PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arka alt taraftan sesler geliyor

Auto engineeR
30/06/2007, 13:25
arabamda 3.5 cm yay war. etkisi war mı bilmiyorum bu sese.
araba boşken pek bi sorun yok sesi zor duyuyorum ama özellikle 5 kişi falan bindiğimizde kasislerden geçerken arkadan TOK TOK diye sesler geliyor. sanki egsoz borusu yerinden oynayıp bir yere çarpıyormuş gibi we gerçekten çok rahatsız edici..
ayrıca biaralar da arkadan gıcırtılar geliodu araba yaylanınca. şu an yok ama hawalara bağlı olabilir.
bu sesleri duyan war mı we nedeni ne olabilir?
serwis arka takozlardan falan kaynaklanabileceğini söyledi. bi usta da egsoz takozlarına çarpıyor olabilir dedi..
yakında wakit olunca serwise bırakcam

Auto engineeR
30/06/2007, 13:44
:)
yok öle bişi olmuş olamaz farkederim :)

Er-NnN
30/06/2007, 14:17
arka süspansiyon sistemini tam olarak bilmiyorum ama daha önce bi arkadaşın arabında da aynı sesler geliyodu girmediğimiz sanayi kalmamıştı sesi bulmak için en son arka denge çubuğunun vidasının gevşemiş olduğu ortaya çıkmıştı bir baktır istersen... :)

Auto engineeR
30/06/2007, 22:32
saol arkadaşım bunu göz önünde bulundurcam :)

Korhan
07/01/2008, 21:31
ayrıca biaralar da arkadan gıcırtılar geliodu araba yaylanınca. şu an yok ama hawalara bağlı olabilir.

Şu sıralar Van'da hava sıcaklıkları -4 & -16 C arası değişiyor ve kasislerden geçerken arka süspansiyonlardan ses gelmeye başladı. Havadan olabilir mi gerçekten? Az önce geldim eve. -11 C şu an sıcaklık. Gıcık oldum akşam akşam. O kadar dikkat ediyoruz yine de sorun çıkarıyor şu yürüyen aksam. Satıp Toyota alıcam bu gidişle :realmad:

behlül
07/01/2008, 23:33
arabamda 3.5 cm yay war. etkisi war mı bilmiyorum bu sese.
araba boşken pek bi sorun yok sesi zor duyuyorum ama özellikle 5 kişi falan bindiğimizde kasislerden geçerken arkadan TOK TOK diye sesler geliyor. sanki egsoz borusu yerinden oynayıp bir yere çarpıyormuş gibi we gerçekten çok rahatsız edici..
serwis arka takozlardan falan kaynaklanabileceğini söyledi. bi usta da egsoz takozlarına çarpıyor olabilir dedi..
yakında wakit olunca serwise bırakcam
denge cubuklarından olması lazım buyuk ıhtımalle gevşeme söz konusu olabılır enkötuihtımal denge cubukları değişecek kontrolunu yaptır

Auto engineeR
07/01/2008, 23:46
arkadaşlar serwise götürmüştüm gıcırtı için arabayı incelediler amortisörlerin içindeki lastik takozlardan gelme ihtimalinin yüksek olduğunu sölediler. kışı atlatayım hallettircem sesler kar yağınca arttı.

tok tok diye tabir ettiğim ses ise egsoz borusunun denge çubuğuna çarpmasından kaynaklanıyormuş. araba 3.5 cm indi,egsoz ucu takılması için egsoz biraz aşağı alındı falan bi de arkaya oturanlar olunca yapıyor ses

Halook!!!
08/01/2008, 00:08
Alper kardeşim sanırım sorununa çözüm bulmuşsun senin adın sevindim.Fakat biraz konu dışı olmasına rağmen sana birşey danışacağım.Uzun zamandır bu forumdayım ve özellikle hep senin mesajlarına dikkat ediyorum bir süredir.Neden güzel Türkçemizin güzide "v" harfini kullanmak varken sürekli olarak "w" harfini kullanıyorsun acaba?

Auto engineeR
08/01/2008, 00:15
keşke p.m. atsaydın abi neyse belki merak eden yanlış bulanlar vardır. klavyede w'nun yeri v'ye göre çok daha sık kullanılan harflere yakın va yazması çok daha kolay oluyor. tek sebebi bu.

nicolas
17/01/2008, 19:04
Merhaba Evet Bende De 3,5 Lik Yay Var Ama Yay Takmadan öncede Sağ Arka Dan Arkada 1 Kişi Otursa Bile Kasislerde Ve Yaylanmalarda Tuhaf Sesler Geliyordu ( Yaylari Bozuk Bir Yatakta Sağa Sola Dönerken çikan Seslerin Aynisi ) Ama Bu Seslerden Sol Arkada Yok.yay Dan Sonrada Bi Gelişme Yok şu Aralar Araçta Tek Olduğum Zamanlarda Bile Kasislerde Bu Sesleri Duyuyorum.servise Gitmeden Olmayacak.

Korhan
17/01/2008, 19:37
Ben servise sordum bu meseleyi.Soğuklarda amortisörlerin içindeki bir parçadan geldiğini söyledi. Çözümü sadece yağlamak o kadar.Yağlanmasa bile havalar ısınınca kendiliğinden geçiyormuş.