PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ pompasının yalan olduğunu nasıl anlarız?

selcukkuvvet
20/04/2012, 18:09
Aracı ikinci el aldığım için yağ pompası, mazot filtresi, pompası gibi zamazingoların değişimi yapıldımı bilemiyorum, fakat yağ pompasından şüpheleniyorum çünkü; aracı çalıştırdıktan sonra sarj ışığı söndükten 1-2 sn. sonra sönmekte yani öncesine göre geç sönmekte, baktırdım seviyesinde bi problem yok. Bu bir yağ pompası değiştime sebebi olabilirmi arkadaşlar?? Teşekkürler..:closedey:

Ziyaretçi051
20/04/2012, 18:21
Aracı ikinci el aldığım için yağ pompası, mazot filtresi, pompası gibi zamazingoların değişimi yapıldımı bilemiyorum, fakat yağ pompasından şüpheleniyorum çünkü; aracı çalıştırdıktan sonra sarj ışığı söndükten 1-2 sn. sonra sönmekte yani öncesine göre geç sönmekte, baktırdım seviyesinde bi problem yok. Bu bir yağ pompası değiştime sebebi olabilirmi arkadaşlar?? Teşekkürler..:closedey:

yağ muşiri sökülüp manometre bağlayarak basıncı ölcülmesi gerekir relantideki basınç 1-1,5 bar arası 3000 devirdeki basınç 3-3,5 bar arası basması gerekir.fakat bu basıncı etkileyen faktörler vardır.yataklardaki aşıntılar bu basıncı düşürebülür.:rolleyes:

tayfux
20/04/2012, 18:43
ekranda yağ lambasını gördüğünde anlarsın yoksa anlayamazsın yada özel olarak baktırtman lazın..şüpheliysen bence dediklerine baktır..

cemal arslan
20/04/2012, 18:56
söküp bakmakta fayda var...

Ziyaretçi048
20/04/2012, 22:23
benim araçtada yağ lambası araç çalıştıktan 1-2 saniye sonra sönüyor.. hiç umursamadım yarın zaten tamirci yolu göründü onda baktırayım

gurcan45
20/04/2012, 22:23
zaten bızım araclarda kullanılmadıgı zaman ertesı gun calısmalarda 1 2 sn gec sonme normal yada egımlı bır yerde calıstırıyorsan o zamanda yapabılıyo ama ıcım rahat olsun dersen kontrol ettırmekte fayda var

operatormurat
20/04/2012, 23:48
Aracı ikinci el aldığım için yağ pompası, mazot filtresi, pompası gibi zamazingoların değişimi yapıldımı bilemiyorum, fakat yağ pompasından şüpheleniyorum çünkü; aracı çalıştırdıktan sonra sarj ışığı söndükten 1-2 sn. sonra sönmekte yani öncesine göre geç sönmekte, baktırdım seviyesinde bi problem yok. Bu bir yağ pompası değiştime sebebi olabilirmi arkadaşlar?? Teşekkürler..:closedey:selçuk araca uygun yağ filtresi takılmamış olabilir,bakıma daha epey varsa kendi orjinal yağ filtresini taktırıp tekrar dene,yağ lambasının daha çabuk söndüğünü göreceksin...ayrıca bakımları zamanında yapılmışmı uygun yağ ve parçalar kullanılmışmı araştır.ayrıca yağ pompası ve mazot pompası sık sık değiştirilen bişey değil,gerekmediği sürece değiştirilmez...

sfkbrtn
21/04/2012, 01:13
yağ lambası zaten 1-2 sn geç söner benim aracımda da durum aynı bence sorun yok ayrıca yanlış hatırlamıyorsam kitapçıkta lamba sönüyorsa sıkıntı yok sönmüyorsa korkun tarzında bir ibare vardı:)

selcukkuvvet
21/04/2012, 11:10
Enteresan bişey bazen geç sönuyo bazen hemen sonuyo ama sonuyo.. Şafakın dediği gibi sönuyosa devam galiba;)

cemal arslan
21/04/2012, 11:12
selçuk kardeş
aracı 2ci el almışsın....eğer geçmişi hakkında bilgin yoksa...yada araç sahibiyle görüşme şansın yoksa...yada bakımlarının yapıldığı servisle veya tamirhaneyle iletişim bilgin yoksa...kabus görmektense....karteri söktür...yağ pompasını söktür...ve baktır...

en azından için rahat olur...