PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son 3 haftadır başıma gelenler ve tabiki city arızası

Du Hast
15/04/2012, 03:34
Ne zamandır foruma girmiyor daha doğrusu giremiyordum. okul hastalık falan derken bir sürü mevzu yaşadık.

2 hafta önce arabayı satmak için kapora aldım. İstanbul'dan bir tanıdık arabayı görmeden talip oldu. Fotoğraflarını çektim yolladım tamam dedi. haftasonu cumartesi günü akrabası geldi pazarlık yaptım el sıkıştık kaporasını aldım. İnanın pazarlık esnasında el sıkarken adamın teklifine tamam dediğim an içim cız etti içimden dedim lan gitti araba. 2 yıl boyunca binlerce km, saatlerce üstünde vakit geçirdim. haftasonları onlarca arabaya biniyorum bana kendimi en özel hissettiren alfa romeo 156 ve grande punto oluyor. nede olsa ikiside fiat..

pazartesi satış yapmak için aradığımda bu hafta izin alıp gelemeyeceğini söyledi bende tamam dedim cumaya kadar beklerim dedim. cuma oldu vaz geçti, haybeden kapora parası kaldı bize, ne oldu o para derseniz mazot aldım :)

neyse arabanın bende kalmasına sevinirken bugünün tarihinden 1 hafta önce direksiyonu çevirirken gacırtılar başladı. ben amörsitör takozu diye kendimi kandırırken bir akşam arabayı çalıştırdığımda sem sert direksiyon eşliğinde kırmızı direksiyon lambası göstergede bana selam çaktı. neyse kapatıp açtım bu sefer düzeldi ancak gacırtılar iyice artmış vaziyette kendi kendine sola dönmeler falan işte.. piyango bizede vurdu anlayacağınız. bana olmayacak arızalanmayacak dediğim direksiyon elektroservo motoru bende de arızalandı. şuna inandım ki seri1 gp'lerin hepsinin bir gün citysi arızalanacak kaçarı yok, kandırmacanın anlamı yok.

henüz bir işlem başlatmadım sınav haftası dolayısıyla zaten baktıramam. zaten o günden sonra kırmızı direksiyon lambası hiç yanmadı. şimdilik sesli mesli işimi görüyor araba. nerde trak orada bırak yapacam anlayacağınız. ha bu arıza arabadan soğuttu mu derseniz güler geçerim. GP benim için özel bir araba...

sharky
15/04/2012, 03:50
eski puntom geldi aklıma :) ben ise direksiyon arızası için baya bi süre satamamıştım :) bu arada geçmiş olsun..

StrawBeeRy
15/04/2012, 08:03
hadi geçmiş olsun en kısa sürede servis yolu gözüktü desene :)

tayfux
15/04/2012, 08:10
geçmiş olsun Can.. her gp city arızasını tadacak sanırım :(

Romeo_er2
15/04/2012, 08:12
Gecmis olsun boyle aksilikler oldumu ust uste denk geliyo hep..umari
Kisa surede cozersiniz..

Tayfun-E30
15/04/2012, 09:54
Gecmis olsun,
Bu isin raconu kaporayi alinca arabayi kitlmek satana kadar binmemek.. Ben olsam bende binerim ama =) insallah garantiden falan masrafsiz bir sekilde cozebilirsin..

paraddoxx
15/04/2012, 10:01
Hocam servis sürecini bizimle paylaşırsan sevinirim. Sizin araç kaç model bilmiyorum ama ben 2007 var ve inanın sürekli aklımda. İnşallah başıma gelmez ama korkmuyorda değilim. Geçenlerde forumdan bir arkadaşa sorgusuz sualsiz değişim yapmışlar ücretsiz. Umarım sizi de fazla üzmezler...

01adanali01
15/04/2012, 10:13
Ne zamandır foruma girmiyor daha doğrusu giremiyordum. okul hastalık falan derken bir sürü mevzu yaşadık.

2 hafta önce arabayı satmak için kapora aldım. İstanbul'dan bir tanıdık arabayı görmeden talip oldu. Fotoğraflarını çektim yolladım tamam dedi. haftasonu cumartesi günü akrabası geldi pazarlık yaptım el sıkıştık kaporasını aldım. İnanın pazarlık esnasında el sıkarken adamın teklifine tamam dediğim an içim cız etti içimden dedim lan gitti araba. 2 yıl boyunca binlerce km, saatlerce üstünde vakit geçirdim. haftasonları onlarca arabaya biniyorum bana kendimi en özel hissettiren alfa romeo 156 ve grande punto oluyor. nede olsa ikiside fiat..

pazartesi satış yapmak için aradığımda bu hafta izin alıp gelemeyeceğini söyledi bende tamam dedim cumaya kadar beklerim dedim. cuma oldu vaz geçti, haybeden kapora parası kaldı bize, ne oldu o para derseniz mazot aldım :)

neyse arabanın bende kalmasına sevinirken bugünün tarihinden 1 hafta önce direksiyonu çevirirken gacırtılar başladı. ben amörsitör takozu diye kendimi kandırırken bir akşam arabayı çalıştırdığımda sem sert direksiyon eşliğinde kırmızı direksiyon lambası göstergede bana selam çaktı. neyse kapatıp açtım bu sefer düzeldi ancak gacırtılar iyice artmış vaziyette kendi kendine sola dönmeler falan işte.. piyango bizede vurdu anlayacağınız. bana olmayacak arızalanmayacak dediğim direksiyon elektroservo motoru bende de arızalandı. şuna inandım ki seri1 gp'lerin hepsinin bir gün citysi arızalanacak kaçarı yok, kandırmacanın anlamı yok.

henüz bir işlem başlatmadım sınav haftası dolayısıyla zaten baktıramam. zaten o günden sonra kırmızı direksiyon lambası hiç yanmadı. şimdilik sesli mesli işimi görüyor araba. nerde trak orada bırak yapacam anlayacağınız. ha bu arıza arabadan soğuttu mu derseniz güler geçerim. GP benim için özel bir araba...

aracınız kaç model ve kaç km de paylaşırsanız sevinirim

yavuzselim
15/04/2012, 12:16

Aynı benim olayı anlatmışsın :) benimde 1-2 hafta önceden tıkırtılar geliyodu. Sonra direksiyon hatası aldım. Hata aldıkdan sonra tıkırtılar iyice azdı. Direksiyon durduğu yerde dans ediyor. Beylikdüzü birmot ücretsiz değişimi kabul etti. Parça bekliyorum şuanda. Aracımı 2.el aldım 2006 model. servis bakımsız. Bence beylikdüzü birmota uğramanda yarar var. Ama o tıkırtıları city yapmaz dediler. Amortisör takozlarından şüpeleniyorum halen.

Du Hast
16/04/2012, 15:41
iyi dilekleriniz için teşekkürler
2007 model 90 bine yaklaştı km'si.
şunu söyleyeyim ki fiat biz ancak yarısını karşılaşırız derse bile yaptıracağım. çok param olduğundan değil sadece binmek ve arabayı sevdiğim için razıyım. bunun yanında direksiyon kutusunu söktürüp tıkırtı burcu işini halledeceğim, amörsitör takozlarını değiştireceğim ve ön disklerin bir şekilde orijinal bulup yenileyeceğim. disk tornalatmaktan gına geldi çünkü. yan sanayi diskler bir halta yaramıyor bunuda test ettim. piyasada orijinal diye satılan diskler bile emin olun yan sanayi. 4 ay olmadan çarpılıyorlar bari 1 sene gitsin onada razıyım ancak olmuyor.

Du Hast
27/04/2012, 20:23
ve bugün city arızası için tabiki kavaklıdere fiat yetkili servisine gittim. Müslüm abimin mükemmel ilgi ve alakası eşliğinde şase numarasını sisteme girip arızanın karşılanıp karşılanmadığına baktı ve bingo sistem ücretsiz olarak değişimi onayladı, parça talebi geçildi.

Du Hast
09/05/2012, 17:34
4 Mayısta kavaklıdere otoda elektoroservo direksiyon sistemim değişti. fiat gerçekten bu sefer yapmış. direksiyon eskiden sağlamken hızlanınca yeteri kadar sertleşmiyordu. düşük hızlarda iyi hoştu ancak yüksek hızlarda insan biraz daha sert direksiyon aramıyor değil. yeni sistemde direksiyon city modunda iken, eski sistemin normal modu kadar sert. güzel oldu :)

_FeRDi_
09/05/2012, 17:41
Şu direksiyonda da bi orta yol bulamadılar. 2 hafta önce benimde city değişti, o günden beri park manevralarında city düz yolda normal kullanıyorum aracı. city nin sertleşmesi güzel ama bu sefer de normal modda dururken acaip sert oldu direksiyon :)

neyse çok şükür sende kazasız masrafsız atlattın direksiyon serüvenini,geçmiş olsun, GP'in ile bol kmler.

kutsal oto
09/05/2012, 17:52
selam arkadaşım elektirikli direksiyon tamiri yapan elektinorikçi abimiz var yardımcı olur istanbul da ararsan tel verebilirimm

Du Hast
09/05/2012, 18:03
Şu direksiyonda da bi orta yol bulamadılar. 2 hafta önce benimde city değişti, o günden beri park manevralarında city düz yolda normal kullanıyorum aracı. city nin sertleşmesi güzel ama bu sefer de normal modda dururken acaip sert oldu direksiyon :)

neyse çok şükür sende kazasız masrafsız atlattın direksiyon serüvenini,geçmiş olsun, GP'in ile bol kmler.
Teşekkür ederim hocam.
benim hoşuma gitti sert hali. en azından oyuncak araba gibi gelmiyor sürerken :D Biraz zorlasın direksiyon yahu adamı.

nurullahkizek
04/06/2012, 23:57
Arızalı olduğunu gösteren kırmızı EPS ışığı CİTY'deyken mi yanıyor herzaman mı?

schneider
07/06/2012, 22:11
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.