PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu nasıl servis ?

zeynettin
30/06/2007, 20:35
yav bi bakım için 295 ytl alınırmı ya :'(

BGRAYS
30/06/2007, 20:36
20,000 Km Değil Mi ?

learner
30/06/2007, 20:37
neler yapıldı ki?

erdiyilmaz
30/06/2007, 21:46
kaç bin bakımına girdi?

ne gibi işLemLer yapıLdı?

440 ytL veren arkadaşLarda var serviste. önemLi oLan veriLen paradan öte.. ne gibi işLemLerin yapıLdıgı. misaL atıyorum ön fren baLata degişimi yapıLan detayLı bakımda var.. sadece bi hava fiLtresini temizLeyip, yağına tuzuna bakıp gönderen bakım da var.. aydınLatıcı oLursanız daha güzeL oLur.

zeynettin
30/06/2007, 22:16
20.000 km bakımında bu para gitti bi yağ değişti bide tekerleri çıkartıp ayarladılar okadar başka bişey yok haa bide bilgisayara soktular o 5 dk sürdü

h k
30/06/2007, 22:49
o zaman kazıklanmışsın :(

-yağ , yağ filtresi , hava filtresi , bujiler , polen filtresi değişimi + periyodik bakım işlemleri 250 gibi tutuyor. bunun üstüne balata değişirse 300 ü geçiyor.

kazıklanmaktan öte bujilerin ve hava filtrende değişmeliydi.

Korhan
30/06/2007, 22:54
Yağ, yağ filt, buji, rot balans, hava filt, polen filt, hepsine 200 YTL aldılar benden 20.000 bakımında.

zeynettin
30/06/2007, 22:55
demekki alnımda keriz yazıyo :D:D:eühühe olsun sağlık olsun ne yapam adamlara şimdi

microab
30/06/2007, 23:04
Estağfurullah,fakat servisin verdiği kağıtta yazıyordur neler yaptıkları.

20.000 bakımı öyle geçiştirilecek bir bakım değil,sıyırıp yollayamazlar yani...

zeynettin
30/06/2007, 23:05
Estağfurullah,fakat servisin verdiği kağıtta yazıyordur neler yaptıkları.

20.000 bakımı öyle geçiştirilecek bir bakım değil,sıyırıp yollayamazlar yani...
baya şeyler yazıyodu bazılarının yapıldığını görmedim yada ben anlayamadım yinede göz göre göre kazıklayamazlar baya baktım çünkü anlamadığımı nerden bilcekler demi yamuk yapamazlar yanımda ;)

BGRAYS
30/06/2007, 23:07
sen bi bak bence yapılmıştır bunlar .. yoksa hava parası mı almışlar senden olur mu oyle sey ..

zeynettin
30/06/2007, 23:08
sen bi bak bence yapılmıştır bunlar .. yoksa hava parası mı almışlar senden olur mu oyle sey ..
evt haklısınız ;)

blackmacig
01/07/2007, 13:39
kardesim ilk önce faturaya bı bak sonra yazanları burda yaz arkadslarınkılerle karsılastır eger gercekten buyuk fark varsa müşteri hizmetlerini ara sana yardımcı olucaklardır bu aralar bayılere sıkı denetım var.hiç yoktan için rahatlar bişey yoksa bile...hakkını aramakta fayda var...yasal yollardan..

MEHMET
01/07/2007, 21:22
evet ya ole bakımmı olur 295...... vala cekerım arabamı yatsın yavvv evde... veya dırek sanayı hem servısten daha ıyı bakım yaparlar... gecen arabamı Ön duzen ıcın goturdum tekerler dıstan yıyordu sımdı hem ıc hem dıs anamadım gıttı lastık parasındanda olduk...vala sımdı sanayıde yaptırdım cıllop gıbı oldu;ÖN DUZENİ(DOBLO)

femoli
02/07/2007, 09:10
kimse kimseyi göz göre göre kazıklayamaz faturada yapılan işler parçalar yazıyordur bakıp karşılaştır eğer içine sinmeyen bir şey varsa direk servise git ve yapılıp yapılmadığını kontrol et

zeynettin
02/07/2007, 11:37
yok baktım faturaya hepsi yapıldı ama sanki biraz pahalı geldi ya

06kaymak
02/07/2007, 17:58
eger periyodik bakim ise fiyat bence normal....

dtunacik
11/07/2007, 19:00
Arkadaşlar İstanbulda adı bende olan fiat servisini 20.000 bakımı için aradım.Yapılacak işler ve söylenen fiyat; yağ değişimi, yağ filtresi değişimi, hava filtresi değişimi,polen filtresi değişimi ve dikkat edin fren balatası değişimi ki mutlaka değişmesi gerekiyormuş toplam 380 ytl fren balataları 2 çeşitmiş teki 60 ytl olan varmış 90 ytl olan varmış bana 60 ytl üzerinden fiyat vermişler.benim aracımda 90 ytl.lik balata kullanılmışsa fiyatın fark edeceğini söylediler.FİAT herhalde bizi kaz zannediyor veya paranın sokaktan toplandığını zannediyor.Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış diye bir ata sözü vardır ya ben bu arabanın garantisini yakarım ama o parayı onlara vermem dışardan aynı işi 100-150 ytl ye yaptırırım.2 defa Fiattan sıfır araba aldım.Yemin ediyorum bu arabayı satayım bir daha fiat araba almam.Ayıp denen bir şey var ya.Forumda yazılanlara bakılırsa servis fiyatları servise göre değişiyor.Yani ne tutturarsa

h k
11/07/2007, 19:29
Arkadaşlar İstanbulda adı bende olan fiat servisini 20.000 bakımı için aradım.Yapılacak işler ve söylenen fiyat; yağ değişimi, yağ filtresi değişimi, hava filtresi değişimi,polen filtresi değişimi ve dikkat edin fren balatası değişimi ki mutlaka değişmesi gerekiyormuş toplam 380 ytl fren balataları 2 çeşitmiş teki 60 ytl olan varmış 90 ytl olan varmış bana 60 ytl üzerinden fiyat vermişler.benim aracımda 90 ytl.lik balata kullanılmışsa fiyatın fark edeceğini söylediler.FİAT herhalde bizi kaz zannediyor veya paranın sokaktan toplandığını zannediyor.Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış diye bir ata sözü vardır ya ben bu arabanın garantisini yakarım ama o parayı onlara vermem dışardan aynı işi 100-150 ytl ye yaptırırım.2 defa Fiattan sıfır araba aldım.Yemin ediyorum bu arabayı satayım bir daha fiat araba almam.Ayıp denen bir şey var ya.Forumda yazılanlara bakılırsa servis fiyatları servise göre değişiyor.Yani ne tutturarsa

ben balatalarımı 30 bin küsürdeyken sanayide degistirdim , albea balatası taktırdım işcilik dahil 50 lira verdim. sonradan da ögrendimki 15 liraya bile taksciliren kullandigi albea balatası varmış , bir daha onlardan taktıracağım :D
(albea balatası bizim araclara gayet güzel uyuyor , tek eksigim ikazsiz balata taktırdım ki zaten ikaza gelesiye kadar hic balata tüketmisligim yoktur)

20 bin bakımı yapılırken kimse bana mutlaka balata değişecek demedi , servis bakımı yaptı garanti kağıdını bile imzaladı balata değiştirmeden.

MACHINE
11/07/2007, 21:55

Sen bize şu servisin hangisi olduğunu söyleki ona göre bilelim!