PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka sağ kampanadan gelen ses

halils2
22/04/2012, 00:38
bu hafta başında arka frenlerdeki ayarsızlıktan dolayı ustaya götürdüm çok az bi fatura olmasına rağmen bunlarda fatura var alınması gerek dediği için tornacıda arka kampanaların pasosunu aldırdım. normalde aracı teyp açık kullandığım için fark edemedim sanırım bugün tesadüf teyp kapalıyken dikkatimi çekti az önce gelirken de denedim frene sert basınca arka sağ kampanadan lok lok lok diye ses geliyor sebebi ne olabilir acaba??? geçen sene ön fren balatalırımı değiştirirken usta arkaları da açma dememe rağmen açtı o günden beri arkalarda bi türlü düzen tutmuyor araç hep dengesiz. bıktım bu ustayım diye geçinen müsvettelerden.... yardım edebilecek var mı coşkun abi siz ne diyorsunuz bu duruma????

halils2
23/04/2012, 00:46
yok mu cvp verebilecek birisi arkadaşlar

halils2
23/04/2012, 22:28
ilginize teşekkürler arkadaşlar 57 kez okunmuş konu ama kimseden yorum yok. neyse sorunumu hallettim. kampanalarda hızlı tornalanmadan dolayı atıklık oluşmuş. bugün ağır devirde tekrar pasosu ve salgısı alındı balatalar değişti şuan sorunum çözüldü görünüyor.

fhmnl
24/04/2012, 00:39
ilginize teşekkürler arkadaşlar 57 kez okunmuş konu ama kimseden yorum yok. neyse sorunumu hallettim. kampanalarda hızlı tornalanmadan dolayı atıklık oluşmuş. bugün ağır devirde tekrar pasosu ve salgısı alındı balatalar değişti şuan sorunum çözüldü görünüyor.

geçmiş olsun hocam. Sayenizde öğrenmiş olduk bizde. Teşekkürler

caner_ege
24/04/2012, 00:44
geçmiş olsun abi bende konu açtım ama kusura bakma bir bilgim olmadığından o konuda bişey yazamadım eminim diğer arkadaşlar da aynı şekildedir yoksa nie cvp yazmayalım bilgimizi paylaşmayalım sizinle?

halils2
24/04/2012, 11:52
konuyu o kadar okunmuş hiç cvp verilmemiş görünce tuhaf oldum biras :) yalnız şunu belirteyim kesinlikle ama kesinlikle balata değişmeyecekseniz kampana tornalatmayın, tornalatacak olursanız da ağır devirde torna yaptırın salgısına mutlaka bakılsın. ayrıca arka frenlerinizden şikayetiniz yoksa da ön fren balatalarını değiştirirken arkaları açtırmayın. yoksa benim gibi zıvanadan çıkarsınız. frenlerim o kadar kötü olmuştu ki sert fren yapmak zorunda olduğum bir yerde balatalar yerinden koptu sanmıştım :) şuan test aşamasındayım bakalım balatalar yine aynı sesi yapacak mı???

caner_ege
24/04/2012, 12:58
konuyu o kadar okunmuş hiç cvp verilmemiş görünce tuhaf oldum biras :) yalnız şunu belirteyim kesinlikle ama kesinlikle balata değişmeyecekseniz kampana tornalatmayın, tornalatacak olursanız da ağır devirde torna yaptırın salgısına mutlaka bakılsın. ayrıca arka frenlerinizden şikayetiniz yoksa da ön fren balatalarını değiştirirken arkaları açtırmayın. yoksa benim gibi zıvanadan çıkarsınız. frenlerim o kadar kötü olmuştu ki sert fren yapmak zorunda olduğum bir yerde balatalar yerinden koptu sanmıştım :) şuan test aşamasındayım bakalım balatalar yine aynı sesi yapacak mı???

umarım yapmaz abicim güle güle kazasız belasız sürüşler :)