.'lerini. çok sıkı takip ediliyor...

Bülent A.
12/01/2007, 13:47
Benimde nur topu gibi zırıltılarım var. aracın ön göğüs sağ tarafında başlamıştı. 5 aydır zırıltı geziyor. Alialgan nickli arkadaşımız bana taktik verdi. ay sonunda antalya birmota gideceğim. Zırıltı çözülmezse arabayı bırakıp gelmeyi düşünüyorum !!!

Gideceksen PINARBAŞI nı öneririm.Neticede Antalyada GP de tek göğüs sökümünü onlar yaptı ve tecrübeliler 8M .

Gkhan
12/01/2007, 17:54
Arkadaşlar birde gösterge panellerinin olduğu yerden ses geliyor mesela bozuk yolda giderken ama aşırı.Ve sizinde sağ ön pencere otomatik değil mi?

Auto engineeR
12/01/2007, 18:05
sağ ön pencerenin manuel olduğu gp yok ki.
tüm arabalarda eğer şoför camı otomatikse sağ taraf da otomatiktir.

Gkhan
12/01/2007, 18:07
ya benim sağ cam elinle tuşa basılı tutunca açılıyor bırakınca duruyor.ama sol cam bi kere bastınmı otomatik açılıyor :(

Auto engineeR
12/01/2007, 18:07
ha sen onu diyorsun...
o sağ camlarda yok malesef..

Gkhan
12/01/2007, 18:09
Bence çok büyük bir eksi bu gp için.ilgine tşk ederim dostum

Auto engineeR
12/01/2007, 18:12
rica ederim..
fazla arabada yok o sistem bildiğim kadarıyla.. hatırladığım eski kasa focuslarda 4 cam da otomatik iniyordu..

sleepy
14/01/2007, 19:28
Arkadaşlar birde gösterge panellerinin olduğu yerden ses geliyor mesela bozuk yolda giderken ama aşırı.Ve sizinde sağ ön pencere otomatik değil mi?

Benimde aynı sorun olmustu. Garantiden gostergenin bir kısmını değiştirdiler. Cıkan parcanın tırnaklarında sorun vardı.İlk aldıgımdan beri aynı sorun vardı giderek artmıstı 6 ay sonrafalan değişti.

Gkhan
14/01/2007, 19:46
Aklıma geldi arabada beğendiğim özelliklerden bitaneside ön silecekler çalışır vaziyetteyken geri vitese aldığınızda otomatik olarak arka sileceklerin çalışması

drhilter
14/01/2007, 21:37
ha sen onu diyorsun...
o sağ camlarda yok malesef..

5 kapı emotionlarda var.
4 cam da otomatik olarak açılıp kapanabiliyor.
hatta araç dışındayken bile kumanda ile 4 camı açıp kapatabiliyorum.

Gkhan
14/01/2007, 21:44
5 kapı emotionlarda var.
4 cam da otomatik olarak açılıp kapanabiliyor.
hatta araç dışındayken bile kumanda ile 4 camı açıp kapatabiliyorum.

Reklamıda eksik etmiyoruz hani :D:D:D:D kumanda onu yaptırabiliyorsunda yalnız böyle orjinali çok kötü 98 corsada bile öyle değil

drhilter
14/01/2007, 21:52
ne demek istediğini anlayamadım. biraz açar mısın?
sonradan takılma herhangibir şey yok. arabanın orjinalinde 4 cam da açma kapama düğmesine kısa bir süre basılı tutunca otomatik açılıp kapanıyor.
aracın orjinal kumandasından da ayni şey yapılabiliyor.
sonradan takılmış alarm falan yok.
98 corsa nasıl?

pdr42
14/01/2007, 22:11
Sendemi :)

bu aracta en buuyk sorunu herhalde ben yasadım bide sikayet te okumsutum onunki side cidid bişeydi galiba

blackpunto35
15/01/2007, 17:04
bende mayısta gp aldım ilk şikayetim sağ ön taraftan ses geliyordu bir rulman taktılar bitti bu aralar paso el freni ışığım yanıyor düzeltiyorlar tekrar yanıyo tekrar gidiyorum tekrar yapıyorlar şu anda yanmıyor ama direksyondan ses geliyor sağa çevirirken sürtme gibi ses geliyor bakalım neymiş

yamtar00
15/01/2007, 17:25
aldım alalı sadece tıkırtı burcu değişti başka sorun yaşamadım
şimdiye kadar sayısını unuttum arabalarımın ama en sorunsuz grande çıktı aralarında
inşaallah bundan sonrada sorun çıkarmaz

ORACLE
15/01/2007, 17:27
Benimde uzun süredir sorunum yok diyordum ama havalandırma fanından belli bir seviyede acayip bir ses geliyor ve vibrasyon yapıyor.
Alt koruma yı taktırmaya gittiğimde bunuda halettiricem inşallah

Gkhan
15/01/2007, 17:52
ne demek istediğini anlayamadım. biraz açar mısın?
sonradan takılma herhangibir şey yok. arabanın orjinalinde 4 cam da açma kapama düğmesine kısa bir süre basılı tutunca otomatik açılıp kapanıyor.
aracın orjinal kumandasından da ayni şey yapılabiliyor.
sonradan takılmış alarm falan yok.
98 corsa nasıl?

Esprili bi biçimde söyledim reklamı.98 corsada ön camların ikiside bi kere bastınmı açılıyor.Onu söylemek istedim ;)

Mısafir
15/01/2007, 17:55
Active lerde ön camın otomatik sonuna kadar açılmaması saçma olmuş bence. Ufacık bi elektirik bağlantısını donanım diye eklemek komik. Çok mu lazım derseniz değil tabi de gişede KGS ye yaklaşırken falan tek dokunuşla açıp kapasak baya rahat olurdu. Kartı çıkarp koyarken kaza yapma ihtimalimiz azalırdı en azından .

Sezgintr
20/01/2007, 03:25
Bizim abide cadyy var arabaya bişey taktırmış arabanın kapısını bırak camlarını bile uzaktan açıp kapatabiliyo. Fiyatıda 80ytl gibi bişeymiş.

pdr42
20/01/2007, 15:09
hmm onu taktıralım desek ulen hemen garantiden cıkar der unlar yahu

the_Algn
20/01/2007, 15:10
Bizim abide cadyy var arabaya bişey taktırmış arabanın kapısını bırak camlarını bile uzaktan açıp kapatabiliyo. Fiyatıda 80ytl gibi bişeymiş.

alarmlı arabalara takıyorlar ondan mı...

alpcak
22/01/2007, 12:12
selam,
2150 km deki puntoma her hafta yeni arızalar ekleniyor. Sıkıntılarımı diğer forum sitesinde yazmıştım. 1.4 SJ 95 HP EMOTİON + GP + KP + 15" rock siyah...

1. Ön amortisörden gelen ses (aracın spor olması nedeni ile sert amortisörlü olmasından kaynaklanıyormuş, şimdilik idare ediyorum.)

2. Direksiyondan gelen ses (sağa sola çevrilince tıkırdama -hava yastığı ve direksiyon makarası ile ilgili olduğu söylendi, yapılacak)

YAPILDI. Direksiyon göbeği komple değişti. Ama şimdi (gerçi bunu birkez yaşadım) direksiyonu sağa çevirirken tık diye bir ses geliyor ve ayağım debriyajda iken sanki debriyajın altından çekiçle vuruyorlar gibi bir durum oluyor. Ayrıca bu değişim sonrası mıdır bilemem 80-90 ile giderken sola dorğu bir viraja girdim (bostancının ilerisi sahil yolunda) sanki metal cisimleri birbirine sürtünce çıkan ses gibi acaip bir uğuldama oldu..hızı kesince geçti.

belki de bu prb de vardı ama bu şartı her zaman sağlamak zor..viraj eğimi, çapı, viraja girdiğin hız vs.hepsi aynı olacak ki çıksın ortaya. denedim bi daha olmadı.

3. Frenlerden fren yapınca gelen ses (Balataların pürüzlü yüzeye sahip olması nedeni ile dendi. Bütün balatalar temizlendi ama sesler hala devam ediyor , bunu sorun olarak algılamaktan vazgeçtim)

4. Sağ kapının anahtarla açılmaması (Kumanda ile kullandığım için denemek hiç aklıma gelmemişti. Eminim çoğu kişi de denememiştir. Tesadüfen denediğimde çalışmadığını fark ettim. Düzeltildi.)

5. Arka koltuğa biri oturunca kasislerde gelen ses (demir yüzeylerin birbirine teması imiş,koltuk altları izole edildi)

6. Gösterge panelinin yerinden oynaması ve yüksek hızlarda pürüzlü yolda tıkırdaması. Panel sıkıştırıldı.)

7. Benzin sarfiyatının beklentilerimden fazla olması (Bu benim kullanımımdan kaynaklanıyor olabilir. Aracın gerçek performansına yaklaşık 5000-10000 km yapınca ulaşacağı söylendi. Umarım öyle olur.)

YENİ, YEPYENİ
Merkezi kilit sisteminin sol arka taraftaki (nerde olduğnu bilmiyom, kapıları kilitleyince oralardan da ses geliyor ya) motoru arızalıymış. İş görüyor ama bazen anormal bir zorlanma sesi veriyor. Bu hafta da motor değişimi yapılacak.

tüm bu prblemler benden mi kaynaklanıyor diyecem ama neticede yeni şoför değilim, arabayı nerdeyse hiç zorlamıyorm.. ama bütün dertler beni buluyor sanki..artık inanın bıktım.
ve ne zaman ne prb çıkacak diye arabaya binmekten korkar hale geldim..

Sezgintr
22/01/2007, 18:35
alarmlı arabalara takıyorlar ondan mı...

Yok bu benim dediğim sisteme bağlı ayrı bi anahtar değilde kendi anahtarıyla açılıp kapanıyo.

the_Algn
22/01/2007, 19:23
Yok bu benim dediğim sisteme bağlı ayrı bi anahtar değilde kendi anahtarıyla açılıp kapanıyo.

bizi detaylı bilgilendirirsen sevinirim...

pdr42
22/01/2007, 20:11
alpcak sen sikayete de yazmsını herhalde dimi noldu sornunların bittimi

alpcak
23/01/2007, 08:42
evet sikayetvar.com a da yazdım. neticede bu aracın üretiminden fiat sorumlu, bayi ve servisi bu konuda haksız bulmuyorum. servis elinden geldiğince yardımcı oluyor ama maalesef sorunlar hala devam ediyor.
garanti kapsamından araç değişimi vs olabiliyorsa talep edeceğim.
bakalım neler yaşanacak ileriki günlerde..
geliştirmeleri aktarıyor olacağım...sinirden kafayı yemezsem tabi.

kara yılan
10/02/2007, 03:11
2007 lerde tıkırtı burcu sorunu varmı?

Linos
10/02/2007, 09:34
2007 lerde tıkırtı burcu sorunu varmı?

Bende yok! Araç teslim edilmeden değiştirmişler... ;)

otoritec
10/02/2007, 14:17
hala değişiyo yani anladığım kadarı ile...

donanımda vs. bu kadar değişiklik yaparak türkiyeye gönderen fiat tıkırdı burcunu istenilen gibi göndermiyo enteresan...

mavigitar
23/02/2007, 14:28
Arkadaşlar şu an şoktayım. Arabam daha çok yeni bi bebek.2.5 aylık ama bu kadar büyük sorunlar olabileceği aklıma gelmemişti. Sorunlarınızı okuyunca gerçekten korkmaya başladım. Acaba beni de böyle gıcırtılı, cızırtılı sesler bekliyor mu diye düşünmüyo diilim.

Sizce de olabilir mi? Şu ana kadar her hangi büyük bi sorunla karşılaşmadım umarım olmaz.

Ryu
23/02/2007, 14:36
Arkadaşlar şu an şoktayım. Arabam daha çok yeni bi bebek.2.5 aylık ama bu kadar büyük sorunlar olabileceği aklıma gelmemişti. Sorunlarınızı okuyunca gerçekten korkmaya başladım. Acaba beni de böyle gıcırtılı, cızırtılı sesler bekliyor mu diye düşünmüyo diilim.

Sizce de olabilir mi? Şu ana kadar her hangi büyük bi sorunla karşılaşmadım umarım olmaz.

kaç km de araban. ada ufak fazla km yapamayacağını düşünüyorum. yanlış mı düşünüyorum

akin78
23/02/2007, 15:56
Daha arabaya binemeden moralim yerlerde.Abi o kadar problemli bu araba ya hiç mi iyi birşeyler olmuyor? :(

mavigitar
23/02/2007, 16:16
kaç km de araban. ada ufak fazla km yapamayacağını düşünüyorum. yanlış mı düşünüyorum

Evet haklısın M.Akif 2,5 aylık olmasına rağmen henüz 1,500 km bile olmadı. :icon_smile_kisses:

alpcak
23/02/2007, 16:54
Daha arabaya binemeden moralim yerlerde.Abi o kadar problemli bu araba ya hiç mi iyi birşeyler olmuyor? :(

oluyor oluyor korkma..ben bile vazgeçemedikten sonra..
bir süre sonra müptelası oluyorsun, iyi tarafı bu.)

microab
23/02/2007, 18:42

Yok yok gözün korkmasın,sorunlar halloluyor.
Bende ses seda falan kalmadı çok şükür.

emre
23/02/2007, 18:51

eğer 2007 modelse fazla bi problem çıkmıo çok şükür benim arabamda burda bahsedilen hiçbir sorun yaşanmadı bu biraz da şans işi

Ziyaretçi047
23/02/2007, 22:29
2007 model benim alet. tıkırtı burcu sorunu oldu hallettiler.