PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım cik cik ötüyor.

lektonstar17
20/04/2012, 12:30
Selam arkadaşlar

Özellikle yaz aylarında başıma gelen bi olay bu.Araçta enaz 2 kişi olunca ve sıcak aylarda geliyor bu ses,çukura falan girince cik cik ses geliyor.sanırım kapılardan ama tam olarak kestiremiyorum,nereye kulak versem ordan geliyor sanki.Yardımlarınızı bekliyorum.

Kablonet
20/04/2012, 12:36
hocam ses arka soldan geliyorsa lifte kaldırtıp el freni halatına bir baktır, kelepçesinden çıkmış olabilir benim başıma gelmişti forumdan bir arkadaşın sayesinde çözmüştük.

lektonstar17
20/04/2012, 13:43
Teşekkür ederim Onur.Haklı olabiirsin ama ses içerden geliyor sanki.Servise gittiğimde anlatıcam durumu.

SAYDAM
20/04/2012, 14:01
Selam arkadaşlar

Özellikle yaz aylarında başıma gelen bi olay bu.Araçta enaz 2 kişi olunca ve sıcak aylarda geliyor bu ses,çukura falan girince cik cik ses geliyor.sanırım kapılardan ama tam olarak kestiremiyorum,nereye kulak versem ordan geliyor sanki.Yardımlarınızı bekliyorum.

Selamlar üstadım, bagaj iç döşeme bağlantı noktalarından, arka koltuk sırtlığı oturma kancasından, amortisör takozlarından geliyordur. Kış sonlarında, karlı zeminde günlerce kullanmada, ayrıca aracınız ile sert çukurlara girmenizde zamanla meydana gelen bir durumdur. Her ilkbahar ve sonbaharda yılda 2 kere bahsettiğim mekanik elemanların serviste yağlanması sonucunda sesten uzak kalabilirsiniz. Benim de yine gıcırtılar başladı, havaların tamamen düzelmesini ve yağmurların azalmasını beklemekteyim.

lektonstar17
20/04/2012, 14:27
Teşekkür ederim Bahadır.Bu kadar çeşitli noktalardan geliyorsa bu sesler işimiz var demektir.Aracımdaki sesleri dinlemekten bi hal oldum,hanım bazen soruyo " noluyo sana garip garip hareket ediyosun "diye :)Bak , şşşş dinle duyuyomusun sesleri diyorum.Yapma şöle korkutuyosun beni "diyo.Bi kasis yada bi çukurdan geçiim hemen cik cik sağdan soldan ötmeye başlıyo.Eve gidince koltuk kancalarını bi kontrol edicem.Ama sanki kapılardan geliyo ses.Kafayı yedirticek bu sesler.

SAYDAM
20/04/2012, 14:51
Teşekkür ederim Bahadır.Bu kadar çeşitli noktalardan geliyorsa bu sesler işimiz var demektir.Aracımdaki sesleri dinlemekten bi hal oldum,hanım bazen soruyo " noluyo sana garip garip hareket ediyosun "diye :)Bak , şşşş dinle duyuyomusun sesleri diyorum.Yapma şöle korkutuyosun beni "diyo.Bi kasis yada bi çukurdan geçiim hemen cik cik sağdan soldan ötmeye başlıyo.Eve gidince koltuk kancalarını bi kontrol edicem.Ama sanki kapılardan geliyo ses.Kafayı yedirticek bu sesler.

Abi benim arabada arka kapı olmadığı için benim öyle bir sıkıntım yok :D
Ben Opel'de çalışıyorum, servisteki arkadaşlar artık sıkıldı benden. Aynı sıkıntı aynı şasi yapısındaki Opel Corsa GSI'da da var, bu sıkıntılar devam ediyor ama sana söyleyeyim, yağlamadan sonra sesi kesince bu sefer de ses gelmiyor diye takılıyorsun :D
Bütün çukurlara giriyorsun :)

lektonstar17
20/04/2012, 19:05
Abi benim arabada arka kapı olmadığı için benim öyle bir sıkıntım yok :D
Ben Opel'de çalışıyorum, servisteki arkadaşlar artık sıkıldı benden. Aynı sıkıntı aynı şasi yapısındaki Opel Corsa GSI'da da var, bu sıkıntılar devam ediyor ama sana söyleyeyim, yağlamadan sonra sesi kesince bu sefer de ses gelmiyor diye takılıyorsun :D
Bütün çukurlara giriyorsun :)

Tam olarak nereler yağlanmalı? Bu iş çözülmezse ben piskopata bağlıcam galiba.