PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far arıza ışığı yanıyor farlarda sorun yok

mehmetsafran
16/04/2012, 14:20
Merhaba arkadaşlar benim aracımda far arıza ışığı yanıyor bulunduğum yerde servis yok bilgisayara bağlayamıyoruz. Tüm farları kontrol ediyorum sinyaller plakalıklar dahil sorun görünmyor ama ışık yanıyor. Arada kendiliğinden sönüyor. Gündüzleri de sinyal verirken falan da yanıyor yardımcı olabilir misiniz?

Engin_T
16/04/2012, 14:28
Led ampul kullanıyormusunuz plakalıklarda yada park ampullerinde? Eğer led kullanıyorsanız ondan dolayı yanıyor olabilir arıza ışığı..

mehmetsafran
16/04/2012, 14:42
Yok normal ampül hepsi

aykutisci
16/04/2012, 14:45
aynı problem bendede var kardeş arada yanıyor bı kac gun sonra sönüyor dediğin gibi ışıklarında hiçbirinde problem yok

ayaman
16/04/2012, 14:49
acaba ampullerin takıldığı duylarda nemlerden dolayı bir oksitlenme olamaz mı ?

PuNTo
16/04/2012, 14:53
soket veya ampul duylarında oksitlenme var,benim başıma gelmişti temizlettim düzeldi

GP COSKUN
16/04/2012, 16:40
ampul duylarında veya soketler de oksitlenme pas veya nem ve gevşeklik mevcuttur
plaka lambalarınada baktınızmı bu arada

tab
16/04/2012, 22:57
Yakın zaman ampul değiştirdin mi?. evet ise değişen ampuller daha düşük watt kullanmışsınızdır. Hayır ise soketleri kontrol ettir.

tasso40
16/04/2012, 23:09
Muhtemelen 3. stopdaki lambalardan birisi gitmiştir içerisinde birden fazla ampul var, ışığı yanıyor görebilirsiniz ama içlerinden birisi yanmıyor olabilir.
Buda tahminen arka sileceğe su aktaran hortumdan kaçan su nedeniyle paslanmadandır.

kara kız
17/04/2012, 12:17
sorun 3. stop arkadaslar birisinden rica edip frene basmalarını soyleyın ve aracın arkasına gidin..eger 3.stop lambasından 3ve üzeri ampul yanmıyorsa araıza lambasını yakabılır..arada lambanın yanım sınmesı soket bağlantı noktalarınkası aksıtlenmeden kaynaklanmaktadır ..daha onceden açtığım konudan ınceleyebılırsınız.. https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/34007-3-stop-sorunsali-ve-cozumu.html

ilkereroglu
17/04/2012, 12:22
arkadaş benim derdimde böyle başlamıştı.sonuç 7500 tl dikkatli ol.

ilkereroglu
17/04/2012, 12:23
Abi öncelikle teşekkürler.

İlk arıza belirtisi araç 60.000 Km de iken far ikaz lamba arızası verdi.Ampulleri değiştirdik.Lamba söndü.Daha sonra aynı arıza tekrar devam etti ve kendiliğinden söndü.Daha sonra km göstergesindeki saat yanıp sönmeye başladı.Kendiliğinden söndü.Bazı yağışlı havalarda emniyet kemeri takılı olmasına rağmen ikaz lambası yanıp söndü.
Kontağı kapattıktan sonra farlar kendiliğinden yanıyordu-1-2 kez oldu_.Bu da daha sonradan kesildi ve şu an ne uzun ne kısa farlar yanıyor.Sadece park yanıyor.
.Geçen hafta istanbuldan Kırklareliye dönerken otobanda korna kendilğinden çalmaya başladı.2-3 dakika sonra tamamen sustu.havalar yağışlı tabiki.Islanmış olma ihtimali olabilir.Servise götüreceğim gün otomabil çalışmadı.Hiç tık .ıkmadı.Daha sonra kutup başını çıkardım ve 1-2 dakika bekledikten sonra çalıştırdım ve EDİRNEYE serv,se götürdüm.

Servis ıslandığını söyledi.Ayrıca tüm kablo tesisatının çürüdüğünü ve görüşmek için beni servise çağırıyorlar.

Muhtemelen Tespitin %2 sini verip aracı bir şekilde çalıştırıp geri alacağım.Tavsiyeleriniz üzerine bir özel servisei gideceğim.

makeles
17/04/2012, 18:41
hareket anında esnemelerden temassızlık oluşabilir. sıkmak temizlemek çözüyor..

mehmetsafran
18/04/2012, 10:10
fren lambasındaki ampüllerden biri yanmıyormuş o nasıl sökülüyor arkadaşlar çok teşekkür ederim bu arada

GP COSKUN
18/04/2012, 10:48
fren lambasındaki ampüllerden biri yanmıyormuş o nasıl sökülüyor arkadaşlar çok teşekkür ederim bu arada

https://forum.grandepuntotr.com/makale/36472-fren-ampulu-nasil-degistirilir.html#post671972

erdi burada detaylı şekilde anlatmıştı ;)

halils2
19/04/2012, 01:06
benimde sol park lambam 2 seferdir yanmıyordu arıza ışığı veriyordu tıklayınca arıza ışığı sönüyordu bu akşam yine yandı baktım sol park yanmıyor lambaya tıkladım arıza ışığı yanmıyor ama lamba da yanmıyor bi anlam veremedim yarın sökücem artık fikri olan var mı acaba abilerim

brklgr
19/04/2012, 01:17
valla geçenlerde aynısı banada oldu yandıp söndü sonra hep yandı,meğerse 3. stop lambasının kablosu kopmuş içerden hemen hallettik..

halils2
19/04/2012, 10:37
bakcam birazdan bakalım nolmuş

mehmetsafran
19/04/2012, 15:45
Elektrikçiye gittim fren lambasının ampüllerini değiştirdik yine sönmedi arıza ışığı plakadakileri de değiştirdik yine sönmedi en sonunda sol arka park lambasının sinyal yanarken hafif söndüğünü gördü elektirkçi ve çıkartıp oksit temizleyici falan sıktı düzeldi çok şükür :)

Engin_T
19/04/2012, 15:55
Geçmiş olsun sorununuz çözülmüş :)

GP Guigiaro
20/04/2012, 19:54
öncelikle paylasim icin tesekkür ediyorum resimli paylasimlar gercekten cok faydali oluyor.üc gündür göstergelerin icinde sari bir lamba yaniyordu okudugum konulardan edindigim bilgilerle ücüncü fren lambanin yanmadigini gördüm ama hic birisi yanmiyordu yinede tüm lambayi söküp kontrol ettim hepsi saglam sorun ne olabilir sadece komple olarak 3. fren lambasi yanmiyor sorun ampullerde degil sigorta olabilir ama 3. fren lambasina ait bir sigorta kitapcikta yok yardimci olursaniz sevinirim.beni 3. fren lambasinin yanmamasindan cok göstergedeki far ariza ikaz lambasi sinir ediyor.tesekkürler.