PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amörtisör Takozu Ses ( ÇÖZÜMÜ )

DarknessFall
15/04/2012, 12:26
Bilinen bu kronik problem ,
aracı detaylı yıkamaya verdiğimden beri bendede başladı tabiki yıkamacı davlumbazları ve aracın altınıda pırıl pırıl yapmış... fakatt... :)
direksiyondan sağa ve sola tur da takır takır ses geliyor..

forumda ve nette araştırmalarıma göre ;
amörtisör kısmında neresi olduğunu tam olarak bilmediğim biryere , wd40 , yağlayıcı , sprey gres gibi maddelerle bu sorunun çözülebileceği ?
nereye sıkacağız tam olarak ?
bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.. iyi forumlar :shifty:

tayfux
15/04/2012, 12:26
sıkınca birsüre geçer ama sonra tekrar eder..

Ziyaretçi048
15/04/2012, 12:47
benimde ses yapmaya başlamıştı.. Würth sprey gres sıktık sorun çözüldü.. Ses eğer takozlardan geliyorsa yağ sıksanızda kesilmez. Eğer amartisör rulmanından geliyorsa kesilir. Siz yıkama işleminden sonra başladı dediğinize göre sizin sorununuz rulmandan .. amortisör kulelerinin üzerindeki plastik kapağı sökün ve bir kişi direksiyonu sürekli sağ-sol yaparken sıvı gres sıkın. Sorununuz birkaç gün içinde çözülecektir. Aynı dert bendede vardı.Direksiyonu çeviriken takur tukur ediyordu.. Gresledik ses tam olarak gitmedi sadece azaldı. Birkaç gün sonra tamamen kesildi

clubber_style
15/04/2012, 13:35
degistirmek en garantilisi

Gorky
15/04/2012, 14:39
degistirmek en garantilisi

Değiştirdim ben. Azaldı sadece kesilmedi. Yağlanması gerekiyormuş öğrendiğime göre

clubber_style
15/04/2012, 14:44
Değiştirdim ben. Azaldı sadece kesilmedi. Yağlanması gerekiyormuş öğrendiğime göre

1 hafta oldu degistirelı tık yok :)

hakguner
15/04/2012, 18:57
Bende yarın sabah bu sesten dolayı servise gideceğim. Ustam garantiden hallederiz dedi. Değişmek bana göre mantıklı çünkü garantisi var.

DarknessFall
17/04/2012, 00:35
Bende yarın sabah bu sesten dolayı servise gideceğim. Ustam garantiden hallederiz dedi. Değişmek bana göre mantıklı çünkü garantisi var.

düzeldi mi

zafer murat
17/04/2012, 00:39
Kule başlarını yağlamak geçici çözüm bir süre sonra yine su alıcak ve aynı ses tekrardan oluşucak malesef fiat bu araçları üretirken gitmiş sileceklerin altındaki su ızgaralarının içine yapmış.Yeni tip güçlendirlimiş yeni takozlar servislerde mevcut garantiniz devam ediyorsa ücretsiz değiştirirler.

kristaldeniz
23/12/2014, 16:17
konuyu hortlatıyorum ama şöyle bir sorunum var. sizler de bu sıkıntıyı tecrübe ettiğinizden size sorayım dedim.
aracımın direksiyonu sağ sola çevirirken pedalların alt tarafından belli aralıklarla ayağımla hissettiğim tık tık şeklinde bir sürtme sesi geliyor.
ustama amortisör takozundan olabilir mi dedim lakin direksiyon kutusundan geldiğini söyledi ancak forumda bakıyorum hep amartisor takozu deniliyor.
bana bu sesi tarif edebilecek biri var mı acaba?
benim bahsetmiş olduğum şekilde bir ses mi?

ayrıca;
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/55503-direksiyonu-sag-sola-cevirirken-pedallarda-ayagimla-hissettigim-tik-tik-sesi.html

serkandikici
23/12/2014, 16:54
konuyu hortlatıyorum ama şöyle bir sorunum var. sizler de bu sıkıntıyı tecrübe ettiğinizden size sorayım dedim.
aracımın direksiyonu sağ sola çevirirken pedalların alt tarafından belli aralıklarla ayağımla hissettiğim tık tık şeklinde bir sürtme sesi geliyor.
ustama amortisör takozundan olabilir mi dedim lakin direksiyon kutusundan geldiğini söyledi ancak forumda bakıyorum hep amartisor takozu deniliyor.
bana bu sesi tarif edebilecek biri var mı acaba?
benim bahsetmiş olduğum şekilde bir ses mi?

ayrıca;
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/55503-direksiyonu-sag-sola-cevirirken-pedallarda-ayagimla-hissettigim-tik-tik-sesi.html

Lak luk şeklinde sağa sola çevirdiğinizde ses geliyor. Öte yandan pedallarda da hissedilebiliyor gp'de ses yaptığında pedalda çok az hissediliyordu ama evoda değiştirdim bi 10000km önce fln bu sefer direk pedallara vurdu.

Elinizi sol ön tekerin ordan sokup helezona koyun ve birisi de direksiyonu çevirsin zaten o rulmanda dağılma varsa dönerken elinizle hissedeceksiniz. Aynı işlemi sağ için de yapın böylece bir ön tanı koyabilirsiniz.

arenas
23/12/2014, 21:12
Yay gerilmesi gibi bi ses geliyodu benden.özellikle durduğumda frena basılı halde direksiyonu çevirdiğimde pedallara vuran yay sesi geliyodu.değiştirdim takozları şu an ses yok.

Sent from my iPhone using

Kadyr
30/01/2017, 21:20
Bugun kontrol ettim benden saga sola donuste girt girt ses geliyordu. Bugun baktim direksiyon donerken yayin icindeki lastik rahat donemiyor takilarak dondugu icin atlama yapiyor o arada ses yapiyor buyuk ihtimal. Hafta sonu bakim icin servise gidicem soylicem bakalim ne yapicaklar

hakaniko
31/01/2017, 00:08
Bende dönerken değilde gaza bastığımda ve gazdan çektiğimde bir gıcırtı gibi bir ses geliyor pedalların oradan. Ne olduğunu çözemedim. 1 ve 2. viteslerde araç daha atak olduğu için daha çok anlaşılıyor.

gastauskas87
28/03/2017, 10:56
arkadaşlar merhaba bu sorun bende de var sanirim ayrica wd 40 elimde mevcut simdi bi ustaya goturdem en az 100 tl alicak bosu bosuna.. burdaki arkadaslardan ricam nereye nasil uygulancak fotografli bir sekilde anlatilirsa cok memnun olurum

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

halilimo
28/03/2017, 17:50
arkadaşlar merhaba bu sorun bende de var sanirim ayrica wd 40 elimde mevcut simdi bi ustaya goturdem en az 100 tl alicak bosu bosuna.. burdaki arkadaslardan ricam nereye nasil uygulancak fotografli bir sekilde anlatilirsa cok memnun olurum

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

Gelirken wd40 in yaninda wurth hhs2000 de getir onuda hallederiz. Wd40 uc hortumu olsun ama