PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu puntoların hepsi böylemi yoksa benimkimi böyle?

Ziyaretçi048
20/04/2012, 21:52
arkadaşlar benim Punto çeyrek depo altına düştüğü zaman dik olan bir rampada hemen hava yapıyor.. eğer ışık yanmak üzere veya yeni yandıysa virajı hızlı alsam bile hava yapıyor.. biraz dik rampa insem hemen hava yapıyor. araç stop ediyor motor arıza ışığı yanıyor bir kaç marş yapınca çalışıyor.Bir kaç km yol yaınca veya aracı bir kaç defa çalıştırıp stop edince arıza ışığı sönüyor.... çeyrek depo altına düşmemeye çalışıyorum ama her zaman yakıt alacak fırsat olmuyor.. olur olmadık yerlerde yolda kalıyorum. Sizinde yakıt çeyrek depo altındayken hemen hava yapıyormu? yoksa benim şamandırada problemmi var?..

ABNEW
20/04/2012, 22:06
Hüsamettin, 8 yılda 3 punto kullandım.Başıma hiç böyle birşey gelmedi.Sürekli olmasa bile arada sırada çeyrek deponun altında kullandığım oldu...

sakinkaradas
20/04/2012, 22:15
benim 2.puntom hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım

Ziyaretçi048
20/04/2012, 22:18
teşekkürler arda bey.. Ben normal sanıyordum. Bugün mazot ışığı bile yanmazken hızlı viraja girince bir anda stop etti.. motor arıza ışığı yandı.çalıştırdım tekrar bir kaç km sonra arıza ışığı söndü
.. sinir olmaya başladım bu huyuna.günde yaklaşık 50-60 km yol yapıyorum. 2 günde bir 20 tllik mazot almayu huy edindim.depoyu maaştan maaşa dolduruyorum oda bir hafta gidiyor..sanırım daha önceki sahibi depodaki mazot pompasını değiştirdi veya yan sanayi takıldı emiş kısmı biraz yukarda kalıyor.. başka açıklaması yok bu problemin

Ziyaretci036
20/04/2012, 22:19
İsyerindeki arkadasiminda punto su var yol bilgisayari menzili eksi gosteriyor ama daha yolda kalmadik :)

akin
20/04/2012, 22:20
çok defa ışık yandığıını bilirim ama böyle birşey olmadı allaha şükür.

Ziyaretçi048
20/04/2012, 22:21
cevaplar için çok teşekkürler .anlaşılan yarın yine tamircide sabah iştimasına katılacağım :(

Ziyaretci036
20/04/2012, 22:22
cevaplar için çok teşekkürler .anlaşılan yarın yine tamircide sabah iştimasına katılacağım :(

Hocam konuyla alakali degil ama memleket neresi?

ABNEW
20/04/2012, 23:09
teşekkürler arda bey.. Ben normal sanıyordum. Bugün mazot ışığı bile yanmazken hızlı viraja girince bir anda stop etti.. motor arıza ışığı yandı.çalıştırdım tekrar bir kaç km sonra arıza ışığı söndü
.. sinir olmaya başladım bu huyuna.günde yaklaşık 50-60 km yol yapıyorum. 2 günde bir 20 tllik mazot almayu huy edindim.depoyu maaştan maaşa dolduruyorum oda bir hafta gidiyor..sanırım daha önceki sahibi depodaki mazot pompasını değiştirdi veya yan sanayi takıldı emiş kısmı biraz yukarda kalıyor.. başka açıklaması yok bu problemin

Eğer mazot pompası değiştirilmişse önceden o zaman pompada sıkıntı vardır kesin.Yanlış ya da bozuk pompa motora gereken basınçta yakıt gönderemiyordur,

Sonucu bekliyoruz...

tayfux
21/04/2012, 00:11
2 kere punto aldım hiç böyle birşey başıma gelmedi..

aykut_1914
21/04/2012, 03:08
İsyerindeki arkadasiminda punto su var yol bilgisayari menzili eksi gosteriyor ama daha yolda kalmadik :)

ciddi mi ya? :D

SKELETER
21/04/2012, 03:19
silinsin